Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Програмиране на централното и дистанционното в ключа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Програмиране на централното и дистанционното в ключа.

    Борбата беше безмилостна и продължи от 19:00 до 00:30.Крайният резултат е обаче отличен: ИМАМ два действащи ключа и мога да си отключвам и заключвам колата с тях.Предисловие:След като преди време открих, че само единия ми ключ вече управлява дистанционно, централното ми заключване (преди 2г. и двата работеха), реших четейки форума, че вече е време да оправя тази нередност. Предполагах, че е нещо елементарно и се изненадах, когато разбрах, че е невъзможно. Причината се оказа в това, че след определен брой давания на контакт, паления на колата или заключвания (забравих в крайна сметка да проверя точно кое от тези три неща е ) паметта на централното се заключва и неможе да обучава нови ключове. Днес реших да подходя хардуерно към проблема и да я видя тази памет. Оказа се че е Three-wire Serial EEPROM на който пишеше C46CM... или по -точно казано 93С46, който се намира на платката в плафона отпред.Вижда се на снимката, но е толкова зле защото претърпя 30...40 разпоявания и още толкова запоявания.
    Прикачени файлове

    #2
    Сега накратко какво направих:1. Прочетох чипа и записа вътре беше (стойностите са заменени с Х от съображения за сигурност):Address +0 +1 +2 +3 +4 +5 +6 +7 +8 +9 +A +B +C +D +E +F -------------------------------------------------------------------------------0000000000 хх хх хх хх хх хх хх хх FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000010 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000020 FF FF FF FF хх хх хх хх FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000030 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000040 FF FF FF FF хх хх хх хх FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000050 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000060 FF FF FF FF хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх 0000000070 хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх 0000000080 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000090 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000A0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000B0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000C0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000D0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000E0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000F0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000100 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 2. Проучванията показаха, че червените стойности се променят (явно са код, който се сменя след всяко отключване/заключване), а другите са константни.Address +0 +1 +2 +3 +4 +5 +6 +7 +8 +9 +A +B +C +D +E +F -------------------------------------------------------------------------------0000000000 хх хх хх хх хх хх хх хх FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000010 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000020 FF FF FF FF хх хх хх хх FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000030 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000040 FF FF FF FF хх хх хх хх FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000050 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000060 FF FF FF FF хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх 0000000070 хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх хх 0000000080 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000090 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000A0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000B0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000C0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000D0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000E0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000F0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000100 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 3. Накратко: Сините стойности са идентификатор на ключа, червените - кода му, черните са някакъв тригер и са или FF или 00.

    Коментар


      #3
      1. Отпоява се чипа, прочита се, запаметява се като файл и се записва в него следния код.Address +0 +1 +2 +3 +4 +5 +6 +7 +8 +9 +A +B +C +D +E +F -------------------------------------------------------------------------------0000000000 AA AA F6 A2 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000010 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000020 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000030 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000040 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000050 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000060 FF FF FF FF 31 2C 96 05 31 59 64 28 00 40 1C 03 0000000070 7F FF FF FF FF 00 12 C9 56 42 30 85 40 59 66 28 0000000080 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 0000000090 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF 00000000B0 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF .................................................. .......................2. Чипа се запоява и се програмират ключовете, както първо се програмира работещия клюя и после другия. По неизвестни причини, се запомнят и двата, но понеже работещия се записва първи и не работи.3. Сваля се отново чипа и в него са записани кодовете на неработещия ключ.4. Запаметяват се данните на втория ключ и се записват в изходящия (първия свален ) файл на позициите зад работещия ключ.5. Запоява се всичко и се сглабя.6. При мен всичко тръгна, но дано да сте ме разбрали какво се прави, че аз обяснявам лошо.

      Коментар


        #4
        Re: Програмиране...

        Поздравления колега 1115. От доста време съм свалил плафона с приемника и си играя с него. Вчера проверих схемата U3201T оказа се remote control receiver, за днес бях си записал номера на схемата на паметта- C46CM6. Лошото при мен е че понякога като натисна бутона на плафона и при задържане натисна бутона на конт. ключ не спира да мига. А иначе кодовете ги имам 2 бр. Само два пъти досега съм успявал да отключа паметта / когато ми угасне диода и въведа кода/.Иначе имам оригинална аларма / не е като твоята/ Всичко това го правя без нея- свален плафон и захранен. Интересува ме на снимките ти не виждам един метален какак под който има допълнителна платка която се закрепва към основната с два миниатюрни куплунга. При теб има ли капак и платка? Благодаря предварително Румен
        МАРЕЯ 1.8 16V HLX 98
        БРАВА 1.8 16V ELX 96

        Коментар


          #5
          Това е всичко което виждаш, но на снимка 1 има един червен и черен кабел, които се включват към куплунга до чипа.В същност това е жиците към копчето и диода на панела и може да има пластина отдолу.

          Коментар


            #6
            А самата аларма работи ли вече?

            Коментар


              #7
              Airfan написа:
              А самата аларма работи ли вече?
              Ама тя си е работила винаги и пак работи.Просто единия ключ нещеше да командва централното, но вече и той е "в час".

              Коментар


                #8
                1115 написа:
                Airfan написа:
                А самата аларма работи ли вече?
                Ама тя си е работила винаги и пак работи.Просто единия ключ нещеше да командва централното, но вече и той е "в час".
                Можеш ли да направиш и моята да е в час?? Проблема е, че и двата не са в час с алармата, а само с централното.

                Коментар


                  #9
                  Т.е. искаш да кажеш, че твойте ключове работят с централното (дистанционно го отключват и заключват), не с алармата не?Нещо не ми е ясно какво е при теб положението.

                  Коментар


                    #10
                    Да, в началото само единия не работеше, а преди 2 седмици и втория отказа. Отказват да се програмират успешно. Откачих алармата от буксите и пробвах наново да ги програмирам. Успешно се програмираха и двата, като започнаха и двата да отключват/заключват колата. Закачих алармата с надежда, че вече ще работят, но уви не, отключват колана, но не спират алармата.

                    Коментар


                      #11
                      Airfan написа:
                      Да, в началото само единия не работеше, а преди 2 седмици и втория отказа. Отказват да се програмират успешно. Откачих алармата от буксите и пробвах наново да ги програмирам. Успешно се програмираха и двата, като започнаха и двата да отключват/заключват колата. Закачих алармата с надежда, че вече ще работят, но уви не, отключват колана, но не спират алармата.
                      Много ме заинтригувахте с тези аларми и скокнах до една автоморга да си напазарувам фабрична аларма.Сега ще си поиграя малко.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Оказа се напълно работеща и се камандва от ключа. Батериите вътре са изтощени и предназначението им май е да дават ток на сирената ако се откачи акумулатора.
                        Румен Георгиев написа:
                        .... Интересува ме на снимките ти не виждам един метален какак под който има допълнителна платка която се закрепва към основната с два миниатюрни куплунга. При теб има ли капак и платка? Благодаря предварително Румен
                        Вече и при мен го има този метален капак - към платката под него се свързват микрофоните на обемните или каквито са там датчици.

                        Коментар


                          #13
                          1115: Колега, виждам, че ще идвам с колата до София И аз съм както си бил ти - 2 ключа, сини, но само единият изключва алармата и отключва колата. Другия... само му свети идиота. Ако знам с какъв софтуер си прочел/записал чипа, може и да си спестя 900км шофиране не, че жената няма да се накъдри от кеф, ако и кажа за "екскурзията" до София
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Ами на програматор SEEprog.Но става всеки, който чете и пише 93с46

                            Коментар


                              #15
                              А в крайна сметка какво стана - сега имаш ли и аларма освен централното? И колко струва алармата за Мареа от моргата???
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X