Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с имобилайзер (не подава бензин)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с имобилайзер (не подава бензин)

    Здравейте,Бих искал да ми помогнете малко. Колата е от подписа ми. Четох, че Фиат Кода го има на коли след 1995 г., така че предполагам нямам такъв, а и на таблото нищо не свети при палене (само масло, аку и инжекцион). Имам 2 сини ключа, на които си пише Фиат. Еднакви са на външен вид, но с единия мога само да отключвам вратите, а с другия - само да паля.Предистория на проблемаОткакто купих колата (август 2007) колата не палеше от едно завъртане на ключа. трябваше да върна и пак да дам на контакт. така от втория път винаги палеше. само, когато е карана преди това, си палеше от първия път. това не ми се виждаше проблем, докато един ден колата не запали изобщо. не се чу обичайният звук при даване на контакт. стартерът въртеше, но явно не отиваше бензин. оставих я. след ден-два пробвах пак и този път запали (пак от втория път). не обърнах внимание на проблема. но след месец някъде пак не запали. същия проблем. понеже не бях пред вкъщи, се наложи да ме дръпнат. закарах я на диагностика. майсторът я погледна и каза, че няма грешки в компютъра, и тръгна да гледа, защо не отива бензин до мотора. бензиновата помпа си беше наред. оказа се, че единият от кабелите, които излизат от помпата и отиват при мотора не прави връзка. направихме проба - прокарахме външен кабел от помпата до мотора и колата запали. оставих я на майстора, защото нямаше да стане за половин час работата. като отидох да си я взема, майсторът каза, че колата е имала аларма и имобилайзер (като я купи нямаше аларма, сега все още няма). и тази аларма е махната, обаче не била махната както трябва, защото трябвало да се оправят някакви кабели, но тези дето я махали, не го направили и оттам ми идвал проблемът. каза, че го е оправил. повярвах му и наистина сякаш беше оправил проблема, понеже колата почна да пали от първия път. и това стана около нова година. палеше в най-големите студове през януари от първия път. викам си - най-накрая колата ми е наред.Проблемът сегаЗапочна пак да пали от втория път! Същата работа както преди и затова се опасявам, че пак няма да запали някой път и ще ме остави на пътя. Та ако някой се е сблъсквал с такъв проблем или има съвет, с радост ще го прочета. Вече направо не зная при кого да ходя и какво да обясня, че и има на колата.И още нещоКато купувах колата, на хълката с ключовете имаше 4 алуминиеви пластинки (около 3 см дълги и 1 см широки). На две от тях пише: "W7366", а на другите две: "W3154". Какви са тези пластинки и какво значат тези номера на тях?Благодаря предварително на отзовалите се.
    Alfa 147 JTD 115 hp
    ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

    #2
    здрасти отностно това ,че колата ти пали от 2 път не е лошо да я погледне човек с диагностика, а що се отнася за пластинките с буквата и цифрите . това е механичния код на ключовете нещо което се дава на собственика на колата при покупка, т.е. ако си загубиш ключовете по тези ламаринки се правят ключове.Няма отключване с инструменти, разглобяване и правене ключа по патрона - просто звъниш и казваш модела кола и кода изписан на ламаринките и ги получаваш направени и точни все едно току що са пристигнали от завода на Фиат.Нали те и аз работиме с адни и същи машини и софтуер.Пращам снимка на 1 ключ по номера който си побликувал, ако прилича на някой от твоите ми кажи.МироP.S. съжалявам но не мога да прикача снимката, ако можеш дай адрес на който да ти пратя снимкал
    Alfa Romeo ,146, 1.9JTD, '99

    Коментар


      #3
      но откъде може да идва проблемът с паленето от 2 път? дали е свързано с имобилайзера, както аз мисля? и защо когато го имаше проблемът преди, един път не запали изобщо, после се оправи сама колата и после пак не запали? т.е. когато му скимне общо взето. много странно. на каква диагностика да ходя? оня, при когото ходих не можа да ми каже защо паля от 2 път.
      Alfa 147 JTD 115 hp
      ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

      Коментар


        #4
        При кого ходи в Търново.Върви при Коко Яламов той е най добрия при диагностициране и ремонт на всичко по италианките.Аз съм ходил и съм много доволен.Намира се срещу Практикер под Изчислителният център.
        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

        Коментар


          #5
          не съм ходил при него, но може и да го посетя. иначе тая сутрин и вчера си запали от 1 път, но след това през деня пак 2 пъти трябваше да въртя ключа. иамам предвид, че явно не е от минусовите температури вън. ще си направя резервни ключове. хем да има за всеки случай, хем да видя, дали има работещ имобилайзер. ако не запали с новия ключ, значи има код/иммо, нали така?
          Alfa 147 JTD 115 hp
          ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

          Коментар


            #6
            здр.колега

            ако още не си оправил колата пиши ми на л.с ще ти дам тел. на един пи4 които е добър направо химик мн. то4ен а относно коко в момента отсъстваше доста време тои ми е джипито по колите когато нямам някои инструменти му ги карам само тои бута по тях или роската които е при него номер 1 са и не са скапари
            Kара Bravok 1.4 12V 97g.SX и Punto Mk2 1.9 jtd 00g.JTD ELX

            Коментар

            Working...
            X