Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търси се схема на захранванетона Бензинова помпа на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търси се схема на захранванетона Бензинова помпа на Мареа

    Така помпата я намерихме и я разглобихме почистихме и сменихме цедката(която беше чиста)Оказа се че недостига ток до помпата.Самата помпа си работи пробвахме я на акомулатора с кабели и върти.Моля даите някакви схеми за захранването на помпата.МОЛЯ ВИ обяснете за тъпия бутон които спира тока към помпатапри катастрофа.Къде се намира (под седалката ли е)И как се изключва щото аз натисках едно такова отдолу.МНОГО Е СПЕШНО!!!п.п. Проблема ми е следния днес спрях на бензиностанцията да пием кафенце.Станах да си ходя.Въртя ключа и колата запали едвам и на нестабилни обороти и неиска да се изфорсира.След дълго мислене решихме че помпата се е зацапала защото ми светеше лампата за горивото и е дръпнало мизерии от дъното на резервоара.Та моля ви момогнете с каквото можете и знаете.
    кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

    #2
    Дай ми кубатурата на мотора и модификацията на купето и ще ти пратя схема.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Как разбра,че не достига ток?
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Бутона е под седалката отпред- той прекъсва масата(-) на помпата при инцидент. Може да се задейства като например без да искаме го ритнем с петата на обувката. Помпата повече не се включва, докато не го натиснем да цъкне.Проблема, обаче на колегата е бил друг според мен- неравномерна работа на двигателя и като са разкачвали ненужно помпата в резервоара може да са откачили по случайност някое кабелче- тук бутона не играе.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Значи да вкарам малко яснота по въпроса(на мен не ми е яно )Аз съм с огромна бутилка в багажника(метан )Първата работа беше да я демонтираме (как стана не ми се говори)После отворихме капачката на пода на багажника дето е помпата(какво гъзене беше направо не е за приказка)Извадихме помпата ама пречеше една тръба на метана .Абе извадихме я и ще сменяма цедката понеже бяхме решили че е от това.Ама цедката чиста като нова е Абе сменихмея да сме сигурни ние в тва.И един приател вика абе я даи да пробваме с една крушка дали има ток към помпата.Ръгаме я давам контакт и нищо Бах мама му Почва се едно яко разглабяне кори с бушони гледат се релета ама никои нищо пукел не разбира :D На обет идва електричар Почва да се оглежда мери с уреди(абе интелигентна работа),пробват се релета всичко колтурно.Да ама не няма никва логика Почваме да разглабяме отново вече праговете да се проследи кабела Та стигнахме до една кутика отпред при двигателя.Разглабяме а вътре едно голямо хубаво реленце Гледаме,ръчкаме ,мериме и пръскаме хубаво с един препарат за окисления Щракаме буксата на релето и викаме абе я да пробваме пак с лампата дали ша светне.И о чудо светна.Слагаме буксата в помпата въртим и недава да я пипнеш пали от воле мотора спи всичко идеално Та така маи повредата е била в окисляване на буксата на това реленце.п.п. А иначе колегата Rokambol ако има някаква схема каквото има за Мареа ELX 1.6 16V 1998г. Няма да откажа нищо което да дадеш каквото и да е то схеми на каквото можеш да намериш.E-mail : rercho@abv.bg или където ти е наи удобно.Но моля те даи нещо да имам по тая пуста електроника щото го гледахем днеска като "Коза афиш"
          кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

          Коментар

          Working...
          X