Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

аваннс процесори за пропан-бутан и метан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    аваннс процесори за пропан-бутан и метан

    изработвам аванспроцесори за пропан бутан и метан,могат да работят и на трите горива(газ и бензин)цени:за една бобина-50лвза две бобини- 80лвзаплащане след пробване,има и по желание и тестов период за да се настрои колата да върви максимално добреи икономично за контакти: Пловдив,дом.тел 032/957724;моб :0898809240e-mailaniench@abv.bg
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    #2
    Я обясни малко повече каква е файдата от тези аванс-процесори всъщност?
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      ами ако си на газ, газта гори по-бавно,и се налага да се подаде малко изпреварване на запалването,особенно за метан
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        Дай по-подробно... А ако съм с 5 бобини?
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            схемичка що не дадеш на тоя аванс процесор да го видиме...
            2004 Audi A6 4F
            2002 Lancia Y

            Коментар


              #7
              dan4o написа:
              ами ако си на газ, газта гори по-бавно,и се налага да се подаде малко изпреварване на запалването,особенно за метан
              За метана не знам, ама изпреварването на запалването компютъра на запалването си го увеличава докато "причука" и след това го управлява пак според това, дали има детонация, нали затова колите ни имат "klopf - sensor"(на немски), не знам как е на български, в превод на български е сензор за чукането.Затова мощността на двигателя с бензин 92 е една, с 95 е друга, а с 98 още по-друга. При пропан-бутана, дето е ~110, мощността е по-ниска заради по-ниската калоричност.Електрониката на двигателя винаги слага максимален аванс докато "klopf - sensor"-а каже - стига толкова :D
              Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

              Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

              ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

              Коментар


                #8
                датчик за детонации се казва на български
                2004 Audi A6 4F
                2002 Lancia Y

                Коментар


                  #9
                  Промяната на запалването съобразено ли е с някаква диаграма, в зависимост от режима на работа на двигателя.
                  Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                  двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                  Коментар


                    #10
                    за пропан-бутан долугоре сте го налучкали,на коли с датчик за детонаций няма голям ефект,за метан е друго,там и голям аванс да се бутне,детонаций не се наблюдават в този вид като на бензин и пропан-бутан,абе сега и да говоря и да не говоря,ефект ще има ако желае някой от пловдив или наблизо да му сложа един,да покара пробно за една седмица ,да си засече разхода и тогава да правим коментарий, та ето и предложението,ако има колега който е на метан,да му сложа едно пробно,да покара една седмица,ако е доволен да го купи,ако не,си го свалям и възтановявам нещата както са си били,като може да направим ако иска експерименти с различни криви на запалване,така че да се получи максималния ефект, ами това е.
                    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                    хюндай акцент 1.5 CNG
                    киа каренс +метан

                    Коментар


                      #11
                      mariobg написа:
                      Каква е разликата на твоя спрямо JetSpark?
                      Каква е разликата на твоя спрямо JetSpark? - http://jethro.viket.net/bgver.html
                      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                      Коментар


                        #12

                        Коментар


                          #13
                          а аз няква схемичка чакам да видя какво представлява туй чудо на техниката...
                          2004 Audi A6 4F
                          2002 Lancia Y

                          Коментар


                            #14
                            малко отговори на въпроси: за джетспарк-ами подобен е , само дето имам два кабела -за метан и пропан-бутани е тригоривен,за схема-ами процесор с захранване 5 волта и определени изводи ги ползвам за входен с игналедин за изход,на него съм вързал комутатор ,транзистора ми е биполярен 500 волта 15А процесора е пик16ф84а,има си и програма,на тези които отмествам вхоните сигнали се налага да се съгласуват само нивата на напрежениятазащото има комутатори ,дето получават 12в,има и с 5в,има и с 3.5ваванса не е константен,а се изменя в зависимост от оборотите по една наистина странна графика,ама така върви най-добре,нямам много време и не мога да отговарям често на въпросите,пък ако искам да направя мръсно на джетро и на другите,занимаващи се с това,първо в този форум ще лепна схемата и копие от програмата на пика
                            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                            хюндай акцент 1.5 CNG
                            киа каренс +метан

                            Коментар


                              #15
                              Този аванспроцесор само за карбураторни двигатели ли се ползва? А за моноинжекция? Питам защото не знам
                              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                              Коментар

                              Working...
                              X