Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно внезапен харч на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане относно внезапен харч на масло

    Здравейте колеги. имам следния проблем с моята темпра 1.6. подхарчваше ми малко масло. реших да сменя гумичките на клапаните. но след това нещата се влошиха, започна да харчи доста повече. в недоумение съм. каква може да е причината. трябва ли известно време да пасват гумичките или не. за сегментите знам, че трябва. споделете ако знаете. благодаря предварително.
    Bradwa 1.8-goliama pri tova

    #2
    Няма какво да им се пасва на гумичките. Нещо си объркал сигурно....
    My car is the best :P
    Fiat Tempra SW 1.9 TD

    http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

    Коментар


      #3
      не виждам какво може да съм объркал. мисля че всичко съм направил както трябва.
      Bradwa 1.8-goliama pri tova

      Коментар


        #4
        Ти ли ги сменя или ходи на майстор.Иаз ги сменях с същия проблем на ТИПО два пъти .При третия майстор всичко беше добре.Не знам какво им препасват но ми гореше след смяна 500гр. на 1000км. масло.Третия майстор оправи на бащата колата и сега всичко е окей
        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

        Коментар


          #5
          kimirai написа:
          Ти ли ги сменя или ходи на майстор.Иаз ги сменях с същия проблем на ТИПО два пъти .При третия майстор всичко беше добре.Не знам какво им препасват но ми гореше след смяна 500гр. на 1000км. масло.Третия майстор оправи на бащата колата и сега всичко е окей
          И на мен така след смяна на гумички пак си остана разход на масло от 500гр на 1000, дали може тия да не са си свършили работата или ?
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            На скоро ми се случи подобно нещо, и се оказа кофти гумички.Уж всичко е по каталози ,а на практика не е така.Леглото на което трябва да се набие гумичката се оказа с друг размер,и въпросната гумичка не може да се набие.Всъщност тя поема но само привидно.Като се опиташ да я извадиш и успяваш с ръка,и то без никаква съпротива.Значи няма да върши работа.

            Коментар


              #7
              отговор

              Моите ги смениха,сложиха ми кортеко-испански.В сервиза ми казаха,че са едни от наи-хубавите.Преди мислех,че пушеше от някакав конденз,но след смяната,спря да пуши изобщо,явно е било масло.
              ex. punto elx 1.2i
              Lancia Libra 1.6

              Коментар


                #8
                аз си ги смених. и аз сложих кортеко ама ми казаха че не били от най-хубавите. сега ще отварям пак и ще видя какво ще покаже.
                Bradwa 1.8-goliama pri tova

                Коментар


                  #9
                  А бе стигнеш ли до отваряне, според мен най-добре да се профилактира цялата глава.Освен гумички на клапани, също много важно, сигурно колкото гумички, а и в много от случаите по-важни от гумичките са водачите на клапаните. Ако те са аут, гумичките няма да те спасят.Та гумички, водачи, лек шлайф и пасване на клапани. Няма да излезе много по-скъпо, но ще спести доста бъдещи главоболия, ако проблема е от главата. Вярно, че доста хора сменят гумички, без да махат главата, като по този начин излиза много по-евтино, но за 150лв от горе според мен си струва определено цялата история и да си сигурен, и да не си задаваш въпроса - смених гумички пък пак "хапва" масло. Или пък след 1000км, да ти издуха гарнитура на главата и пак работа + още разправии, или пък заради това, да не видиш температурата на водата и да бракуваш целия двигател. Все пак живота с всеки ден на всеки компонент си отива.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    В някои комплекти гумички се съдържат и едни шлаухчета, които се надяват преди гумичката на горната част на клапана- като презервативче :D и предпазват гумичката, когато преминава през острите каналчета на кученцата, иначе може да се повредят и най- качествените гумички.
                    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      Ta, значи , срещнах тази тема съвсем случайно ! Да не си помисли някой, че съм я търсил насочено ... :D И, за да не ме обвини автора, че се опитвам нещо да го бъзикам, ще пиша на всички останали които имат подобн проблем ... :D Както някои са запознати с устройството на автомобилен двигател, няма да уточняваме, разхода на масло може да бъде от няколко места.Втвърдени уплътнения на клапаните(така наречените "гумички"), закоксували маслообиращи сегменти (може да са загубили еластичност, или просто залепнали) или пък износени бутала, откъдето чрез налягането в картера, маслените пари да отиват в атмосферата, или пък ако работи отдушника на картера - в смукателният колектор.Затова, е много важно да се установи ТОЧНАТА причина за разхода на масло , и после да се правят ремонти. Защото ако не "лекуваме" точното място, и основен ремонт да направим, не премахнем ли точната причина за разхода на масло, пак ще го има.A , po wyprosa za markata CORTECO - може да се спорицяла вечност... Марката предлага няколко материала за семерингите си. Качествени, по-качествени, най0-качествени.. Зависи дали човекът който дава мнението има опит или не. Дали има далавера от въпросната марка. Много ясно, че ако не позлва добра отстъпка от съответен вносител, всяка марка няма да е качествена. И най-качествена ще бъде тази, която му е най-изгодна. Затова, моля Ви - анализирайте какво ви казват майсторите.Питайте ги, откъде си взимат частите. Един квалитетен Автомонтьор (не обичам думаат "майстор" - знаете приказката...) няма да скрие. И ако ви спомене само един доставчик - .... Бягайте !
                      FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                      Коментар

                      Working...
                      X