Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно скърцане в предното ляво колело

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно скърцане в предното ляво колело

    От около година имам следния проблем - чува се странно скърцане от предното ляво колело при движение като съответно колкото по бързо се движа, толкова повече намалява интервала на скърцащия звук. Интересното е, че дори леко да натисна спирачката и веднага изчезва без значение от скоростта. Доскоро мислех, че е нещо заради крив диск да подпира някъде леко по накладката и затова да се чува това, и затова реших да подменя дисковете и накладките макар че изобщо не бяха за смяна. Сега съм с дискове Брембо и накладки АТЕ и за съжаление въпросното скърцане си остана. На външен вид не се забелязва нещо да се е протривало някъде затова съм силно учуден какво може да скърца така. Явно че е нещо по спирачния апарат защото и най-лекото натискане на спирачките премахва звука. При много бавно движение като отпусна спирачката звука наподобява скърцане на гума в нещо.Знам че е малко трудно да се опише, но някой ако се е сблъсквал с подобен проблем и знае какво е да пише. Благодаря.

    #2
    Лагер ?!??!?
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
    Fiat Punto 1.2 16v LPG

    Коментар


      #3
      Има едни пружинки, които фиксират накладките да не тропат - често е от тях.Ама щом си сменил накладките - трябваше да изчезне.Другата възможност е предпазителя от вътрешната страна на диска да е изкривен и много леко да допира или да има покривен супорт на спирачния апарат и да допира само едно ъгълче на накладката.Най добрия вариант е да свалиш колелото и да въртиш на ръка и да търсиш шума...
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        И според мен мисля че този шум идва от предпазителя на диска защото и аз имах същият проблем......

        Коментар

        Working...
        X