Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ! емулатор за фиат типо 1.4 моноинжекция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ! емулатор за фиат типо 1.4 моноинжекция

    казаха ми, че в сайта има телефон на някой който прави емулатори за фиат и за другите италиански автомобили, но не мога да го намеря. Ако някой го знае моля да ми отговори.

    #2
    Eмулатор за моноинжекция?Те те такъв филм май не съм гледал...За дюзата ли би трябвало да е?Ако да - реже се дюзата през реле и ако има проблем се реже и компютъра...
    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

    Коментар


      #3
      Re: помощ! емулатор за фиат типо 1.4 моноинжекция

      godinova написа:
      казаха ми, че в сайта има телефон на някой който прави емулатори за фиат и за другите италиански автомобили, но не мога да го намеря. Ако някой го знае моля да ми отговори.
      Влез във форума на Lancia и се свържи с Delta-това е човека от когото си купих емулатора и нямам повече дертове.Момчето е от Варна и неговата фирма ги произвежда.Добре са настроени и вършат работа-цената е 10 лв без доставката.
      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

      Коментар


        #4
        The_Machine написа:
        Eмулатор за моноинжекция?Те те такъв филм май не съм гледал...За дюзата ли би трябвало да е?Ако да - реже се дюзата през реле и ако има проблем се реже и компютъра...
        Емулатора е за ламбда-сондата,защото иначе трупа грешки на компа и паленето или вървенето на бензин става невъзможно.Алтернатива са релетата,но лично аз мисля,че с емулатора е мн.по-добре!
        Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

        Коментар


          #5
          dr_wolfy написа:
          Емулатора е за ламбда-сондата,защото иначе трупа грешки на компа и паленето или вървенето на бензин става невъзможно.Алтернатива са релетата,но лично аз мисля,че с емулатора е мн.по-добре!
          Чел съм много мнения, че на Типо 1.4i.e. не е необходим емулатор на ламбда сондата, тъй като ECU-то било BOSH и не трупало грешки В крайна сметка това вярно ли е? Защо колегата ще търси емулатор ако няма проблеми? Задавам тези въпроси защото ми предстои да си слагам газова, а от фирмата ме уверяваха, че не ми трябвал емулатор В крайна сметка продължавам да се чудя необходим ли е емулатор за Типо 1.4i.e.??? Възможно ли е да има различни модификации на ECU в зависимост от годината на производство на двигателя и от там да идва разликата - един тип ECU-та да имат нужда от емулатор, а друг не???
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            brat_John написа:
            dr_wolfy написа:
            Емулатора е за ламбда-сондата,защото иначе трупа грешки на компа и паленето или вървенето на бензин става невъзможно.Алтернатива са релетата,но лично аз мисля,че с емулатора е мн.по-добре!
            Чел съм много мнения, че на Типо 1.4i.e. не е необходим емулатор на ламбда сондата, тъй като ECU-то било BOSH и не трупало грешки В крайна сметка това вярно ли е? Защо колегата ще търси емулатор ако няма проблеми? Задавам тези въпроси защото ми предстои да си слагам газова, а от фирмата ме уверяваха, че не ми трябвал емулатор В крайна сметка продължавам да се чудя необходим ли е емулатор за Типо 1.4i.e.??? Възможно ли е да има различни модификации на ECU в зависимост от годината на производство на двигателя и от там да идва разликата - един тип ECU-та да имат нужда от емулатор, а друг не???
            Колега,виж подписа ми отдолу за колата дето карам-горещо ти препоръчвам емулатор!Няма да обяснявам пак всичко наново, щото вече съм го писал във форума!
            Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

            Коментар


              #7
              brat_John написа:
              dr_wolfy написа:
              Емулатора е за ламбда-сондата,защото иначе трупа грешки на компа и паленето или вървенето на бензин става невъзможно.Алтернатива са релетата,но лично аз мисля,че с емулатора е мн.по-добре!
              Чел съм много мнения, че на Типо 1.4i.e. не е необходим емулатор на ламбда сондата, тъй като ECU-то било BOSH и не трупало грешки В крайна сметка това вярно ли е? Защо колегата ще търси емулатор ако няма проблеми? Задавам тези въпроси защото ми предстои да си слагам газова, а от фирмата ме уверяваха, че не ми трябвал емулатор В крайна сметка продължавам да се чудя необходим ли е емулатор за Типо 1.4i.e.??? Възможно ли е да има различни модификации на ECU в зависимост от годината на производство на двигателя и от там да идва разликата - един тип ECU-та да имат нужда от емулатор, а друг не???
              Ще разкажа мойта история, но изводите не мога да си ги направя и досега.Като се засилих да слагам газовата уредба звънях в някой от фирмените сервизи - не съм сигурен, но май Старгаз. Там рекоха цена: ХХХ лв, без емулатор. Викам "Що?". Ми фиатчето немало нужда. Викам си айде - гониме ниска цена за сметка на претупване... Като ще е така: хоп - в гаража. В гаража (подчертавам, че сервиз е малко пресилена думичка) рекоха: "Слагаме емулатор, че как."Месец по-късно, няма и толкова колата си скапа вървежа и разхода на бензин. В последствие се оказа, че невървежа е бил заради кофти бензин, но тогава не го знех. И на газ не беше много добре, но тогава ме притесни бензина. Отидох в друг сервиз и там правиха - струваха по газта, няма значение. За бензина казаха, че емулатора вероятно не работи и не успява да лъже ЕКУ-то (Бош мономотроник) затова трупа грешки и минава в сервизен режим. Предложиха да ми сложат реле, което да изключва ЕКУ-то като гася колата и така да го нулира всеки път. Така нямало да трупа грешки. 60 лв. Отказах. Оттогава се занимах с тая тема още веднъж и бях порицан (и с право) тук във форума и зарязах тия разправии и душевно съм си много добре Може би в момента ми харчи малко повече бензин от нормалното, ама вече не го засичам, за какво съм я сложил тази АГУ? Проблем с паленето дотук (да чукна на дърво) - няма.На въпроса: ами почвам да си мисля, че е възможно. Но само "възможно"-то не изчерпва темата...P.S. Карам Tipo 1.4 i.e.
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                vesko написа:
                ..................... Проблем с паленето дотук (да чукна на дърво) - няма.На въпроса: ами почвам да си мисля, че е възможно. Но само "възможно"-то не изчерпва темата...P.S. Карам Tipo 1.4 i.e.
                Извинявам се, но не можах да разбера какво е станало с емулатора ти? Махнаха ли го? Или остана? И от какво ти изчезнаха проблемите при паленето - след като си "оправи бензина"?
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #9
                  Извинявам се, но не можах да разбера...
                  Ми то май не съм се го написал много разбрано, ама и аз не съм сигурен какво точно стана. Иначе онази черна кутийка, която газаджията с релето за 60 лв побутна някакси с пренебрежение, т.е. това което си мисля, че е емулатор, защото той така ми каза - остана си в колата. Но проблеми с паленето не съм имал и тогава. Ключа ми е някакъв тип - автоматичен дето винаги пали на бензин. Съжалявам, ама познанията и спомените ми по темата са точно толкова разпокъсани колкото и постовете. Ако пак съм се оплел нещо - питай, дано успеем да изясним ситуацията.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    Я пак ако бичаш за "черната кутиика",и тоя от Варна имаш ли им номер...

                    Коментар


                      #11
                      Dimitar72 написа:
                      Я пак ако бичаш за "черната кутиика",и тоя от Варна имаш ли им номер...
                      Какъв ти е проблема? Иначе имейла на колегата от Варна е p_veselinov@abv.bg
                      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                      Коментар

                      Working...
                      X