Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катастрофа: един дето не може да чака, той е по-по-най!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Катастрофа: един дето не може да чака, той е по-по-най!

    КОГА, КОЛЕГИ, МАЛОУМНИЦИТЕ ПО ПЪТЯ ЩЕ СЕ РАЗКАРАТ?!?!Току що - пред нас - улица 2-посочно движение по 1 платно, с по 2 ленти в посока. от едната страна - уличка за излизане от квартала. Една жигулка тръгва излиза на това Т-образно кръстовище, на което няма ограничение в коя посока да завие. Обаче един лайнар с мерцедес, не може да чака, и изпреварва 2 колони от чакащи коли, навлизайки в насрещното! осевата линия е двойна непрекъсната. Жигата прави ляв завой, задръстени са първите 2 ленти, в които потока е надясно, спрямо позицията на жигулката. Като си помисля - втория ден след като купих колата, един глупак направи същото, размина ми се на сантиметри, и то защото някак си се сетих че може да има "бързак" и да ми се случи и се изнасях съвсем бавно. Направо много се кефя !!! на невинната жига и е сгънат калника, бронята, и вероятно ляв фар. Видими щети по мерцедеса: десен фар, калник, капак, броня, решетка, радиатор. Шофьора е на видима възраст - 20 години и 7-8 месеца . Сега ще си има актче, по-малко точици, глобичка, и едно мерцедесче за правене.... щото е по-специален от другите - кара мерцедес... 190-ка. Той е по-по-най!!! Одеве за 1 минута 2 пъти щяха да ми съберат дясната страна - една в последния момент се престроява наляво, добре че реагирах бързо, после един (за съжаление с ФИАТ Купе!) скапаняк от същата тази лента , от която жената се престрои след мен, а там пуска десен завой по-рано, и хитрреца с купето от нея лента и пред мене, с рязко изнасяне точно покрай десния ми калник. В тоя момент светваше зелено, и аз тръгвам.... И пак добре че с периферията видях нещо отдясно и навих ляв, и забавих тръгването, иначе оня щеше да има да прави 2 врати , а аз - фар, броня, калник.....ПИСНА МИ ОТ НЕЩАСТНИЦИ!!!!!

    #2
    Е едва ли ти си от най образцовите.НА МЕН МИ Е ПИСНАЛО ОТ ПСЕВДООБРАЗЦОВИ!
    Bravo 2.0 20V
    Tipo 2.0 16V SediciValvole

    Коментар


      #3
      BULLDOG написа:
      Е едва ли ти си от най образцовите.НА МЕН МИ Е ПИСНАЛО ОТ ПСЕВДООБРАЗЦОВИ!
      А ти колега като какъв правиш подобно изявление? От къде знаеш кой колко е образцов, без да го познаваш?
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Колега, не се изпълвай с толкова негативизъм. Хората по пътищата понякога не знаят какво и защо го правят. Аз гледам да карам нормално, но понякога съм имал спешни случаи, в които ми се е налагало и на мен да влизам в насрещното, за да стигна по-бързо и в тези моменти съм сигурен, че много са ме псували. Е вярно, че аз поне с аварийните индикирам, че имам спешен случай... Кофти, че изобщо ни се налага да предприемаме такива рискове, защото често не мислим за останалите, за тези около нас и с нас. Но в никакъв случай не искам да оправдавам джигитите по нашите пътища. При тях това се случва без причинно, което е и най-тревожното в случая. ИМенно поради тази причина съм въоръжен с телескопична палка и нерво паралитичен газ :D . Само дето в последно време забелязвам, че палката много жули и пари ама не троши и мисля да я сменя с нещо по-яко ... Поздрави; и въпреки всичко най-доброто бойно изкуство си остават думите
        www.CarProfi-BG.com
        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
        Най-атрактивните цени в София!

        Коментар


          #5
          Абе по добре образцови, отколкото зарад малоумни бързаци да ми стои колата в бокс-а.Иначе колега не се ядосвай. Всичко е на нервна почва. А хората са казали. Всички болести идват от ядове, а ядовете от гадове. Така че свиркай си.

          Коментар


            #6
            Колега BULLDOG, точно описаната маневра - залагам си главата че никога не съм правил подобна глупост! Не съм от най-образцовите - понякога завивам без мигач, когато няма коли или когато няма какво друго да направя освен да заавия. Понякога не пропускам пешеходци. Понякога минавам на "късно жълто към оранжево" ама колегата ////Punto//// един път ми натри носа, и вече гледам да спирам дори и на "ранно жълто към зелено". Понякога късам нервите на тези зад мен, като отдавам предимство на търпеливи шофьори без такова. И съответно колкото мога блокирам и не пускам всякакви бързащи индивиди, доколкото това е безопасно за мен и за колата ми. И никога не минавам нарочно от лента за завой която се освобождава по-рано от тази за направо, за да мина направо и демонстративно да мина най-отпред на колоната. Щото не съм по-велик от другите! Щом те могат да чакат, значи и аз мога! Който не може - рано или късно си го намира!

            Коментар


              #7
              Лошото е,че от такива КАМИКАДЗЕТА страдаме всички!И образцови,и не толкова дбразцови шофьори
              Fiat Punto 1.1 6Speed

              Коментар


                #8
                Преди няколко часа щях да се нанижа на един тарикат дето беше спрял на България 2ра лента да си говори с някакви в друга кола :@ Направо откачих ! После един бакшиш минава на червено и си гледа някаква катастрофа без да му пука че задръства кръстовището на Черни връх и България ... Абе прошляци колкото щеш!
                Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                Коментар


                  #9
                  Днеска 1 мангал искаше да ме бие щото трябваше да даде на заден с кирливия си бус за да се разминеме! Направо ми кипна и щех да го .... абе голяма простотия щях да направя. Добре че се отказах. Колеги, ВНИМАВАЙТЕ И БЪДЕТЕ ТОЛЕРАНТНИ!
                  Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                  Коментар


                    #10
                    Най-обичам да карам в София. Като ми видят регистрацията ОВ и всеки ми прави сечено и ме прецаква както си пише по книгите. Аз понеже небързам и пускам разни, които ме натискат и се почва едно бибиткане много весело Но пък ми става приятно като видя кола със С/СА регистрация да паркира по главните улици на нашия град и се почват едни актове чудесна гледка Незнам какво кара "софиянци" (в повечето случай от провинцията и само работещи в София) да си мислят че могат да карат с по 80км по главна улица и да спират където им хареса..
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар

                    Working...
                    X