Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дискусия за ХГТ притежателите и общо за фиат ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дискусия за ХГТ притежателите и общо за фиат ...

    Някой от притежателите на браво на ХГТ да си е играл с "чупене" на возилото си с цел позасилване ...ако ДА - да сподели или пък други които са имали взимане даване ...аз съм пред смяна на тривиални неща ...ремус краен ... линка който си пазя не отваря директно продукта но на официалния сите може да се види какво предлагат ...валове - не съм сигурен че това е най-добрия избор обаче ...http://www.powerfiat.com/product_inf...48гледам филтъра от к&н който продават се слага на мястото на стария или поне така декларират ... та смятам такъв да взема ...един чип ше бодна тука къстъм съм намерил ... и трябва да намеря някой генерацията да ми прави ...би било интересно ако някой сподели идеи и опит ... насоки и т.н. в по финните и истински пренаправяния ...
    :: Show me some Madness ::

    #2
    хмм, интересно какво нарастване на мощността се очаква от тези валове, също така ми стана интересно за този къстъм чип, за какво става дума като разлика в мощността и като цена, евентуално има ли за браво 1.8 GT
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      #3
      Re: Дискусия за ХГТ притежателите и общо за фиат ...

      Snaker написа:
      Някой от притежателите на браво на ХГТ да си е играл с "чупене" на возилото си с цел позасилване ...ако ДА - да сподели или пък други които са имали взимане даване ...аз съм пред смяна на тривиални неща ...ремус краен ... линка който си пазя не отваря директно продукта но на официалния сите може да се види какво предлагат ...валове - не съм сигурен че това е най-добрия избор обаче ...http://www.powerfiat.com/product_inf...48гледам филтъра от к&н който продават се слага на мястото на стария или поне така декларират ... та смятам такъв да взема ...един чип ше бодна тука къстъм съм намерил ... и трябва да намеря някой генерацията да ми прави ...би било интересно ако някой сподели идеи и опит ... насоки и т.н. в по финните и истински пренаправяния ...
      колега, аз съм с хгт, но до сега съм му боднал само конус КиН, и съм махнал катализатора резултата е звук като от ферари, леко отпушване и водовъртеж в резервоара :D иначе мислех и аз гърне да правя, но размислих.. първо много шум /особено извън града/, а и гърнето ми в момента е почти ново.за валове ме насочиха към един гараж при сточна гара, но не съм ходил!според мен тунинга нужен на едно хгт е олекотяване! както на двигателните части, така и на купето :D
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #4
        Интересен сайт. Колкото до филтъра - ако ползваш такъв, който можеш да сложиш в кутията - ще получиш съвсем минимален /незабележим/ ефект.Ако си решил да сменяш цялата изходяща генерация - ще има голям ефект, но помисли и за звука - ще се нарадваш за седмица-две, а после? Виж, смяната на валовете съвсем не е лошо нещо, но пък това води и до други ’смени’ - по-мощна бензинова помпа, евентуално по-големи пружини на повдигачите и т. н., което си е една доста сериозна инвестиция... За една-две секунди на Божура не си струва, според мен...
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Zaphod написа:
          Интересен сайт. Колкото до филтъра - ако ползваш такъв, който можеш да сложиш в кутията - ще получиш съвсем минимален /незабележим/ ефект.Ако си решил да сменяш цялата изходяща генерация - ще има голям ефект, но помисли и за звука - ще се нарадваш за седмица-две, а после? Виж, смяната на валовете съвсем не е лошо нещо, но пък това води и до други ’смени’ - по-мощна бензинова помпа, евентуално по-големи пружини на повдигачите и т. н., което си е една доста сериозна инвестиция... За една-две секунди на Божура не си струва, според мен...
          УОУ :D1-2 секунди УОУ :D ... сток хгт се върти около 16 на 402 метра ... за 14 секундно браво си заслужава доста - но с тия неща само няма да мине ...а е факт това което - токо - отбелязя ... % на засилване от олекотяване на тази кола е много по-голям от % на засилване на голяма част от останалите автомобили в класа ... ми аз го виждам и безинова помпа и поуър каб нови маркучи и други дюзи ... при смяна на валовете ше иска и нова електроника ... генерацията е естествен процес като ще праиш нещо ... наскоро четох интервю на некви великобританци с много манги и автомобили за чупене ... единия в пряк текст заяви че като завариш новия ремус на старата тръба ефект е само за комшииката че вече ще бърка с некой друг ...ако исках да не я засилвам аз си имам малолитражка да карам колеги и още една ше бодна скоро ... просто смисъла да караш 13-14 литра на 100 за 150 коня и да не я позасилиш е никакъв предвид състоянието в БГ токо - под олекотяване на карантия нахвърляй идеи ...маховик ? ... други бутала ? ... биели ? ... махане на двигателя и присаждане на електромотор - казвай че съм тръгнал да пазарувам едни книги за тунинг и съм си купил ъглошлаиф и бормашина и съм готов да режа да и пробивам :D
          :: Show me some Madness ::

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              hf hpe написа:
              този сайт дето си намерил с много дебели цени беза валове най добре се свържи директно с коломбо бариани и ги питай за ценаа относно чипа те съветвам искренно да си купиш такъв заедно с валовете, в смисъл да питаш колмбо бариани и за чипзащото техният ще е оптимален, иначе за къстъм мейд тук в БГ изобщо не се връзвай, освен ако е на динистенно такъв стенд има само на едно место все още и аз съм леко скептичен за възможностите на собствениците му за работа с него
              да ... мястото е ясно къде ... там за първи стейч тунинг ми дадоха огромна цена ...ако си прав че цените в този сайт са дебели ... е значи в 3 бг фирми до момента ми предложиха 3 пъти по-солидни цени за същите валове ...в една от тях по време на разговорите ни ме беше обяснено нещо което чувам за незнам кой път само от БГ майстори че най-добра база в атмосферните двг. били Опел ... ОК - купувам части за един сервиз от време на време ... знам за кво иде реч ...на мен ми дойде на акъла друго тогава - аз няма да правя тунване на бърз опел ... ще правя на бавен фиат ... след нова година ще имам по-голяма част от чарковете нужни за тунване ... до тогава трябва да съм ги избрал с точност ... двигателя се развъртал бавно (казаха спецовете) и това бил големия проблем - в високите от скорост била друга работа ... ще закупя едно 2.0 интеграле на старо в такъв случай и смятам да не се налага да правя старт от ниски след някой конверсии - само че ще се наложи да се прибера до ямбол за целта ... определено тия дни се ядосах от консултации и за пореден път се убедих че само в БГ от хорски приказки от фекалия правят герой на републиката който по света никой няма да го погледне ... така е съм отворен за всякакви дискусии и съветипоздрави и мерси за съветабтв. там не разбрах само едно ... за тоя двг. пише за валовете - Road medium - кво ше рече тва ?
              :: Show me some Madness ::

              Коментар


                #8
                Snaker написа:
                ... сток хгт се върти около 16 на 402 метра ... за 14 секундно браво си заслужава доста
                Не знам как ти го "въртиш", но резултат под 17.4 не можах да дам. Ако говориш за други места, където си чел, че Браво-тата правят по толкова - ОК, но на Божурище, сток, без добавки в бензина, колата дава толкова. Ако я кара Шумахер, може да даде и с две десети по-малко
                Alles in Ordnung

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Коментар


                    #10
                    Zaphod написа:
                    Snaker написа:
                    ... сток хгт се върти около 16 на 402 метра ... за 14 секундно браво си заслужава доста
                    Не знам как ти го "въртиш", но резултат под 17.4 не можах да дам. Ако говориш за други места, където си чел, че Браво-тата правят по толкова - ОК, но на Божурище, сток, без добавки в бензина, колата дава толкова. Ако я кара Шумахер, може да даде и с две десети по-малко
                    значи нещо не ти е в час колата колега ... 17.4 е време за кола около 130 коня ... с сравнително добро съотношение килограми-конски сили ...17.2 дава леко духавела вектра 2.0 16в "неработена" с два огромни баса на задника, резервната и крика и на притежателя и мотото му е - "ще стана 100 кила ама като отслабна" ...а принципно чиста подобна вектра не ме е минавала до момента ... събери 2 и 2 ...бравото ми е даже си мисля че е невървежно леко в момента ... знам му зора ... преди да го разкостя няма да го оправям ...
                    :: Show me some Madness ::

                    Коментар


                      #11
                      hf hpe написа:
                      Snaker написа:
                      ...бтв. там не разбрах само едно ... за тоя двг. пише за валовете - Road medium - кво ше рече тва ?
                      това road medium означава че можеш да си караш колата всекидневнов смисъл ще имаш почти равномерни ниски обороти и ще можеш да я караш в голям диапазон от обороти с ОМВ 100 примерноотносно цената: приятел на Джейми беше запитал цена за валове в една от най-известните в софия фирми и му бяха казали цена от рода на 1500 европри кореспонденция с коломбо бариани са ми казали цена от 425 евро за road валове и 500 евро за race валовепри това ако си фирма ти дават 20% отстъпказа това те посъветвах направо да им пишеш и да ги попиташ
                      да ... явно е факт а не само на мен да са ми дали подобна цена ... писах им вече :D
                      :: Show me some Madness ::

                      Коментар


                        #12
                        Snaker написа:
                        Zaphod написа:
                        Snaker написа:
                        ... сток хгт се върти около 16 на 402 метра ... за 14 секундно браво си заслужава доста
                        Не знам как ти го "въртиш", но резултат под 17.4 не можах да дам. Ако говориш за други места, където си чел, че Браво-тата правят по толкова - ОК, но на Божурище, сток, без добавки в бензина, колата дава толкова. Ако я кара Шумахер, може да даде и с две десети по-малко
                        значи нещо не ти е в час колата колега ... 17.4 е време за кола около 130 коня ... с сравнително добро съотношение килограми-конски сили ...17.2 дава леко духавела вектра 2.0 16в "неработена" с два огромни баса на задника, резервната и крика и на притежателя и мотото му е - "ще стана 100 кила ама като отслабна" ...а принципно чиста подобна вектра не ме е минавала до момента ... събери 2 и 2 ...бравото ми е даже си мисля че е невървежно леко в момента ... знам му зора ... преди да го разкостя няма да го оправям ...
                        Отиди на Божурище, премери си времето и пак ще поговорим... Аз гарантирам за техническата изправност на моето Браво. Такива вектри са доста съпоставими с Браво-то, разлика има само в теглото, което е малко по-вече при Вектрата с около 40 кг. и я дърпа с около секунда по-бавно до 100.16.2 дават на Браво ХГТ 155 коня, което е доста напред с материала. На Божурище времената винаги са завишени, а ти като се научиш да събираш, отиди там, провери си времето и пак ще говорим. Примерът ти с въпросната Вектра не е особено удачен, мен по улиците пък съвсем никой не ме минава, стига да реша Peace!
                        Alles in Ordnung

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Коментар


                            #14
                            Zaphod написа:
                            Snaker написа:
                            Zaphod написа:
                            Snaker написа:
                            ... сток хгт се върти около 16 на 402 метра ... за 14 секундно браво си заслужава доста
                            Не знам как ти го "въртиш", но резултат под 17.4 не можах да дам. Ако говориш за други места, където си чел, че Браво-тата правят по толкова - ОК, но на Божурище, сток, без добавки в бензина, колата дава толкова. Ако я кара Шумахер, може да даде и с две десети по-малко
                            значи нещо не ти е в час колата колега ... 17.4 е време за кола около 130 коня ... с сравнително добро съотношение килограми-конски сили ...17.2 дава леко духавела вектра 2.0 16в "неработена" с два огромни баса на задника, резервната и крика и на притежателя и мотото му е - "ще стана 100 кила ама като отслабна" ...а принципно чиста подобна вектра не ме е минавала до момента ... събери 2 и 2 ...бравото ми е даже си мисля че е невървежно леко в момента ... знам му зора ... преди да го разкостя няма да го оправям ...
                            Отиди на Божурище, премери си времето и пак ще поговорим... Аз гарантирам за техническата изправност на моето Браво. Такива вектри са доста съпоставими с Браво-то, разлика има само в теглото, което е малко по-вече при Вектрата с около 40 кг. и я дърпа с около секунда по-бавно до 100.16.2 дават на Браво ХГТ 155 коня, което е доста напред с материала. На Божурище времената винаги са завишени, а ти като се научиш да събираш, отиди там, провери си времето и пак ще говорим. Примерът ти с въпросната Вектра не е особено удачен, мен по улиците пък съвсем никой не ме минава, стига да реша Peace!
                            изместваме темата много но - не споря и не се и интересувам от времето на твоето браво а че е мерило това време ... та - с новия г-тек тази вектра даде разлика в времето си от божурище 2 стотни по-малко ...най-доброто време на божурище на вектрата е 16.8 ... за грубо около 40+ засичания (и доста пари за бензин) с същия г-тек и със двете коли аз знам колко дава моята ще ти го кажа в кратце - хгт-то бие ...дай ми довод 155 версията да е "секунда и половина по бърза" от твоето добре поддържано браво ?и ми кажи като ходиш на божура и пускал ли си се с голф 3 гти 16в или астра еквивалента и какъв е резултата ... ?бтв.155 даде 16.00 точно от третия опит без катализатор - сега в момента гледам някакво тъмно синьо ако не греша което доста го е засилил притежателя му ...това ти време означава че в града много автомобили в тоя клас ще те минава ... просто ТЕ не са поискалипоздрави
                            :: Show me some Madness ::

                            Коментар


                              #15
                              Zaphod написа:
                              Snaker написа:
                              ... сток хгт се върти около 16 на 402 метра ... за 14 секундно браво си заслужава доста
                              Не знам как ти го "въртиш", но резултат под 17.4 не можах да дам. Ако говориш за други места, където си чел, че Браво-тата правят по толкова - ОК, но на Божурище, сток, без добавки в бензина, колата дава толкова. Ако я кара Шумахер, може да даде и с две десети по-малко
                              Ами моето Типо мерено с Г-тек (малък) преди даваше 15.7 на1/4 миля и 7.8 до 60м/ч. След финния тунинг който му направих върви ужасно повече,направо не очаквах.Мисля ,че ще стигне 15с. А му предстои чип. Тая неделя ще правим голямо събиране и се надявам да мерим с Г-тека.Ще пиша новия резултат.
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар

                              Working...
                              X