Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спортен филтър при газова уредба?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спортен филтър при газова уредба?

    Кутията на въздушния ми филтър е счупена. Въпроса ми е ако сложа спортен филтър вместо нова кутия, това как ще се отрази на работата на колата с газовата уредба, т.е. дали няма да се отрази отрицателно
    FIAT Bravo 1.6 16V '97

    #2
    Аз си монтирах газовата миналата седмица. Със спортен филтър съм. Колата няма забележки от гледна точка на гърмеж. Относно вървенето е спъната определено и е напълно възможно да е от него. Ще си сложа обикновен тези дни като ми остане време и ще ти кажа дали е било от него. Мога да ти дам да пробваш със него.

    Коментар


      #3
      До Алексиус - не ти е центрована колата за филтъра , иначе вървията е по-добра с него , не по-лоша :D Няма проблеми спортен филтър да се сложи на газ , дори е препоръчително , за да премахне спада на мощността от по-нискокалоричното гориво (в случая пропан-бутан).Единственото нещо след като се сложи спортен филтър е , че трябва да се прави нова центровка на газ.
      Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
      София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

      Коментар


        #4
        Моята с обикновен филтър ми се наложи допълнително да намаля въздуха като закрия част от входния отвор иначе и докрай да развия болта за подаване на газ леко забива като подам рязко ако има друг начин да реша тоя проблем приемам съвети всякакви п.с. колата е Пунто 75

        Коментар


          #5
          @stenli : По-малък дифузьор на плочката!
          Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
          София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

          Коментар


            #6
            The_Machine написа:
            До Алексиус - не ти е центрована колата за филтъра , иначе вървията е по-добра с него , не по-лоша :D Няма проблеми спортен филтър да се сложи на газ , дори е препоръчително , за да премахне спада на мощността от по-нискокалоричното гориво (в случая пропан-бутан).Единственото нещо след като се сложи спортен филтър е , че трябва да се прави нова центровка на газ.
            За съжаление вече го смених Ще покарам така пък ако ще видим.

            Коментар


              #7
              The_Machine написа:
              До Алексиус - не ти е центрована колата за филтъра , иначе вървията е по-добра с него , не по-лоша :D Няма проблеми спортен филтър да се сложи на газ , дори е препоръчително , за да премахне спада на мощността от по-нискокалоричното гориво (в случая пропан-бутан).Единственото нещо след като се сложи спортен филтър е , че трябва да се прави нова центровка на газ.
              Колега, пропан-бутана не е по-ниско калоричен от бензина Просто няма такава детонация като бензина и гори по-бавно, защото е с по-висок октан, но за тази цел има ТАП ГАЗ-та е много капризна на въздух. Ако все пак колата на Алексиус остане със спортния филтър, който пропуска повече въздух, то ще трябва да се пуска и повече ГАЗ, за да компенсира сместта. Тогава ще върви повече, но и ще папка повече гориво Аз лично бих оставил филтъра, защото ще върви повече и се чисти по-лесно, което е важно за ГАЗ-та.
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар

              Working...
              X