Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.8 GT срещу Опел Омега 2.0 i

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.8 GT срещу Опел Омега 2.0 i

    Колеги какво мислите.Дали тоя ще ми диша праха ?

    #2
    Аз мисля че ще го дръпнеш,освен ако не е на дълго разстояние! Но пак мисля че ще го дръпнеш!
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      И аз тъй си мисля ...Един приятел беше много надъхан , ама ще му разбия детските илюзии скоро време

      Коментар


        #4
        Един път като се прибирах по пътя за нас ме засече един с една Омега,ама не съм сигурен с какъв мотор беше!Та спирам в средната лента за направо-оня в дясната и се опита да мина преди мен ама не му дадох-Омегата беше доста поизгнила,но все пак е тежичка и с Типо-то го отнесох, може да не е била в час много ама аз не му давах зор на италианчето
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Ами мисля ,че са тон и седемстотин.А пък за двигателите май по-малко от 2.0 нямат

          Коментар


            #6
            1 700 кг, ама по талон и пълна маса Реално се водят около 1 300 кг (седан, прозиводство м/у 86-а и 92-ра) Интересно е че този мотор има добър Мв при ниски обороти и ако е "читав" ще има някаква интрига на 400 м, виж на максимална те отнася за съжаление... А иначе имат и 1,8 мотор карбуратор, което на това купе си е пълна трагедия

            Коментар


              #7
              По мои наблюдения тази не е от най-читавите А и шофьора е аджамия още ,тъй че мога да сложа и пари на себе си

              Коментар


                #8
                Мисля, че няма шанс омегата
                VTS 16V

                Коментар


                  #9
                  Това е гонка без смисъл ако питаш мен. Омегата е тежка, мотора е силен, но не и за това купе. Все пак на дълъг път може да подържа доста висока скорост. И самата кола е доста комфортна ако е здрава. Но не е бегачка. Мотора е 115 коня. При положение, че бравото е повече коне и доста по леко просто треа хич да не можеш да караш за да паднеш. Дори и да говориш за новите Омеги, с 2.0 16V мотор, 136 коня, пак Бравото е с предимство заради теглото си. Според мен няма смисъл да се пускате, няма да има никаква тръпка...
                  KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                  Land Rover Discovery 2.5TD '94
                  EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                  EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                  EX: Fiat Regata 1.7D '84

                  Коментар


                    #10
                    Predatorsi написа:
                    Един път като се прибирах по пътя за нас ме засече един с една Омега,ама не съм сигурен с какъв мотор беше!Та спирам в средната лента за направо-оня в дясната и се опита да мина преди мен ама не му дадох-Омегата беше доста поизгнила,но все пак е тежичка и с Типо-то го отнесох, може да не е била в час много ама аз не му давах зор на италианчето
                    По главния въпрос. ТАЗИ ОМЕГА НЯМА ШАНС... слгай евро ако искаш ще я скъсаш...НО Колега Predatorsi и всички други... без да знаете не се закачайте с тия омеги ... щото някой модели(не знам да има такива в България) могат да ви спукат дупенцата и да не можете да ги стигнете..За статистиката двигателите им стигат от 1.8 16v до 5.7 8v, като най - бърз е 3.6 24v, но(отново голямото НО) тези модели са направени за писти и наскарт едно време... и както казах незнам дали има такива из улиците на България и все пак вснимавайте, защото двигателите на опел са читави и не мрат лесно магаретата корави.

                    Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
                    ex:Opel Kadett 1.3
                    ex:Fiat 125p
                    ex:Москвич 412

                    Коментар


                      #11
                      [quote="Lestat"]
                      Predatorsi написа:
                      ....НО Колега Predatorsi и всички други... без да знаете не се закачайте с тия омеги ... щото някой модели(не знам да има такива в България) могат да ви спукат дупенцата и да не можете да ги стигнете..За статистиката двигателите им стигат от 1.8 16v до 5.7 8v, като най - бърз е 3.6 24v, но(отново голямото НО) тези модели са направени за писти и наскарт едно време... и както казах незнам дали има такива из улиците на България и все пак вснимавайте, защото двигателите на опел са читави и не мрат лесно магаретата корави.
                      Колега, ако става въпрос за Омега 1, то там има един екземпляр Лотус, една от мечтите ми.Там е страшно... Тази "Омега" ще направи за смях дори една Делта Интеграле, с която много се гордеем, нищо, че тежи 1700кг чисто тегло
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        [quote="BO"]
                        Lestat написа:
                        Predatorsi написа:
                        ....НО Колега Predatorsi и всички други... без да знаете не се закачайте с тия омеги ... щото някой модели(не знам да има такива в България) могат да ви спукат дупенцата и да не можете да ги стигнете..За статистиката двигателите им стигат от 1.8 16v до 5.7 8v, като най - бърз е 3.6 24v, но(отново голямото НО) тези модели са направени за писти и наскарт едно време... и както казах незнам дали има такива из улиците на България и все пак вснимавайте, защото двигателите на опел са читави и не мрат лесно магаретата корави.
                        Колега, ако става въпрос за Омега 1, то там има един екземпляр Лотус, една от мечтите ми.Там е страшно... Тази "Омега" ще направи за смях дори една Делта Интеграле, с която много се гордеем, нищо, че тежи 1700кг чисто тегло
                        Дам точно за Опел Омега Лотус говорим ... но тя е рядкост в България.. аз също си мечтая за тази стара красавица и така ноооо нека да дойдем на въпроса Бравото ще бие тая омега ала ако е на по дълго растояние от порядака на километър ще вземе и да те дръпне за тва по на кратичко

                        Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
                        ex:Opel Kadett 1.3
                        ex:Fiat 125p
                        ex:Москвич 412

                        Коментар


                          #13
                          Батенце ще го сцепиш !До преди няколко месеца карах омега 2,4 на старта са тромави все пак те са друг клас автомобили

                          Браво 1,6 16V

                          Коментар


                            #14
                            Lestat написа:
                            Predatorsi написа:
                            Един път като се прибирах по пътя за нас ме засече един с една Омега,ама не съм сигурен с какъв мотор беше!Та спирам в средната лента за направо-оня в дясната и се опита да мина преди мен ама не му дадох-Омегата беше доста поизгнила,но все пак е тежичка и с Типо-то го отнесох, може да не е била в час много ама аз не му давах зор на италианчето
                            По главния въпрос. ТАЗИ ОМЕГА НЯМА ШАНС... слгай евро ако искаш ще я скъсаш...НО Колега Predatorsi и всички други... без да знаете не се закачайте с тия омеги ... щото някой модели(не знам да има такива в България) могат да ви спукат дупенцата и да не можете да ги стигнете..За статистиката двигателите им стигат от 1.8 16v до 5.7 8v, като най - бърз е 3.6 24v, но(отново голямото НО) тези модели са направени за писти и наскарт едно време... и както казах незнам дали има такива из улиците на България и все пак вснимавайте, защото двигателите на опел са читави и не мрат лесно магаретата корави.
                            Както сам казваш-не знам дали има такива в България,но и да има такива бързи екземпляри не знам дали ще е са в това състояние ,в което беше тази дето ме засече...аз просто не го пуснах пича да мине преди мен ,а той доста рязко тръгна ,за да кажа че не е искал да ме "отвее" ,само че не му се получи номера...не съм искал да се "дърпам" ,просто така се стекоха обстоятелствата,в градски условия Брава-та и дори Типо-то ще ускори по-бързо ,виж на дълъг път положението е друго-ще му гледам стоповете ,то няма и да е дълго... А колкото до Омега Лотус-това не е кола а звяр 3.6 24V Bi-Turbo...самолет...тогава положението става сериозно!
                            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                            Коментар


                              #15
                              http://www.youtube.com/watch?v=L4V2KZNyaw8Ето за какво става въпрос!
                              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                              Коментар

                              Working...
                              X