Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нестабилни обороти при Bravo 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нестабилни обороти при Bravo 1.6

    Здравейте! Обръщам се към вас с надеждата да октрием причините за поне част от следните интересни проблеми, които забелязвам по моята кола - FIAT Bravo SX 1.6 16V 103hp ’96: 1) Първото нещо, което ми прави впечатление са нестабилните обороти при подаване на газ на място. Всеки е чувал "я подай 2000 оборота и задръж така". Ами на моята кола това е почти "мисията невъзможна". Подавам газ, задържам крак, а оборотите играят. Опитвал леко да компенсирам и става още по-трудно. Не знам доколко това е нормално за FIAT - някой ми каза че просто газта им била много чувствителна и се искал мнооооого опитен крак и тренировки за да се задържат дадени обороти. За мен това са глупости. 2) При загрят двигател, когато оборотите на празен ход са се нормализирали, т.е. от 1100 са паднали на ~850 при подаване на газ на место и отпускане на крака от педала на газта, се наблюдава следното явление: стрелката на оборотомера се качва нагоре пропорционално, след което слиза много бързо надолу и подминава заветните 850 оборота, като колата се задавя и аха-аха-да изгасне, след което се връща на мястото си и заковава 850-те оборота. Моля, помогнете със съвет! Поздрави, Георги P.S. В допълнение мога да кажа, че когато дръпна и задържа с ръка жилото на газта, откъм двигателния отсек, оборотите под 2500 отново не могат да се задържат стабилни. При един приятел, непрофесионалист, със "самоделна" VISA не излязоха никакви записани грешки. Колкото до стъпковото моторче - изчакахме колата да загрее за да стабилизира ~850 оборота на празен ход. Изключихме от контакт и извадихме буксата от стъпковото моторче. Запалих отново, оборотите без стъпкововото моторче като че ли бяха малко по-високи - около 900-950, но отново при подаване рязко на газ, се повтаря историята от 2). Идеи?

    #2
    значи мога да коментирам само т.1:или при мен също има проблем или газта им найстина е чувствителна :D .но след година и половина вече и свикнах и мога да поддържам всякакви обороти което ме кара да мисля че газта си им е мека
    Renault Laguna 1,9 dci 2002

    Коментар


      #3
      Кабели на свещите. Има ли колебания при ускорение? Леки? И опитай следното - при ниска скорост даваш на втора и виж при изтеглянето от 1000 оборота придърпва ли ти.Виж тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...37Смених кабелите и всичко се оправи.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        Lane Staley написа:
        Кабели на свещите. Има ли колебания при ускорение? Леки? И опитай следното - при ниска скорост даваш на втора и виж при изтеглянето от 1000 оборота придърпва ли ти.Виж тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...37Смених кабелите и всичко се оправи.
        Ами понякога придърпва, понякога - не... Не мога да хвана никаква зависимост... Иначе преди около 3000 км са сменени масло (Selenia 20K for AR), маслен, въздушен, поленов и горивен филтри. Свещите също са сменени - BOSCH 4-полюсни, от вносител - би следвало да не са ментаци. Кабелите не са сменявани, но имах един инцидент точно преди да сменя свещите - бях измил двигателя, след което колата започна да тресе още повече, да прекъсва яко и понякое време да се отпушва. Оказа се че свещите ми плуват във вода. Подсуших добре леглата им и ги смених с въпросните BOSCH и тогава се оправи. Има ли вероятност при този инцидент да са пострадали и кабелите/лулите?

        Коментар


          #5
          Кабелите и без друго е добре да се сменят на 15-20К км.Симптомите ти приличат на моите, а решението при мен беше кабели. АКо не ти се купуват нови, пробвай някой с 1,6 да ти заеме за тест
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Lane Staley написа:
            Кабелите и без друго е добре да се сменят на 15-20К км.Симптомите ти приличат на моите, а решението при мен беше кабели. АКо не ти се купуват нови, пробвай някой с 1,6 да ти заеме за тест
            Aми ще ги сменя, колко му е... Само дето гледам има различни марки по магазините... Ти какви взе?

            Коментар


              #7
              За моя двигател стават от лада Самара И взех такива за 10 лв. Някакви полски.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                Lane Staley написа:
                За моя двигател стават от лада Самара И взех такива за 10 лв. Някакви полски.
                Хехе, тарикат За моята под 70 лв трудна работа... Нищо де, благодаря ти много за споделения опит! Ще потърся във форума за кабели за 1.6, не може да не сте го нищили тоя въпрос

                Коментар


                  #9
                  Кабели има в магазините на Косер 38 лева са чешки маи, Тесла. Изглеждат доста по прилично от магнет марели и други подобни. А свещите каза че са 4ри полюсни, как ги избрахте???? по каталог или така си ги харесахет щот са 4ри полюсни? Ако не са ти по каталог за твоята кола сори ама пак ще купуваш. Незнам при други мотори как е ама тоя е много чувствителен на тема свещи, аз като я купих беше с някви Еикюем 3-полюсни, ама по каталог те излизаха за 1.4 турбо и моята кола кат загрее и в ниските обороти все предърпваше. Смених ги с Дензо двуполюсни както си е по книга и заспа. Друго което можеш да направиш е да вземеш от колега неговото моторче и да пробваш с него. Много се съмнявам че не ти е в ред мотора за празен ход.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Creep написа:
                    Lane Staley написа:
                    За моя двигател стават от лада Самара И взех такива за 10 лв. Някакви полски.
                    Хехе, тарикат За моята под 70 лв трудна работа... Нищо де, благодаря ти много за споделения опит! Ще потърся във форума за кабели за 1.6, не може да не сте го нищили тоя въпрос
                    и при нас стават, но трябва 10 минути да отделишш да ги преправиш малко. трябва да свалиш лулите от старите и да ги слижиш на новите, защото нали знаеш как е при този мотор се бутат на еди коя си в еди кое си и трябват дълги лули. лулите се отварят и просто слагат новите кабели, като след това ги капваш с някакво лепилце или червен силикон да не се отварят и това е
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Slavi_Lancia написа:
                      Кабели има в магазините на Косер 38 лева са чешки маи, Тесла. Изглеждат доста по прилично от магнет марели и други подобни. А свещите каза че са 4ри полюсни, как ги избрахте???? по каталог или така си ги харесахет щот са 4ри полюсни? Ако не са ти по каталог за твоята кола сори ама пак ще купуваш. Незнам при други мотори как е ама тоя е много чувствителен на тема свещи, аз като я купих беше с някви Еикюем 3-полюсни, ама по каталог те излизаха за 1.4 турбо и моята кола кат загрее и в ниските обороти все предърпваше. Смених ги с Дензо двуполюсни както си е по книга и заспа. Друго което можеш да направиш е да вземеш от колега неговото моторче и да пробваш с него. Много се съмнявам че не ти е в ред мотора за празен ход.
                      Естествено, че свещите бяха по каталог. Просто за Bravo 1.6 излизаха два модела - двуполюсни и четириполюсни, като в магазина имаха само вторите и взех тях... Точния модел не го помня, но го проверих в сайта на BOSCH преди да ги сложа и бяха точно за FIAT/Lancia 1.6 16V. Колкото до кабелите, тези на TESLA ми се струват съмнително евтини?! Ще се разходя до Косер да ги видя. Мерси!

                      Коментар


                        #12
                        Ами първо можеш да видиш тези на Магнет Марели за ква пародия става дума и тва на цена 60+ лева и после виж тези на Тесла
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #13
                          Slavi_Lancia написа:
                          Ами първо можеш да видиш тези на Магнет Марели за ква пародия става дума и тва на цена 60+ лева и после виж тези на Тесла
                          Иначе хората на hit-ko в техния форум хвалят кабелите на Starline, пак чешки, но те са към 71 лв. Някакви отзиви за тях?

                          Коментар


                            #14
                            Не че има някакво значение но както съм писал и в други теми мерих съпротивлението на оригиналните ми кабели Бош и тези на Тесла. При кабелите Бош и на четирите даде съпротивление 5 килоома, като се има предвид, че кабелите са с различна дължина. При Тесла-та най-късия даде около 2-3 килоома, а най-дългия към 7-8 килоома. Това по принцип няма значение, но говори колко са се старали да ги направят.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              виш датчиците ламбда сонда кутия на възд. филтър
                              Bravo 1.6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X