Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко гори Фиат Мареа 1.6 16 V ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко гори Фиат Мареа 1.6 16 V ?

    Значи фиата ми е 1.6 16 V, 96 година колко гори градско и колко извън градско, аз се опитвам да го засека, ама май ми се вижда, че гори много 10 литра/100 км. градско, а за извън градско е нещо като 9 литра/100 км. това нормално ли е ??? И къде може да е проблема ако има такъв сменил съм всички консумативи ??? Моля помагайте.
    Mersi mnogoo za otdelenoto vreme

    #2
    Моя разход градско е 10-11. Извънграда е 6.5. Става въпрос за Браво със същия мотор.Колата загрява ли? Как си засякал този разход 9л/100км извънградско? Засича се пълно - пълно. Другите сметки са наизуст.
    BRAVO 1.6 16V

    Коментар


      #3
      iv_laz написа:
      Моя разход градско е 10-11. Извънграда е 6.5. Става въпрос за Браво със същия мотор.Колата загрява ли? Как си засякал този разход 9л/100км извънградско? Засича се пълно - пълно. Другите сметки са наизуст.
      Това нормално ли е според теб ???
      Mersi mnogoo za otdelenoto vreme

      Коментар


        #4
        iv_laz написа:
        Моя разход градско е 10-11. Извънграда е 6.5. Става въпрос за Браво със същия мотор.Колата загрява ли? Как си засякал този разход 9л/100км извънградско? Засича се пълно - пълно. Другите сметки са наизуст.
        Ми да ти кажа нормално си загрява отива на средната черта и нагоре, ама не стига червената зона, ами е да кажем една 1-ца под нея.
        Mersi mnogoo za otdelenoto vreme

        Коментар


          #5
          Дали не прегрява?Тази червена зона нещо ме плаши.Принципно трябва да е на средата(малко под нея)
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            9 извънградско е страшно много. Дори и при здраво натискане повече от 7,5 трудно може да се вдигне. За градското е различно, но около 10 е напълно нормално.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Колега зависи какво разбираш под извънградско Щом градско ти гори 10 е невъзможно извънградско да е 9 Или бъркаш в сметките, илии бъркаш понятията градско, извънградско Извънградско трябва поне 100 километра да минеш по магистрала за да кажеш, че си карал на дълго
              VTS 16V

              Коментар


                #8
                Dandi написа:
                Колега зависи какво разбираш под извънградско Щом градско ти гори 10 е невъзможно извънградско да е 9 Или бъркаш в сметките, илии бъркаш понятията градско, извънградско Извънградско трябва поне 100 километра да минеш по магистрала за да кажеш, че си карал на дълго
                от Стара Загора до Пловдив съм я засичал това са 160 км. някъде.
                Mersi mnogoo za otdelenoto vreme

                Коментар


                  #9
                  Re: колко гори фиат мареа ?

                  c0nk0 написа:
                  Значи фиата ми е 1.6 16 V, 96 година колко гори градско и колко извън градско, аз се опитвам да го засека, ама май ми се вижда, че гори много 10 литра/100 км. градско, а за извън градско е нещо като 9 литра/100 км. това нормално ли е ??? И къде може да е проблема ако има такъв сменил съм всички консумативи ??? Моля помагайте.
                  Легковые автомобили / Fiat / Marea Weekend (185) / 1.6 100 16V (103 Hp)---1996 год. ЭКСПЛУАТАЦИОННЫЕ ПОКАЗАТЕЛИ Объем топливного бака 63 л Время разгона (0-100 км/ч) 11.1 c Максимальная скорость 185 км/ч Расход топлива на шоссе 6.5 л/100км Расход топлива в городе 11.3 л/100км Расход топлива Смешанный цикл 0 л/100км Снаряженная масса автомобиля 1175 кг Допустимая полная масса 1895 кг Размер шин 185/65R14 Размер дисков 0

                  Коментар


                    #10
                    аз съм със същата Мареа. От Бургас до Смолян и обратно при доста натискане на педала ми дава 7.5-8л/100км като се има в предвид, че нагоре по завоите рядко вклучвам на повече от 3-та.
                    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                    Ex.Opel Astra

                    Коментар


                      #11
                      Колега ето една справка от братушките( http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2909.html ). Не зная колко е точна но все пак е нещо. Аз съм с Мареа 1.8 16V и ми харчи 12/100 бензин; 17/100газ :D Тъй че мисля че е нормален разход твоето. Лек и безавариен.
                      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V

                      Коментар


                        #12
                        [quote="slun666"]Колега ето една справка от братушките( http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2909.html ). Не зная колко е точна но все пак е нещо. Аз съм с Мареа 1.8 16V и ми харчи 12/100 бензин; 17/100газ :D Тъй че мисля че е нормален разход твоето. Лек и безавариен. [/quoteа изгодно ли е да се карат фиатите на газ ???
                        Mersi mnogoo za otdelenoto vreme

                        Коментар


                          #13
                          моята 1,8 ми харчи извънградско около 7л бензин при каране 100-140средно градско и извънградско 8,5л
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар

                          Working...
                          X