Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свалих си разхода с около 4 литра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свалих си разхода с около 4 литра

    Както много хора от тук знаят аз успях да накарам пунтото ми да харчи 10-12 л./100 км ... Но напоследък парите за бензин нещо взеха да намаляват и реших да пробвам какво ще стане, ако не харчи толкова ... според мен нещо не му беше наред, защото не го изпъвах до край, а харчеше пак над 9... Та днес реших да пробвам да карам икономично и забележете цифри:до около 19 часа - разход 5.98 по разходомер (рестартирах го) ... после спрях за известно време...00:30 -> разхода ми се качи на 6,8 ... но не смяташе да се качва повече ... а ако изляза извънградско ? :D

    #2
    Това е мн добре за теб, колега Аз също въртях кранчетата / на газта обаче / и от 25/100 демек с 5 лв минавах 20 км в града. След въртенето на кранчетата и с нормално каране / не мога да кажа икономично / сега с 5 лв минавам 30 км !! това са си 10 км отгоре ... не се стрелка така сега ама пак наказвам ...бтв зависи и много какво имаш предвид икономично каране, някой път е много по добре да минеш на 3та с 3500 оборота без много газ от колкото на 4та с 2000 оборота и да си настъпил, щото тя вкарва, горивото се изразходва а тя на 2000 не може да дръпне така. смисъл харчи повече от колкото и трябва за ситуацията в която и подаваш пп: та тва с разхода не мога много много да го разбера моята кола си харчи много и това си е !пп1 и верно кви са тия 12 литра на 100 с 60 коня мотор ? ужас ..

    Коментар


      #3
      Тъй тъй, и аз с икономично каране свалих Темпрата от нормалните за нея (или по-точно за моя стил на каране) 12/100 извън градско на 9.5/100. И на градско свалих с 2-3 литра, само като не настъпвам яко педала. А, и смених датчика за температура.

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Тъй тъй, и аз с икономично каране свалих Темпрата от нормалните за нея (или по-точно за моя стил на каране) 12/100 извън градско на 9.5/100. И на градско свалих с 2-3 литра, само като не настъпвам яко педала. А, и смених датчика за температура.
        абсурд такива литри .. тва с 5 лв 30 километра означава ................. 15/100 .. а ако си я отвора с кранчетата да си бега така както 115 коня трябва да бягат под 25 може да забрава... какъв е този датчик колега /??

        Коментар


          #5
          На моята може би трябва да й се смени бобина - взе да ми прави проблеми - скоро ще го оправя това ... днес си взех стипендиите за последните два месеца, като взема и тази за март ще имам пари за бобина и ще пробвам дали ще се оправи (ще намеря от някъде една за пробата - да де - две, те си вървят в комплект) - и ако се оправи ще си купувам бобина ... но за сега тези пари са замислени за букет :P

          Коментар


            #6
            карай пунтото на пета в града и ще видиш колко много ще ти спадне разхода
            Собствениците на италиански коли са два вида. Едните случайно са попаднали на италиански автомобил, а другите са хората с бензин в кръвта. За тях колата не е средство за придвижване, а източник на енергия и адреналин.
            PuntoManiac ;]

            Коментар


              #7
              PuntoManiac написа:
              карай пунтото на пета в града и ще видиш колко много ще ти спадне разхода
              да ама не :D Трябва да го държа между 1500 и 2000 оборота (2200-2300 макс), по баирите на 4та предавка и т н и т н... много е трудно да се държи такъв нисък разход ... сега си се върнах на 9.х ...

              Коментар


                #8
                От 12л да паднеш на 5л ти сигурно го буташ този фиат

                Коментар


                  #9
                  cako написа:
                  От 12л да паднеш на 5л ти сигурно го буташ този фиат
                  на 6, а не на 5... и не го бутам, ама по околовръстното да караш с 60, иначе с по-малко ... то си е като бутане Там ограничението е 80 ... Но от тогава не съм успял да сваля пак разхода ... на девет и нещо си стои ... ама ако напомпя гумите и карам по-спокойно - сигурен съм, че пак ще падне на 6-7 ...

                  Коментар

                  Working...
                  X