Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инфо относно подръжката Punto 1.4 GT, 133 h.p.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Инфо относно подръжката Punto 1.4 GT, 133 h.p.

    Лятото смятам да закупя такова возило, ще може ли инфо относно подръжката и дали може да се сложи газова. Мерси предварително и още нещо дали не е по добър избор пунто 1.6 16V, 90 коня?
    FIAT

    #2
    Re: Инфо относно подръжката Punto 1.4 GT, 133 h.p.

    mitaka1914 написа:
    Лятото смятам да закупя такова возило, ще може ли инфо относно подръжката и дали може да се сложи газова. Мерси предварително и още нещо дали не е по добър избор пунто 1.6 16V, 90 коня?
    Aко наистина смяташ да слагаш газово по-добре си вземи Пунто 90к.с, няма смисъл да "прецакваш" GT 133k.c :D
    FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

    Коментар


      #3
      Re: Инфо относно подръжката Punto 1.4 GT, 133 h.p.

      mitaka1914 написа:
      Лятото смятам да закупя такова возило, ще може ли инфо относно подръжката и дали може да се сложи газова. Мерси предварително и още нещо дали не е по добър избор пунто 1.6 16V, 90 коня?
      Мисля че 90-кат не е винтилирана вземи си по добре 85 16V но не спортинг а серийното произвежда се след 97-99 и замества 90-ката, като мошщ почти същото но с по малак разход дори от мойто!!!
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        Мерси за мненията ГТ-то ако не се слага газ много ли гори и скъпа ли е подръжката,просто на него съм хвърлил око
        FIAT

        Коментар


          #5
          6.4 следен по книжка ако го галиш http://punto.hit.bg/teh.html
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            mitaka1914 написа:
            Мерси за мненията ГТ-то ако не се слага газ много ли гори и скъпа ли е подръжката,просто на него съм хвърлил око
            не забравяй че тази кола няма да е карана нормално :D все пак е спортнадвете между които се чудиш са доста различни
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              разликата между единия и другия мотор е огромна. Принципно при ГТ-то няма бавно каране и леко настъпване на газта. Карал съм и едното и другото без коментар . На ГТ-то АГУ :D тази кола е направена за бензин и само бензин
              Fiat Punto SX 90
              Toyota Celica ZZT231 1.8 VVTLi T Sport

              Коментар


                #8
                Имам предвид ако я взема ще си навлеча ли много ядове тоес като я купа да почнат ремонти и то доста скъпи?
                FIAT

                Коментар


                  #9
                  mitaka1914 написа:
                  Имам предвид ако я взема ще си навлеча ли много ядове тоес като я купа да почнат ремонти и то доста скъпи?
                  Ми много зависи в какво състояние ще е вземеш, ако ще да е ГТ-то мнението ти е много вероятно да е истина.
                  FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

                  Коментар


                    #10
                    Ееее колеги,вие го наплашихте колегата Колега,частите на тоя мотор не са кой знае колко скъпи,единственото което би ти бръкнало в джоба за ремонт,това са турбината и буталата.Най-добрия вариянт е в който град си харесаш такова Пунто ГТ ,местните колеги да те насочат за диагностика и да ти кажат аджеба става ли колата или не.А това за газта(АГУ-то) колеги си е ваше лично мнение аз мога да ви покажа как върви на газ,а на бензин почти няма разлика,не забравяйте че това е кола с турбонадув,а не атмосферна
                    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                    Коментар


                      #11
                      колега разликата между газ и бензин не може да съществува, защото газ не съществува за автомобили, единствената газ за автомобили е само тази газ която е сложена в завода производител, а не допълнително сложена .Това е само скапване на двигател и т.н.Принципно стандартно колите работят при 95 октаново число , а не при 102 .И имат определена темперетура на работа която е съобразена.
                      Fiat Punto SX 90
                      Toyota Celica ZZT231 1.8 VVTLi T Sport

                      Коментар


                        #12
                        Както и да е,несъм съгласен с тебе.Обясни ми тогава как излиза заводска Марея Bi-Power от завода на Фият 1.8 16 с пропанов инжекцион и карантиите на мотора ,абе всичко си е стандартното.Не искам да отколонявам темата,има вече писано доста по тоя проблем,но колко трябва да ми е заплатата за да карам на бензин при положение че литър бензин е 2.12лв(ами 2.30лв?)?Ако ще отговаряте гледайте да няма отговори от сорта на "ами като искаш много коне...".Нека има реални отговори.Хората за това използват пропан и метан за да не им бърка много в джобовете и също за екология.Тая песен за сухото мазане о бла-бла-бла,все пак наще мотори не са разработка 50-те години на миналия век за да имат проблем с газта.
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #13
                          ivanko_rs написа:
                          Както и да е,несъм съгласен с тебе.Обясни ми тогава как излиза заводска Марея Bi-Power от завода на Фият 1.8 16 с пропанов инжекцион и карантиите на мотора ,абе всичко си е стандартното.Не искам да отколонявам темата,има вече писано доста по тоя проблем,но колко трябва да ми е заплатата за да карам на бензин при положение че литър бензин е 2.12лв(ами 2.30лв?)?Ако ще отговаряте гледайте да няма отговори от сорта на "ами като искаш много коне...".Нека има реални отговори.Хората за това използват пропан и метан за да не им бърка много в джобовете и също за екология.Тая песен за сухото мазане о бла-бла-бла,все пак наще мотори не са разработка 50-те години на миналия век за да имат проблем с газта.
                          Евала!
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            Най-вече газта вреди на инжекциона,а както всички знаем всичко по инжекциона е скъпо.Газовия инжекцион си е друго нещо,обаче за какво ти е бегачка като искаш да я "скопиш" с тази газ.Иначе за поддръжка ще ти излезе като всяко друго пунто,частите са по-скъпи,но ГТ-то просто е по-яко от всички други пунтота - по отношение на двигател и окачване.Според мен тази кола е много добър избор,макар и на газ.

                            Коментар


                              #15
                              Колега petar2202,абсолютно съм съгласен с мнението ти с изключение на това за газта.При каране на газ имаш проблеми най-вече и единствено с дюзите.Не съм съгласен също че се и скопява колата.Аз не напразно уточних че става въпрос за кола с турбонадув,а не атмосферна.Аз вече два мотора карам такива 2.0 8 Турбо и 2.0 16 Турбо и колата си върви без проблеми,сега няма да си кривя душата и да казвам че е същата като на бенз,единствено във високите обороти се усеща малко по-мудна,но не е като атмосферка.Карал съм и Седичи на газ,там разликата след монтиране на смесителя за газта беше огромна и то на бензин - с и без смесителя.Така че ако коментирате турбо коли на газ,нека да са компетентни мнения,а не тоз чул оня подочул.Ето аз карам и казвам,айде сега ме оборете де Абе колега зимай го това ГТ и давай газ,ко толкоз му мислиш
                              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                              Коментар

                              Working...
                              X