Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ланча Либра 2.4JTD vs. Голф 4 1.9 + чип

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ланча Либра 2.4JTD vs. Голф 4 1.9 + чип

    Колеги.Интересно.В събота вечер. Посока Константин Величков -> ЦУМ.Все се дърпаме с един Голф 4, видях го че дими като локомотив и за това исках да видя колко върви.Аз сам, той с 1 човек на предната седалка. Все стигаме до 3-та и част от 4-та (130-140км/ч) и все едно сме почти залепени един за друг. Спираме накрая на светофара, последния на ЦУМ, там където знаете как е затворено и се отклоняваш леко. Първите две коли. Аз не издържах и отварям прозореца да го питам какъв му е точно двигателя.Отначало вика 110кс. Ама аз викам ОК, бил е 110кс, ама излишната нафта, където хвърчи през ауспуха вече е друг.И той вика, е чип 140кс. И аз му предложих, най приятелски, като излезем двете първи коли на Цариградско да направим една дръпка. Той поглежда колата, и вика "колко това, 2.4 ли?" Аз викам "ДА" и той нямаш шанс.И аз е нищо де, дай да видим колко върви чипнатия Голф, и той "140 к.с, нямаш шанс" и светна зелено.Като се дърпахме по булеварда преди това, все ми се струва, че като включим на 4-та и леко започвам да му дърпам, ама няма място да видим какво ще стане, за това му предложих на Цариградско ама не се нави.Та от това Либра 2.4 135 к.с вс Голф 4 1.9 110 к.с + чип (140 к.с) вървят еднакво.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    140 коня са си 140 коня, ама според мен при скорост от 140+ километра, по-голямата кубатура ще си каже думата. 1.9 ще се развърти по-бързо от 2.4 и има предимство на разстояние до към 400 метра, след това би трябвало да нямаш особени проблеми.Аз с мойто Пунто 1.7ТД се дръпнах със Ситроен 1.9ТД (разликата е 20коня в мощността, около 300кг в теглото и май около 60НМ въртящ момент). Старта беше мой и до към 3та бях с кола и половина напред, в момента в който вкарах 4та, нещата се промениха.
    Fiat Punto 1.7TD
    Mazda 626 2.0
    Fiat Croma 2.4 Multijet

    Коментар

    Working...
    X