Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за повече инфо относно Bravo 1,8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за повече инфо относно Bravo 1,8

    Здравейте на всички от този форум.Регистрирах се току що,тъй като бих искал да науча нещо по-конкретно за Фиат Браво 1,8 113к.с.Искам да купя още една кола,но не ми се дават много пари,а искам да е ’97-’99 година с всичките ’’екстри’’ които вече мисля че са задължителни за всеки автомобил.А това определено е италианския автомобил--коли лично за мен винаги едни гърди пред останалите европейски автомобилопроизводители откъм дизайн и екстри.Никога до сега не съм си купувал лично за мен италианска кола,честно казано най-вече заради ширещото се мнение за тях а и нямам познати с такива за да имам база за сравнение.Та стига съм писал надълго и широко.Интересува ме точно Браво с по-горе посочения двигател.Красив автомобил за мен лично,но какви фабрични ’’болести’’ си има,най-чести проблеми,надежден ли е или редовно кисне в сервизите.За частите разбрах вече от търсачката че не са въобще скъпи,разхода е нормален за мощността.Ще се радвам хора които всекидневно са с такъв автомобил да споделят техните впечатления.Благодаря предварително.P.S.Може би темата не е за този раздел точно,моля ако модераторите решат да я преместят където трябва.

    #2
    Аз съм с Мареа, със същия мотор. Имам я почти от година. Освен задължителните консумативи, съм сменил само термостат и дълъг накрайник. Когато търсех Фиат, едно от задължителните ми условия бе да е с 1.8 или 2.0 мотор. За първия бях чувал, че е доста здрав и сполучлив като разработка. Има и неща, които определено не желаех като екстри (затова и доста време обикалях, докато намеря моята), това са ABS и AirBag. ABS, защото е слабо звено в моделите Браво/а/Мареа(това си е лично мое мнение), AirBag, защото фабричният му "живот" е точно 10г, а за по-нова кола, просто не стигаха финансите.Като разход, не очаквай чудеса - 12-14л/100 градско и 7-8л/100, извънградско са си нормални цифри. Компенсират се от отличните динамични показатели - пъргав и мощен мотор, с който смело можеш да експериментираш. Макар, че съм го ползвал само едно лято, климатика е задължителна екстра. Желая ти успех!P.S. Сега се сещам, че смених и машинката за едното от ел. стъклата.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      правилен избор :D обаче този мотор не се среща често, доста ще има да обикаляшсещам се за следните неща, за които да гледаш:- въздушна/и възглавници - много често Браво 1,8 е без такивав обявите пише че има, но няма - пишат наизустако все пак има гледаш таблото с уредите - след като дадеш на контакт лампата за възглавницата трябва да гасне отделно от другите лампи; ако гасне заедно с друга - няма да имаш възглавница; или е удряна и възгланицата е аут или има проблем и джамбазите за закачили лимпата да свети и гасне с друга, за да не се притесняват купувачите;- АБС - същата работа, по-често го няма - това за лампата важи и тукза да си сигурен че има - гледаш в двигателния отсек - зад акумулатора е устройството - метален куб с тръбички излизащи от него- боя - много често боядисват броните и то тук, защото са олющени; и естествено си отвят ръцете; по броните има лайсни, които трябва да са черни; ако са с цвета на бронята - боядисвана е; същото важи и за лайсните по вратите.- климатик - в хладното време трудно ще разбереш дали работи; избери по-топъл ден; при включването му отпред при мотора долу в ляво се чува характерно щракане;- фарове - от топлината при светене, от горната страна се напуква пластмасата и се образува дупка; от там фара се пълни с боклуци; ако няма дупки по фаровете, но те са мръсни ватре - да не те притеснява, нормално е.- дръжки на вратите - за около 7-8 години дръжките се напукват; не е болка за умиране - сменят се за около 50-на лева на брой.- термостат - почти със сигурност ще е за смяна.- перка на радиатора - трябва да се ключва малко над средата на скалата- след запалване по таблото не трябва да светят никакви лампи - светят само тези за пуснати фарове и за отворена врата примерно; изключено е да светят лампите за АБС, инжекциона, възглавниците, имобилайзера, маслото, динамото.засега се сещам за това
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Аз съм с такова браво и не съжалявам ,че го купих.Пожелавам ти да намериш читава такава

        Коментар


          #5
          Re: Моля за повече инфо относно Bravo 1,8

          propparo написа:
          Здравейте на всички от този форум.Регистрирах се току що,тъй като бих искал да науча нещо по-конкретно за Фиат Браво 1,8 113к.с.Искам да купя още една кола,но не ми се дават много пари,а искам да е ’97-’99 година с всичките ’’екстри’’ които вече мисля че са задължителни за всеки автомобил.А това определено е италианския автомобил--коли лично за мен винаги едни гърди пред останалите европейски автомобилопроизводители откъм дизайн и екстри.Никога до сега не съм си купувал лично за мен италианска кола,честно казано най-вече заради ширещото се мнение за тях а и нямам познати с такива за да имам база за сравнение.Та стига съм писал надълго и широко.Интересува ме точно Браво с по-горе посочения двигател.Красив автомобил за мен лично,но какви фабрични ’’болести’’ си има,най-чести проблеми,надежден ли е или редовно кисне в сервизите.За частите разбрах вече от търсачката че не са въобще скъпи,разхода е нормален за мощността.Ще се радвам хора които всекидневно са с такъв автомобил да споделят техните впечатления.Благодаря предварително.P.S.Може би темата не е за този раздел точно,моля ако модераторите решат да я преместят където трябва.
          Колега имаш E-MAIL за тази кола....
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички за бързите отговори.Добре че изнамерих и вашия форум,защото всеки като чуе че търся Фиат и се започват едни физиономии.....А както казах друго си е да чуя мнения на хора които имат пряко отношение към марката.

            Коментар

            Working...
            X