Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за колони

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за колони

    Предлагат ми тия колони за 50 лева, заедно с пищялките:http://store3.data.bg/roshliotoo/upl...qlki.JPGКак мислите, дали си заслужава. Искам да взема някакви че в момента имам само оригиналните предни в Типото и се сещате как свирят. Имам CD/MP3 player Панасоник и се води 4х50 вата. Дали ще свири добре с тия колони?

    #2
    Ще свирят, защо да не свирят?)) Но като гледам, са говорители за врати...
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      А какво пречи, ако ги сложа отзад на кората, а пищялките отпред?

      Коментар


        #4
        Ами нищо - тук вече опира много до предпочитанията ти като музикален маниак и финансите, които ти се отделят. По принцип това са говорители, които не изкарват много ниски честоти, затова се използват комплект с предните като система бас-пищялки за отпред, а отзад се слагат някакви големи, дву- или трилентови говорители, за повече бас и подкрепа на средните и високите отпред.Разбира се, ако слушаш само радио и не го усилваш много - тези вършат идеална работа.
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          да питам... извинете ме за невежеството, но ако се усилват много колоните може ли да им стане нещо...? да им изтънее мембраната или да се прецакат по друг начин?
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Това зависи от много неща, ама в повечето случай прекомерното усилване прецаква колоната.
            Bravo 1.6 16V '97

            Коментар


              #7
              Абе отказах се от тия колони. Май ще е по-добре да сложа някви елипси отзад.

              Коментар


                #8
                Решението е твое. Зависи от изискванията ти и финансите, които си склонен да отделиш. Цената на тези (ако са читави) е доста добра.За елипсите - сигурно ще са по-добри, но се сещай, че тежат повече, а тези кори дето си ги имаме не съм сигурен колко могат да носят Не те агитирам, само коментирам. Късмет.
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  Вие ме объркахте отвсякъде.

                  Коментар


                    #10
                    Кажи колко пари ти се дават за музика и ще ти кажа кое е най-доброто за тях...
                    Alles in Ordnung

                    Коментар


                      #11
                      50-60 лева максимум.

                      Коментар


                        #12
                        Да ти кажа, аз за 60 лв. си взех едни трилентови елипси 6’х9’ и ги сложих отзад на кората. Преди имах някакви подобни на тия на снимката ти, които просто не издържаха на КАСЕТОФОН 4х35.... Сега звукът няма нищо общо с преди. Отпред съм махнал оригиналните фиатски говорители и съм с едни японски, но са си на същото място - още 10 лв.А за кората - мойта е преправяна, изрязвана е подложка от шперплат за усилване (така си я взех). Може да направиш нещо подобно.
                        FIAT Tipo 1,4mi - EX
                        Alfa Romeo 146ti - EX
                        Alfa Romeo 156 2,4JTD

                        Коментар


                          #13
                          Toчно така - за 60, че и за по-малко лева си вземи някакви елипси 6х9" - това ще е най-доброто съотношение цена/качество. Изрежи си сам кората /моята е доста твърда, за теб не знам/ - ако омекне много - ще трябва да подложиш някоя метална лайсна отдолу или обикновена дъска и си готов.
                          Alles in Ordnung

                          Коментар


                            #14
                            ОК, ще видя за такива елипси, а колко вата трябва да са голе-долу за да свирят добре на този плеър.

                            Коментар


                              #15
                              Реални ватове никой не пише на такива колони - гледай размерът да е такъв - при всички случаи ще свирят добре...
                              Alles in Ordnung

                              Коментар

                              Working...
                              X