Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неработещи спирачки - поправени

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неработещи спирачки - поправени

    от два дена нещо се случи със спирачките ми. от около месец ми светва лампата за спирачна течност и доливам, но този път не светва никаква лампа а спирачки НЯМА! Проверих спирачната течност и почти нямаше, а лампата не свети. Дори при загасен автомобил, когато след две-три натискания педала трябва да стане твърд, няма такова нещо педала си е мек.... и си се движи надолу-нагоре...? а когато тръгна, съвсем омеква и когато ми се наложи да спирам или намалям, нама постепенно спиране или да хване спирачката от средата на хода на педала например, а направо като натисна и слиза до долу, до дъното и тогава започва леко да намаля а ако натисна по силно, въпреки че все едно има трупче под педала, блокират колелата. Как мислите дали смяна на гумички и уплътнения и промивка на системата ще свърши работа или да търся нов спирачен цилиндър (помпа)? П.С. дисковете и накладките са сменяни преди 3-4 месеца, но задните колела на съм ги отварял и не съм проверявал какво става там.нямам АБСП.П.С. прочетох подобна тема но там нямаше проблем при угасен двигател (педала си става твърд) а при мен не е така
    Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

    Радвайте се

    #2
    Ами може да ти тече спирачна течност през някое цилиндърче или маркуч. Отвори барабаните отзад и гледай. Щом ти е толкова намаляла спирачната течност може да е дръпнало и въздух и ти натискаш педала и сгъстяваш въздуха само.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      проблема - решен! маркуча към ппредно ляво колело спукан! 10 кинта маркуча и 10 кинта смяна и профилактика на цялата спирачна система и съм патрон
      Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

      Радвайте се

      Коментар

      Working...
      X