Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на предни спирачни дискове на Фиат Купе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на предни спирачни дискове на Фиат Купе

    Утре ще сменя предните дискове и накладки и искам да ви попитам дали ще има интерес да снимам и да направя тема за смяната им По принцип дисковете не са ми за смяна, а само накладките, но реших, че трябва да ги сменя... Накладките са познатиte PERMAFUSEДисковете са OPTIMAL GERMANY http://www.optimal-germany.de/optima...=mid82Нещо малеят тея мойте джанти на тези големи дискове ... Не знам за вас, ама мойте са огромни...... Eто ги новите "прасета" - дискове де Темата съдържа важна информация, прави се важна.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Прикачени файлове
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    #2
    накладка
    Прикачени файлове
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      е па ако ти се позира направи темичка
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        естествено че ще е полезно :D ако ти се занимава все пак
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Извинявам се за въпроса на колегите които ги няма на "ТИ" с техниката,но необходимо ли е това да се документира?Има да се развият 4-те болта на джантата и да се махне същата,след това да се развият двата болта отзад които държат целия спирачен апарат към шенкела като след развиването се маха спирачния апарат,и накрая се развиват водачите за джантите ,ако въобще ги има.Последва посъветване с по-голям съветник по диска,понеже сигурно никога не е махан откакто е сложен и се поставя новия.Всичко се нарежда по обратния път.Да не се забрави да се обезмасли добре новия диск иначе спирачният път от 30м,ще стане 200м Колега,сподели като ги сложиш и напаснеш как се държат тези дискове Оптимал,понеже аз не посмях да си взема такива,немога точно да обясня защо,най-просто на мойте изисквания ми се видяха ненадежни.Все пак се засилвам доста и трябва и да спирам.Аз от два часа съм с Локхиид и накладки Текстар.Засега не спирам още като хората
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #6
            ivanko_rs написа:
            Извинявам се за въпроса на колегите които ги няма на "ТИ" с техниката,но необходимо ли е това да се документира?Има да се развият 4-те болта на джантата и да се махне същата,след това да се развият двата болта отзад които държат целия спирачен апарат към шенкела като след развиването се маха спирачния апарат,и накрая се развиват водачите за джантите ,ако въобще ги има.Последва посъветване с по-голям съветник по диска,понеже сигурно никога не е махан откакто е сложен и се поставя новия.Всичко се нарежда по обратния път.Да не се забрави да се обезмасли добре новия диск иначе спирачният път от 30м,ще стане 200м Колега,сподели като ги сложиш и напаснеш как се държат тези дискове Оптимал,понеже аз не посмях да си взема такива,немога точно да обясня защо,най-просто на мойте изисквания ми се видяха ненадежни.Все пак се засилвам доста и трябва и да спирам.Аз от два часа съм с Локхиид и накладки Текстар.Засега не спирам още като хората
            Все още не мога да дам обективно мнение за дисковете, зашото не са се напаснали с накладките, но като стане ще ти пиша! Досегашните накладки ми бяха Текстар и съм много разочарован - много свиреха, като се нагреят, ама много На снимките ще видиш колко феродо имаха накладките ми и ги смених само заради това ужасно скърцане Иначе в отговор на това, което написа бих казал, че не за всеки е елементарно, както на нас ни се струва... След като ти обясни как се прави, аз само ще добавя снимките от самата смяна днес
            Прикачени файлове
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              още
              Прикачени файлове
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #8
                blagun ако не си видял,имаш пукнатина на десния маншон в последната гънка до главината
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  #9
                  още
                  Прикачени файлове
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #10
                    ivanko_rs написа:
                    blagun ако не си видял,имаш пукнатина на десния маншон в последната гънка до главината
                    Видях я, ама другата седмица ще я лекувам
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      още
                      Прикачени файлове
                      BMW E90 320D
                      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                      Коментар


                        #12
                        blagun написа:
                        Видях я, ама другата седмица ще я лекувам
                        Лекувай я навреме,че на мене ми се струва вече че ми прилопва дясното каре леко на пълен завой.За два месеца - два маншона Особено и в това гадно време сега,допълнително му скъсява живота на каренцето.Имаш ли снимка на диска от вътрешната страна ,където излизат каналите за обдухването до главината,че се вижда само един тъмен кръг на най-първата снимка?
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #13
                          Понеже ми беше писнало да набивам по какъвто и да е начин буталцето,на снимките долу ще видите уникалното ми приспособление, с което за 5 секунди буталцето се е прибрало
                          Прикачени файлове
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #14
                            ivanko_rs написа:
                            blagun написа:
                            Видях я, ама другата седмица ще я лекувам
                            Лекувай я навреме,че на мене ми се струва вече че ми прилопва дясното каре леко на пълен завой.За два месеца - два маншона Особено и в това гадно време сега,допълнително му скъсява живота на каренцето.Имаш ли снимка на диска от вътрешната страна ,където излизат каналите за обдухването до главината,че се вижда само един тъмен кръг на най-първата снимка?
                            На новите дискове искаш да кажеш нали?Ако е за тях по-близка нямам
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар

                            Working...
                            X