Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Липса на съосност между динамото и компресора за климатика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Липса на съосност между динамото и компресора за климатика

    OK, от доста време имам следния проблем и не мога да разбера как мога да го оправя ... Интересно решение на италианците да сложат един ремък, който от коляновия вал да задвижва компресора на климатика и друг ремък от компресора да задвижва динамото ... Втория ремък е проблемния ... като взех колата го смених, както всички останали консумативи ... но сега започна да свири много силно ... като се загледах - няма съосност между динамото и компресора ... веднъж ремъка се беше преместил с 2 канала на страни и нямаше проблеми, но майстора реши да го намести и постегне ... нямаше проблеми около месец-два, но сега пак се разскърца и то мнооого по-често ... кажете ми какво да правя - няма начин да се регулира, поне да знам какво може да се изкриви ... компресора е точно на една линия с коляновия вал, а динамото НЯМА КАК да се мръдне назад, защото ще опре ... Ха сега де ? Да отрежа оста му и да сложа шайбата по-навътре ? :D:D:D

    #2
    Вече не се учудвам на нищо ,а им се кефя на майсторите как умело присаждат елементи които не са за дадения модел и в последствие се появяват проблеми.Не е изключено и при теб да има намеса на некадърници.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      хмм, не съм се замислял за този вариант ... когато отида пак при моите хора ще ги накарам да проверят по каталожния номер дали са същите части ... иначе на външен вид планката ми изглежда същата, ама е възможно динамото да е друго ...

      Коментар

      Working...
      X