Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лампата за горивото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лампата за горивото

    Здравейте от 1 седмица имам Фиат Темпра 1.6 след като ми сложиха аларма започна да ми свети постояно или да премигва за извесно време лампата за горивото в резервора. Има поне 20 литра гориво в резервоара. На какво може да се дължи това? И още един проблем и той след поставянето на аларманат, постоянно ми свети лампата в купето све едно има отворена врата. На какво може да се дължат тези неща?
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    #2
    Честит първи пост Лампата за резервоара едва ли има нещо общо с алармата, по-вероятно датчика не работи както трябва.Относно другия проблем - нещо са ти объркали кабелите при поставянето на алармата. Плафонът се задейства от ключета, монтирани на колонките на вратите (ниско долу м/у двете врати), които при отваряне на вратата дават връзка към маса. Обикновено при поставяне на аларма се използват именно тези ключета като датчик за отваряне на врата. Или има някакво замасяване по веригата към плафона, или ако плафонът ти е от тези със забавено изгасване алармата подава някакъв лъжлив сигнал към електрониката му.Ако нещо се бъркам, да ме поправи някой от колегите.
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с лампата за горивото

      Fiat 127 написа:
      Здравейте от 1 седмица имам Фиат Темпра 1.6 след като ми сложиха аларма започна да ми свети постояно или да премигва за извесно време лампата за горивото в резервора. Има поне 20 литра гориво в резервоара. На какво може да се дължи това? И още един проблем и той след поставянето на аларманат, постоянно ми свети лампата в купето све едно има отворена врата. На какво може да се дължат тези неща?
      На неграмотно монтирана аларма ! Относно лампата за горивото,виж кой е проводника и провери да не дава "на маса "-тогава трябва да светва-може да са го прищипали при монтажа на алармата.За лампата в купето провери това,което ти пишат колегите-бутоните на вратите- и ключа в купетоУспех !
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        На моята Дедра 1,6(Темпра и Дедра са почти еднакви коли) е същата работа, лампичката за резервата на бензина си свети когато си иска, пълен, празен, полупълен резервоар, все тая.Ту гасне , ту премигва, няма правило, имало е случаи да угасне за няколко часа или повече, после пак си светва.Явно лампичката не е свързана с поплавъка, щото светването и гасненето хич не се влияе от количеството бензин в резервоара За лампата в купето може да е оставена(забравена) включена от копчето на тавана?
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #5
          Този дето слага алармата каза нещо че не може да намери масата за лампата дето е в багажника и там може да е прецакал нещо. Проверих ги сутринта всички датчици по вратите ама не виждам да им има нещо. За сега сам махнал лампичките в лампата че свети постоянно. В понеделник ще ходя пре алармаджията да го видя кво ще каже.А за горивото не е чак такъв праблем нали ми показва колко имам в резервоара. Като отиде в нищото ще сипвам бензин и готово. Мерси за отговорите. Май ще имам и други вапроси по-натам
          Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
          Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
          Совалката средно на LPG
          Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

          Коментар


            #6
            Имах подобен проблем с Типо_то - загуби ми се масата и точно по този начин се държаха лампата на купето, за горивото но и оборотомера се държеше странно. Предполагам че ти е резнал някоя маса точно .

            Коментар


              #7
              Ходих при алармаджията и го оправи за 3 минути. Проблемът беше от бутончето което включва алармата на предния капак. Не беше плънто натиснато към капака. Сега всичко е ОК. Много благодаря за съветите
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар

              Working...
              X