Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решение на някои проблеми.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Решение на някои проблеми.

    Здравейте колеги реших си проблемите с гасненето на студен двигател, форсиране от самосебеси, липса на мощност.И това стана като смених ТПС датчика на дроселовата клапа.Просто отидох на една морга и там човека извади един кашон с датчици и си избрах най-запазения и да не кажа че беше почти като нов и ми взе 30 лева а нов е 135.А като свалих стария направо бях потресен от вида на стария датчик.просто на първата графитна писта нямаше около 1 сантиметър покритие...Много е трудно да измислиш подходящо заглавие на темата си колега.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    За каква кола става въпрос?
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      georgiarg написа:
      За каква кола става въпрос?
      чакаи да ходя да купя от магазина 1 кг боб и ще мятеме :DРазгадаи ми разгадаи....
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #4
        georgiarg написа:
        За каква кола става въпрос?
        Щом говори за първата писта,значи има повече от една.Това са единствено ТПС-датчиците на моноинжекция-БОШ.Типо,Темпра или Браво/а 1,4.

        Коментар


          #5
          А така колега харесва ми логиката ти.Уважавам хора с логика.Да колата е Браво 1.4
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            А коя беше моргата? Аз за този проблем смених по-голямата част от моноинжекционна, защото разбрах , че е трудно нагласянето на потенциометъра след свалянето му! и естествено цената беше 110лв. само за моноинжекционна отделно ремонта и след това диагностиката

            Коментар


              #7
              това със нагласянето на ТПС е пълна простотия то няма какво да се нагляся просто тои си стои на точно определено мястот влиза си в нещо като легло и после се завиват болтовете и готово кво да се настройва. За 5 минути беше работаа и ся колата е като нова
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                mitkosoft написа:
                това със нагласянето на ТПС е пълна простотия то няма какво да се нагляся просто тои си стои на точно определено мястот влиза си в нещо като легло и после се завиват болтовете и готово кво да се настройва. За 5 минути беше работаа и ся колата е като нова
                Вадеше ли грешка за TPS-а?
                BRAVO 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  Преди да го сменя постоянно светеше грешка сега с новия вижвам лампата с дюзата само на контакт и още един път повтарям точно за тоя мотор няма какво да се наглася сваля се стария и се слага новия
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                  Коментар


                    #10
                    Колега можеш ли дадеш някакви координати на автоморгата от която си си взел датчика. Аз си търся за моето БРАВО също TPS датчик.

                    Коментар


                      #11
                      ами аз съм от сливен и моргата се намира до сервиза на Приста ойл който е от сливен я знае къде е по точно не мога да обесня
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар

                      Working...
                      X