Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava - проблем с токовете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Brava - проблем с токовете

    Имам Fiat Brava 95 година. Като изключа имобилайзера не ми подава ток към клапана откъдето минава нафтата и към подгряващите свещи (и може би и на други места). Някакви идеи какъв е проблема?

    #2
    Re: Fiat Brava - проблем с токовете

    Точно така, като натисна копчето на алармата за да ми подава нафта, за да ми включи подгряващите свещи и не знам какво още друго прави. Вече нещо не го бива. Иначе червената лампа ми изклучва и релето щраква като натисна копчето.

    Коментар


      #3
      Re: Fiat Brava - проблем с токовете

      Под кормилото. Ако това точно питаш.

      Коментар


        #4
        Сега... да споделя... Сам монтирах алармата на моята, кола благодарение на малко знания и опит по електроника В data.bg намерих описание с монтирането на някаква друга аларма за bravo/brava. Имаше описание на жиците, като цветове и коя на кой куплунг да се търси. Файлът се казва fiat Bravo-brava 96g - 99g.pdf Най-лесният вариант за имобилайзера на алармата е да се закачи към инерционният прекъсвач, който, както при бензиновите така и при дизеловите модели спира притока на гориво при силен удар по колата. Първоначално се изкривих докато открия моя, къде се намира... по всички описания трябваше да е под шофьорската седалка. Но не знам сали, защото колата е дизел, или е от по-новите модификации моят въпросен прекъсвач го открих под таблото долу на кората, която се пада между вратата и педала на съединителя... Моят съвет е да го погледнеш него. Разглоби самата кора и виж дали към жиците на прекъсвача има допълнения. Кората се сваля лесно. Имобилайзера се закача последователно към веригата на прекъсвача. Дори и на друго място да го откриеш, просто съединяваш двете жици и така възстановяваш веригата Май не обясних много ясно... ако имате питанки давайте на лични, или тук!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Аз разгледах схемите на Бравата и започнах да проверявам до къде стига ток. Така след няколко часово търсене открих, че един проводник е изгорял (това пък как е станало !!). Сложих едни успореден на него и сега всичко изглежда добре. Колата работи Мерси на всички за помощта и поздрави.

          Коментар


            #6
            здравейте!значи сложиха ми аларма,без имобилаизер на дизелака,но нещо се обърка след около 6 месеца-алармата почна да отчита някаква грешка-сега (не всеки път)като завъртя контактния ключ не ми дава подгряващите свещи-трябва отново да натискам копчето за отключване от дистанционното и тогава ми дава подгрявящите свещи-незнам кво стана и защо е така-ако някои у се е случвало да пише!благодаря предварително
            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

            Коментар


              #7
              здравейте!значи сложиха ми аларма,без имобилаизер на дизелака,но нещо се обърка след около 6 месеца-алармата почна да отчита някаква грешка-сега (не всеки път)като завъртя контактния ключ не ми дава подгряващите свещи-трябва отново да натискам копчето за отключване от дистанционното и тогава ми дава подгрявящите свещи-незнам кво стана и защо е така-ако някои у се е случвало да пише!благодаря предварително
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар

              Working...
              X