Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запалвам от раз-гасне след 2 сек. Инжекциона? къде да отида.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запалвам от раз-гасне след 2 сек. Инжекциона? къде да отида.

    Здравейте, от седмица станах сеобственик на:Фиат Брава, 1.6 16V бензин 103 к.с. (1997г.)Колата пристигна направо от Италия. Чаках да взема заплата тези дни и не бях сменял консумативи.И сега като мога - имам проблем.Преди 4 дена изчислих разхода и гледах измерителя и уж имах бензин, но ми загасна на един светофар. Казах си повече харчи 12-13, аз очаквах и се информирах, че е около 10, с мойто умерено каране и е по задръствания.Карах си я два дена. На третия тръгвам да я паля, запалва от раз - работи около 3 секунди, спадат и оборотите и гасне и така 3-4 пъти (подавах газ на последния - без успех). После видях, че ми свети лампичката, като дам на контакт около 4 секунди, което е проблем в инжекциона, доколкото прочетох тук.Направих си труда да прочета, но разбрах само, че мога поне аз - да си сваля акомулатора за 2 часа, да изчисти грешките системата - направих го без успех. Запалих - пак от раз 2,3 пъти и пак след 3-4 секунди гасне.Кажете ми какво може да е .. и всъщност - най-важното, какво да направя и къде да отида на сервиз и преглед..От София съм. Блгодаря Ви, колеги !

    #2
    Re: Запалвам от раз-гасне след 2 сек. Инжекциона? къде да от

    loto написа:
    Здравейте, от седмица станах сеобственик на:Фиат Брава, 1.6 16V бензин 103 к.с. (1997г.)Колата пристигна направо от Италия. Чаках да взема заплата тези дни и не бях сменял консумативи.И сега като мога - имам проблем.Преди 4 дена изчислих разхода и гледах измерителя и уж имах бензин, но ми загасна на един светофар. Казах си повече харчи 12-13, аз очаквах и се информирах, че е около 10, с мойто умерено каране и е по задръствания.Карах си я два дена. На третия тръгвам да я паля, запалва от раз - работи около 3 секунди, спадат и оборотите и гасне и така 3-4 пъти (подавах газ на последния - без успех). После видях, че ми свети лампичката, като дам на контакт около 4 секунди, което е проблем в инжекциона, доколкото прочетох тук.Направих си труда да прочета, но разбрах само, че мога поне аз - да си сваля акомулатора за 2 часа, да изчисти грешките системата - направих го без успех. Запалих - пак от раз 2,3 пъти и пак след 3-4 секунди гасне.Кажете ми какво може да е .. и всъщност - най-важното, какво да направя и къде да отида на сервиз и преглед..От София съм. Блгодаря Ви, колеги !
    Причините за светването на тази лампа могат да бъдат много, но най-елементарния тест вече е компютърния, той дава известни насоки, за да не се лутат майсторите - смятам, че може да се направи вече във всеки сервиз който има кодочетец!На Брава 1.6/16 откачане на акумулатора няма да помогне!

    Коментар


      #3
      Ако правилно съм те разбрал - лампичката за "инжекцина" свети 4сек и после гасне. Дано да е така - това не е проблем и е точно както трябва да бъде.Проблема мислч, че ти е в бензиновата помпа.

      Коментар


        #4
        Налей бензин. Свършил е бензина. Сериозен съм. Ако не стане, заслушай се с даване на контакт, далои се чува бензиновата попмпа някъде отзад от резервоара. Най- добре се чува ако отвориш капачката и се заслушаш в гърловината. Трябва да поработи няколко секунди с даване на контакт и да спре.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          Значи преди да остане без бензин правила ли го е, ако не колега вероятно като си я оставил без бензин помпата е засмукала гадости и сега ти прави проблем !!! Сложи повече бензин излез извън града я продухаи малко :D :D :D , пък може и да се оправи !!!
          Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

          Коментар


            #6
            Ще пробвам да долея 15 литра и да я запаля, но тя има бензин.Забравих да спомена:-давам на контакт (лампата на инжекциона светва 3-4 сек.)- завъртам - заплва и гасне (след 3-4 сек) но повреме на работата през тези секунди, ако подам гас се чува някакво боботене, почти като леко гармене отнякъде и то не е леко де.

            Коментар


              #7
              loto написа:
              Ще пробвам да долея 15 литра и да я запаля, но тя има бензин.Забравих да спомена:-давам на контакт (лампата на инжекциона светва 3-4 сек.)- завъртам - заплва и гасне (след 3-4 сек) но повреме на работата през тези секунди, ако подам гас се чува някакво боботене, почти като леко гармене отнякъде и то не е леко де.
              Колега лампата на инжекциона така свети, проблем е ако не изгасне или премигва/включва повреме на движение ?!?!? Провери при някои маистор налягането на бензиновата помпа, но те съветвам първо ако не си сменял бензиновия филтър да започнеш от там и пробваш (ако се е задръстил ще имаш доста проблеми и подобни симптоми )!!!!!
              Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

              Коментар


                #8
                Re: Запалвам от раз-гасне след 2 сек. Инжекциона? къде да от

                loto написа:
                Карах си я два дена. На третия тръгвам да я паля, запалва от раз - работи около 3 секунди, спадат и оборотите и гасне и така 3-4 пъти (подавах газ на последния - без успех).
                За мене- НЯМА бензин достатъчно за да се потопи всмукателя на помпата и да не засмуква и въздух.Не се предоверявай на бензиномера- той е доста неточен уред, а първо зареди поне 10 литра и пробвай пак. Успех! :D
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Re: Запалвам от раз-гасне след 2 сек. Инжекциона? къде да от

                  Kimi_Raikonen написа:
                  loto написа:
                  Карах си я два дена. На третия тръгвам да я паля, запалва от раз - работи около 3 секунди, спадат и оборотите и гасне и така 3-4 пъти (подавах газ на последния - без успех).
                  За мене- НЯМА бензин достатъчно за да се потопи всмукателя на помпата и да не засмуква и въздух.Не се предоверявай на бензиномера- той е доста неточен уред, а първо зареди поне 10 литра и пробвай пак. Успех! :D
                  Подкрепям напълно. Разглобявал съм си резервоара и от тогава си знам как е направен и с по-малко от 1/4 бензин в него не карам, да не говорим да ми светне лампата. Като налееш бензина дай няколко пъти на контакт без да палиш, да може да поработи помпата и да обезвъздуши, да върне няколко пъти бензин в резервоара през регулатора за налягането.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар

                  Working...
                  X