Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разхода на моя жаден Пунтьо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разхода на моя жаден Пунтьо

    Та да започна с малко предистория. Откакто го имам 2 години и нещо все забелязвам че от време на време ламда сондата светва, но това става само когато го зацикля на по високи обороти около 4 и го държа така по-дълго време. Става въпрос за извънградско. В града не светва. Колата не прекъсва, върви добре - с 5 човека - /който знае баира преди село Шереметя на магистралата София - Варна/ си набира идеално нагоре без проблем и държи прилична за двигателя си 1.1 скорост от около 90 км. На равно по магистралата 150 си ги хваща, абе проблем с вървежа никакъв. До тук добре. Обаче досега никога не съм я засичал колко гори, а пък все ми се струва че твърде често посещавам бензиностанциите. Реших да го засега напълних догоре и карах през седмицата само градско - някъде около 100-110 км и напълних пак до горе и шок - 15 на сто бензин показаха сметките. Викам тия на бензиностанцията яко лъжат. Пълен до горе тръгвам извън градско днес някъде около 80 км отиване и връщане - връщам се зареждам на друга бензиностанция и отново 9,2л бензин на 100 показа простата сметка. Разсъждавайки стигам до следните вариати:- бензиностанциите ми дават един начален скок от въздух в резервоара около 1-2л на зареждане.- засичам на кратки дистанции - градското е градско ама все студена и на 2-3 км и в задръствания, извънградското вярно на първокласен път ама 80 км не е да речем да мина 500 и да засичам.- и третия на вероятния вариант проблем с колата - ламбда сонда и не добре затварящ термостат - щото го гледам зимата нещо все не стига до средата.Ама м............. му стара дори и трите фактора да са налице кво е това 15 градско бе, да не е КАМАЗ това. Та то пунто с 1.1 двигателче горкото, вярно малък двигател като се юрка гори, ама чак пък толкова.До тука се оплаках едно хубаво. Сега колеги молбата ми е давайте съвети - на диагностика ще се ходи това ясно, но какво друго. И на някой случвало ли му се е това чудо
    Punto SX 1.1 55

    #2
    Re: Разхода на моя жаден Пунтьо

    Добре си го засякъл разхода и не знам на този мотор имаш ли термометър, за да знаем и на каква температура работи мотора, понеже това е най-важното!И, понеже е моноинжексия, другите фактори за висок разход са ламбда сонда, температурен датчик и високо налягане на горивото!!!

    Коментар


      #3
      Re: Разхода на моя жаден Пунтьо

      Има термометър. Миналата година смених термостат понеже държеше температура малко над средата. Този обаче го забелязвам че зимата не стига средата извънградско а седи една идея под нея - тоест заема положение на около 4/5 от първата половина на скалатаИ лошото е че ако градското каране е било и на студено време - то днес извънградското беше на около 15 градуса външна температура. Ламда сондата би трябвало да се види ако има проблем при диагностига на компютър нали, а високото налягане??? А за кой температурен датчик става въпрос - този който показва температурата на таблото едва ли - предполагам този който отваря термостата - и включва перката. Само за справка миналия ден пак при около 10-15 градуса външна температура при повече маневриране на едно място дори включи перката.
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        много е това... ходих до Велико Търново и обратно - в едната посока - 3-ма човека, обратно 4 човека... скорост 100 - 120 км. ч. 6 на сто разход...може би ламдата прави проблем... на газ ми свети постоянно и ми дава 10 на сто разход, че и повече...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          p

          Aз имам Пунто 1.2 75 koня и ми гори в Търново 13-14 градско. Извън града ми гори 7 /100 Смених температурен датчик ( Той е един синичък като застанеш срещу колата в ляво на главата, този които показва на стрелката е в дясно и е червен) Не ми свети ланда сондата термостата ми е нов и пак същото гори. Мисля че този модел имат някакъв софтуерен проблем. Надути са заради климатика сигурно, защото съм говорил с хора със същия без климатика и казват 5/100 ?????????/

          Коментар


            #6
            Re: p

            Абе то зимата извън града 7 се преживява - ама моето даваше 5 до Варна и София а сега по същия път само че за по кратко разтояние 100-на км - 9 на 100 даде. То и вярно че Търново е шибан за каране град - задръствания, теснотии, баири ама 13-14 на 100 и дори 15 като при мен си е проблем. Ще го кача на тези дни на тестер, чакам stenli да се освободи да се разберем кога и ще видим какво ще покаже. Но аз сапунерка с разход на камион няма да карам. Ще трябва да се прави.
            Punto SX 1.1 55

            Коментар


              #7
              P

              Пиши какво е станало, имам чувството, че проблема е софтуерен.

              Коментар


                #8
                За Пунто

                petko_dimow написа:
                Aз имам пунто 1.2 75 konя и ми гори в Търново 13-14 градско. Извън града ми гори 7 /100 Смених температурен датчик ( Той е един синичък като застанеш срещу колата в ляво на главата, този които показва на стрелката е в дясно и е червен) Не ми свети ланда сондата термостата ми е нов и пак същото гори. Мисля че този модел имат някакъв софтуерен проблем. Надути са заради климатика сигурно защото съм говорил с хора със същия без климатика и казват 5/100 ?????????/
                Да бе, и кои са тези хора? То, като нова я дават 9.6 в града.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  Това малко ме успокоява, но как да спадна около 11.

                  Коментар


                    #10
                    Дали си го засякал правилно?Моита зимата стигна 12 градско.
                    ex. punto elx 1.2i
                    Lancia Libra 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Здравйте аз съм нов в този сайт и много искам да попитам за един въпрос аз също имам "пунто"1.2 75к ЕЛХ и имах големи главоболия зимата Колата я купих в началото на август и много се кефих ходих къде ли не ноооооо дойдоха зимните дни и се започна едно голямо обикаляне по сервизите в началото н азимата започан да не пали от първият път викахси товае от студеното време ам неее после започана да и гасне след всяко първо палене и аз си викам от сдуденото е и на 31.12 тръгвам да пазарувам и до там както си вървя нормално, угасна и се започна едно велико сменяне на части :бензинова помпа,кабели,всещи,датдчици,катализатори,филтри,и за капак и водна помпа и докато ми насменят тези неща то се столи и сега си я карам с никакви проблеми КАКВО ПРЕДПОЛАГАТЕ ЧЕ МОЖЕ ДА Е БИЛО КОЛЕГИ?

                      Коментар


                        #12
                        Диагностика!!!!
                        ex. punto elx 1.2i
                        Lancia Libra 1.6

                        Коментар


                          #13
                          petio4528 написа:
                          Диагностика!!!!
                          Направих я диагностиката. Резултата е очакван - като я гледахме на компа със Стенли се оказа ламбда сонда. Днес я поръчах от hit-ko, до края на седмицата ще гледам да я сменя и ще пиша тогава как се движи разхода.
                          Punto SX 1.1 55

                          Коментар


                            #14
                            Направих я диагностиката. Резултата е очакван - като я гледахме на компа със Стенли се оказа ламбда сонда.
                            обичам да съм прав п.п. мамка му й Пунто - нЕма тайни за мен вечи
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              donnna написа:
                              Направих я диагностиката. Резултата е очакван - като я гледахме на компа със Стенли се оказа ламбда сонда.
                              обичам да съм прав п.п. мамка му й Пунто - нЕма тайни за мен вечи
                              Ми то пет чарка има на маторя душицата... След толкоз чоплене биваше и загадка да ти е.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X