Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново същите ядове само след 1000км ! Избива масло.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново същите ядове само след 1000км ! Избива масло.

    По рано ви казвах че имах проблеми с кабелите и свщите! След около 1000км същите симптоми почнаха да се появяват, чисто нови кабели от косер , тази вечер като се прибрах , на тъмно пуснах колата пак имат пробиви, демек светкат, свеща на 2 цилиндър без да я свалям , се вижда че е омаслена, другите 3 изглеждат сухи поне отстрани , утре ще ги вадя да вида как са отвътре! Възможно ли е целия проблем да идва от разхода на масло, демек маслото попада в цилиндрите от там зацапва свеща , а кабела като няма къде да хвърли искрата пробива! ! Помощ хора мнения!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Свещ не може да изгори кабел,докато кабел зацапва и изгаря свещ.Когато свеща се омасли- тока преминава още по- лесно- само че без искра, докато ако кабел пробие- свеща зацапва.Следователно проблема е в качеството на кабелите, като разбира се редно е и свещите да се сменят на всеки 30 хил. км.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      да ама не колега , сменени свещи и кабели преди 1000км , свещи шампион, е да може да са менте , но кабелите са Тесла от Косер !
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        Свещите ти са 99.9% менте ако са Шампион с черен надпис Оригиналните са с червен, такива свалих от колата.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Punto75MPI написа:
          да ама не колега , сменени свещи и кабели преди 1000км , свещи шампион, е да може да са менте , но кабелите са Тесла от Косер !
          Кабелите ако ще и "кирка" от Аутоплюс да са все тая.Това в рамките на шегата ама нека си светят какво ти пречат?Колата как върви добре ли?
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            spark написа:
            Свещите ти са 99.9% менте ако са Шампион с черен надпис Оригиналните са с червен, такива свалих от колата.
            Свещи в България не се продават от произведените на запад , а от произведените на изток от родината ни- както е казал колегата- 99.99% на пазара са такива и това не важи само за Шампион, Бош и т.н.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              spark написа:
              Свещите ти са 99.9% менте ако са Шампион с черен надпис Оригиналните са с червен, такива свалих от колата.
              На Купето сложих шампион и на тях пише ФИАТ/АЛФА/ЛАНЧА
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #8
                Kimi_Raikonen написа:
                Свещ не може да изгори кабел,докато кабел зацапва и изгаря свещ.Когато свеща се омасли- тока преминава още по- лесно- само че без искра, докато ако кабел пробие- свеща зацапва.Следователно проблема е в качеството на кабелите, като разбира се редно е и свещите да се сменят на всеки 30 хил. км.
                Свещ не може да изгори кабел
                Малко не съм съгласен, точно повредена свещ прави пробив на кабела, понеже няма от къде да прескочи искрата - пробивното съпротивление на кабела се оказва по-ниско и.... от там!
                Когато свеща се омасли- тока преминава още по- лесно- само че без искра
                И с това не съм съгласен - ако е дала на късо - да, но ако е омаслена , маслото е изолатор - и пак искрата пробива през най-ниското съпротивление, най-често кабела! Нали знаеш, че преди време всички високоволтови бобини ги пълнеха с масло.....точно защото не провежда електричество, а само топлина!

                Коментар


                  #9
                  С черен надпис съм пак в кюпа!!!! Преди месец два патих със Бош 4 полюсни, скапаха се за два месеца, омаслени , почелнели и маслото беше пробило по изолатора (по бялата част на свеща!) , Понеже закъсах докато бях по работа в Илиенци , взех от там 2 свещи Шампион (с червен надпис, паснаха по резба ма май не са като по каталог за Пунтото, и ги свалих) , скоро си взех като по каталог 4бр. Шампион Черен надпес по 4 лв едната !
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Punto75MPI написа:
                    да ама не колега , сменени свещи и кабели преди 1000км , свещи шампион, е да може да са менте , но кабелите са Тесла от Косер !
                    Кабелите ако ще и "кирка" от Аутоплюс да са все тая.Това в рамките на шегата ама нека си светят какво ти пречат?Колата как върви добре ли?
                    Колега не мисля че е нормално да праат дискотека! От това за кирката не ми стана смешно
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      Момчето което ми прави колата го е страх да ми смени кабелите с други защото и според него вероятността да попаднем на читави кабели е 1/1000000, и затова вече 40000км карам със старите. Свещите ми ги смени преди 30000км и новите не са мръднали от тогава (даже наскоро ги проверяваше и бяха ОК).
                      BRAVA 1,4 12V
                      Nissan Navara

                      Коментар


                        #12
                        georgiarg написа:
                        Момчето което ми прави колата го е страх да ми смени кабелите с други защото и според него вероятността да попаднем на читави кабели е 1/1000000, и затова вече 40000км карам със старите. Свещите ми ги смени преди 30000км и новите не са мръднали от тогава (даже наскоро ги проверяваше и бяха ОК).
                        Лелеее добре, че не си смених кабелите ... а мислех да го направя! Иначе дискотеката я има и при мене ама не ми пречи.
                        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                        Engine Stamp: 176B9.000
                        Version Code: 176BV
                        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                        Коментар


                          #13
                          georgiarg написа:
                          Момчето което ми прави колата го е страх да ми смени кабелите с други защото и според него вероятността да попаднем на читави кабели е 1/1000000, и затова вече 40000км карам със старите. Свещите ми ги смени преди 30000км и новите не са мръднали от тогава (даже наскоро ги проверяваше и бяха ОК).
                          Какви свещи сложи?
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            Някакви японски ... забравих им името ... ама били "най--добрите" -доста скъпи бяха (май 10 лв. парчето). Нямам проблеми засега.
                            Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                            MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                            Engine Stamp: 176B9.000
                            Version Code: 176BV
                            Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                            Коментар


                              #15
                              Да не би да са тия? http://www.kosser.net/Products/Denso.php
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар

                              Working...
                              X