Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на масло

    Здравейте колеги, изкам да попитам на колата от подписа ми - за 5000 км. и долях 900 гр. масло. Има теч само от капака на клапаните. Това нормално ли е ? Карам я с Total-7000 10w40. Не се забелязва да пуши отзад. Как най-лесно да разбера къде е проблема. Благодаря предварително.
    fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

    #2
    Абе множко е. Моята от подписа като и смениха маслото го докараха до горната граница на сондата, сега е на 4000 км след смяната и е малко над средата между мин и мах. Незнам колко точно е заминало от маслото, но едва ли е 0,9 л. И аз имам омазняване от гарнитурата на капака на клапаните, обаче ще го оправям като се стопли времето. Според мен трябва да спреш теча от тая гарнитура преди да си вадиш изводи колко гори.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      900 грама са си бая и ако ги изхърля ще ти прави сериозни петна под колата.Съмнява ме да го прави,защото иначе нямаше да пуснеш темата.Най-добре е да и замерите компресията и да пробваш да смениш марката на маслото при следващата смяна.
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #4
        Извинявайте не знам дали тука е мястото на темата, но да попитам кое според вас е най-доброто масло за двигателя на Типото 1.4, то секи различно, но аз ползвах някакво по-скъпичко и не съм доволен много как работи казаха ми уж специалистите да си купя италианско масло, па нали колата била италианска и не знам какво да купувам в крайна сметка.
        Fiat Tipo 1.4 (55)KW

        Коментар


          #5
          plam400 написа:
          Извинявайте не знам дали тука е мястото на темата, но да попитам кое според вас е най-доброто масло за двигателя на Типото 1.4, то секи различно, но аз ползвах някакво по-скъпичко и не съм доволен много как работи казаха ми уж специалистите да си купя италианско масло, па нали колата била италианска и не знам какво да купувам в крайна сметка.
          Обикновено на предната горна напречна греда ( там където е ключалката на предния капак) италианците слагат стикер с марката на маслото което са наливали. Ако все още е там този стикер, ще разбереш кое масло най-подходящо за твоя двигател.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            plam400 написа:
            Извинявайте не знам дали тука е мястото на темата, но да попитам кое според вас е най-доброто масло за двигателя на Типото 1.4, то секи различно, но аз ползвах някакво по-скъпичко и не съм доволен много как работи казаха ми уж специалистите да си купя италианско масло, па нали колата била италианска и не знам какво да купувам в крайна сметка.
            Ако държиш да си с маслото с каквото колата излиза от завода, това е SELENIA GOLD 10w40

            Коментар


              #7
              Само да не са те прекарали с някоя присадка, за да могат да тия продадат....
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Dido_Lyubenov написа:
                Само да не са те прекарали с някоя присадка, за да могат да тия продадат....
                А не за присадка не знам, защото аз я взех от човек дето има 4 коли в гаража и не беше фен на Фиатчето много ви благодаря за отговора. FIAT THE BEST OF THE BEST!!
                Fiat Tipo 1.4 (55)KW

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа:
                  plam400 написа:
                  Извинявайте не знам дали тука е мястото на темата, но да попитам кое според вас е най-доброто масло за двигателя на Типото 1.4, то секи различно, но аз ползвах някакво по-скъпичко и не съм доволен много как работи казаха ми уж специалистите да си купя италианско масло, па нали колата била италианска и не знам какво да купувам в крайна сметка.
                  Обикновено на предната горна напречна греда ( там където е ключалката на предния капак) италианците слагат стикер с марката на маслото което са наливали. Ако все още е там този стикер, ще разбереш кое масло най-подходящо за твоя двигател.
                  Да те питам днес си купих TUTELA SILVERSTONE минерално дадох 40 лв за 5 л. туба запечатана не наливно от магазина на NEW HOLAND казаха ми че това е другото име на селенията според теб заслужава ли си или поредната измама на продавача
                  Fiat Tipo 1.4 (55)KW

                  Коментар


                    #10
                    Re: Разход на масло

                    dimiturcheto написа:
                    Здравейте колеги, изкам да попитам на колата от подписа ми - за 5000 км. и долях 900 гр. масло. Има теч само от капака на клапаните. Това нормално ли е ? Карам я с Total-7000 10w40. Не се забелязва да пуши отзад. Как най-лесно да разбера къде е проблема. Благодаря предварително.
                    Аз ти предлагам да опиташ със SELENIA GOLD 10w40 ако и тогава има проблем тогава да започва одисеята за откриване на проблема.Ако има набутана присадка за да се продаде автомобила на втората смяна най-късно очаквай нещо от сорта на тракане или не ми се говори какво.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      На моята съм наливал различни масла и разликата беше само в цената.Горенето или теча на масло няма нищо общо с това колко е скъпо.Това е проблема за разрешаване- да се локализира защо и откъде излиза. :D
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Kimi_Raikonen написа:
                        На моята съм наливал различни масла и разликата беше само в цената.Горенето или теча на масло няма нищо общо с това колко е скъпо.Това е проблема за разрешаване- да се локализира защо и откъде излиза. :D
                        Колега прав си,обаче си слагал хубави масла Ако беше уцелил някое менте нямаше да е такъв резултата.Колега plam400 ,аз лично съм много недоволен от Тутела.Преди година си карах Крома-та 2.0 Тие с Тутела Имола 10w60,уж било същото като Селения Реисинг 10w60,буташе си,без да пуши и да тече.Като взех Дедрата миналото лято беше с Тутела непомня каква вече 10w40,отново я смених с Тутела Имола 10w60,и отново маслото в мотора намаля без да има пушеци и течове.След смяната на мотора,на новия сложих Мобил Супер С 10w40 и за сега от 1000км(доста са на стъпка ) не е мръднало по сондата и цвета е супер.Преди две години карах Седичи-то със Селения рейсинг 10w60 и нямаше проблеми с нея.Така че за мене Тутелата е някакво дърво,която по приказки била производна на ФЛ Селения.Слагай някаква изпитана марка и нямаш грижа.
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #13
                          Вслушай се в съвета на ivanko_rs, няма да сбъркаш
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            май успях да разбера откъде е тоз голяма разход на масло.Освен гарнитурата на клапаните на свещите има някви гумени кръгли гарнитури -- и теса прецакани . Утре шесе сменят пук да видим още кво ще излезе а и имам и запушен отдушник на мотора .То това май щесе окаже основната причина за тез :изблици : на масло(дано да съм прав)
                            fiat marea 2.0 20v,metanov ingekcion

                            Коментар


                              #15
                              Гумени гарнитури за свещите!?!??!?!??!?! Наистина ли има такова чуда , мойте няма нищо!?!?!?
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар

                              Working...
                              X