Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Marea 1.6 16v - примигва лампата на маслото -топъл дв.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Marea 1.6 16v - примигва лампата на маслото -топъл дв.

    Също така колата няма мощност, от 3500об никаква я няма , Възможно ли е причината да е това че не съм махал катализатора?

    #2
    А нивото на маслото какво е???
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      нивото на маслото си е ок.

      Коментар


        #4
        откарах я на диагностика защото се съмнявах в стъковия мотор но ми казаха .че всичко си е наред, а реално колата като загрее не може да се кара - щом изключиш от скорост примигва лампата на маслото за малко и след това гасне!

        Коментар


          #5
          Типото ми правеше така, оказа се датчика на коляновия вал,като загрее и си мени стойностите и подава грешна информацияна компа - от там гасне.Срещу 45 лв. за нов датчик се оправи Просто предполагам...симптомите са същите...

          Коментар


            #6
            Добре де ако е този датчик не трябва ли да излезе при диагностиката като проблем

            Коментар


              #7
              Може и да не излезе, зависи какво съпротивление дава датчикаи от там диагностиката да не може да го покаже, а и от"зад диагностичното устройство " зависи (демек майстора, който я прави)

              Коментар


                #8
                като паднат оборотите под нормалните 800/850 и пада налягането на маслото и лампата светва.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  пунтото ми правеше такива номера, каза се маслена помпа

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    като паднат оборотите под нормалните 800/850 и пада налягането на маслото и лампата светва.
                    Проверете си цедката на маслената помпа дали не е задръстена.Сваляне на картер ,ново масло и гарнитура!!!Ако не е от това,лагерите на коляновия вал правят подобни номера.Успех!!!!
                    Honda HR-V Vtec 4x4 2001g.

                    Коментар

                    Working...
                    X