Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парно на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парно на Типо

    Здравейте днес купих типото на братовчед ми. 1.4 моно 94 година. Значи проблема ми е следния.Парното като го пусна да духа на степен 1 и на степен 2 не иска да духа топло,духа си ама студено и чак като включа на 3-та степен почва топло.Братовчеда каза,че трябва да се сменят някъкви колектори ли кондензатори ли,не запомних точно,били стотинки.Въпроса ми е къде се намират точно тези работи и всащност как да разбера дали са изгоряли тези частички.Другия ми въпрос е каде мога да си купя комплект кабели за свещите на нормална цена.Ходих днес до един магазин на фиат на оборище и ми казаха 119 лева.Няма ли някъде да са по евтини.119 лева ми се струват много.Та това е.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    За парното незнам но аз днес си взех кабели по каталог за 22лв (за Типо 1.4) - потърси повечеИначе са ми предлагали кабели от 15 до 65лв
    http://karate-bg.com
    Пътна помощ в София

    Коментар


      #3
      А духа ли изобщо на 1-ва и 2-ра степен,не разбрах.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        lu40 написа:
        А духа ли изобщо на 1-ва и 2-ра степен,не разбрах.
        духа да,ама студено
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          Funakoshi написа:
          За парното незнам но аз днес си взех кабели по каталог за 22лв (за Типо 1.4) - потърси повечеИначе са ми предлагали кабели от 15 до 65лв
          насочи ме към магазин,ако може
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            Искаш да кажеш,че на 1 и 2 духа студено,а на 3 и 4-топло,така ли?
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              lu40 написа:
              Искаш да кажеш,че на 1 и 2 духа студено,а на 3 и 4-топло,така ли?
              да точно така , кво да го правя ?
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                Пробвай да обезвъздушиш системата.Като дадеш газ,чуваш ли кълкочене някъде зад врътките?Провери си и жилото на управляващата клапа как работи.
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  lu40 написа:
                  Пробвай да обезвъздушиш системата.Като дадеш газ,чуваш ли кълкочене някъде зад врътките?Провери си и жилото на управляващата клапа как работи.
                  Благодаря за отговора,обаче в началното описание на проблема ми съм се объркал.Значи на 1-ва и 2-ра степен вубще не духа нищо,чак като врътна на 3-та степен тогава почва.п.п. Извинявам се за объркването
                  Fiat Tipo
                  Corsa b комби !

                  Коментар


                    #10
                    Другият ми въпрос е кога се сменя маслото на хидравликата, и кога това на скоростната кутия.През колко време,или през колко километра.
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      pecata написа:
                      lu40 написа:
                      Пробвай да обезвъздушиш системата.Като дадеш газ,чуваш ли кълкочене някъде зад врътките?Провери си и жилото на управляващата клапа как работи.
                      Благодаря за отговора,обаче в началното описание на проблема ми съм се объркал.Значи на 1-ва и 2-ра степен вубще не духа нищо,чак като врътна на 3-та степен тогава почва.п.п. Извинявам се за объркването
                      на нащу типу беше се появил същия проблем...решихме го като сменихме перката на парното става за 5-10мин. потърси в някоя морга а ако при всичките е на едно и също място значи трябва да е под жабката поне нашата е там
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        #12
                        pecata написа:
                        lu40 написа:
                        Пробвай да обезвъздушиш системата.Като дадеш газ,чуваш ли кълкочене някъде зад врътките?Провери си и жилото на управляващата клапа как работи.
                        Благодаря за отговора,обаче в началното описание на проблема ми съм се объркал.Значи на 1-ва и 2-ра степен вубще не духа нищо,чак като врътна на 3-та степен тогава почва.п.п. Извинявам се за объркването
                        значи така вече проблема е локализиран :D има едни съпротивления във тунела до вентилатора на парното във тях трябва да е проблема а иначе маслото на хидравликата и скоростите може да не го сменяш ако нямаш проблеми с колата
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          stef написа:
                          pecata написа:
                          lu40 написа:
                          Пробвай да обезвъздушиш системата.Като дадеш газ,чуваш ли кълкочене някъде зад врътките?Провери си и жилото на управляващата клапа как работи.
                          Благодаря за отговора,обаче в началното описание на проблема ми съм се объркал.Значи на 1-ва и 2-ра степен вубще не духа нищо,чак като врътна на 3-та степен тогава почва.п.п. Извинявам се за объркването
                          значи така вече проблема е локализиран :D има едни съпротивления във тунела до вентилатора на парното във тях трябва да е проблема а иначе маслото на хидравликата и скоростите може да не го сменяш ако нямаш проблеми с колата
                          Благодаря и пак се извинявам за грешката в началото на темата.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            А как да стигна до този вентилатор и тези сапротивления и къде точно се намират ?
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар


                              #15
                              Stef е написал-резисторния блок за регулиране на скоростта се намира над краката на пасажера,във входяшия въздуховод.в него влиза сноп проводници от ключа.Най-вероятно термозащитата е изгоряла и сега парното ти работи само на 4.Тоя блок се държи на 2 винтчета.Има една тема на колегата fcuk:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...highlight=fcuk,прочети я,ще ти станат ясни нещата.
                              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                              Коментар

                              Working...
                              X