Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на семеринга на разпр.вал?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на семеринга на разпр.вал?

    Днес забелязах че имам омасляване по капака на ангренажа и го свалих. Сълзи от семеринга на разпределителния вал. Лесно ли става подмяната, може ли да се направи без да се сваля капака на клапаните и колко пари може да струва смяната ориентировъчно? Колата е Пунто 1.1/94 г.
    Пунто 1.1 1994 г.

    #2
    Колко струва, не знам. Самият семеринг е евтин. Смяната обаче е задължителна и спешна, защото ако ти омасли ангренажният ремък, той може да падне от ролките и нали знаеш какво следва. Ангренажният ремък трябва да е задължително сух!
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Семеринг Кортеко около 8-9лв и задължително носи стария, че аз 2 пъти се разкарвах до магазина на хит-ко в Бургас! Какво гледат в тея каталози и аз не знам.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        приятелю, смяната струва колкото смяната на ангренажен ремък, защото се сваля и се зацепва наново...може да се смени без да се свали капака на клапаните и както казаха колегите по-горе, ако ремъкът е омаслен, трябва да се смени и той...минал съм през тази процедура на ТД100 и ми струваше 140лв, само ангренажа ми е 57 лв, труд 60 за семеринга и 20 за ангренажа а от тогава дали тече, май не, но при мен смених и гарнитурата на капака на клапаните, защото и тя си беше тръгнала
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          Само да вметна, че това е FIRE-мотора - смяната е лесна, а и не пресреща клапаните с буталата!

          Коментар


            #6
            Да вметна за семеринги Кортеко. Имах малко проблеми с тях. Имам Типо 1,6 два вала и ми се наложи смяна на вал-износване на трета гърбица. Вземах вал от една морга за 15 лв., пишеше СЕАТ на него, но беше абсолютно същия/преди сеат беше собственост на ФИАТ. Гърбиците бяха перфектни но имаше неравности в областа където опира семерината. Вала го изшлайвах на струг с фина шкурка. Монтирах всичко както трябва но шурна масло от семерината Кортеко, извадих я и си купих друга от магазин за лагери и семерини, не за авточасти,някаква марка беше но не помня, даже беше по евтина. Новата беше по стегната на вала/ нали малко го шлайфах/ и от тогава нямам проблеми. Обикновенно има каналче на вала където опира семерината от износване а кортеко са малко хлабави, те са като за нов вал. Съветвам те да пробваш с кортеко и ако не стане влез в магази за лагери и си купи една читава семерина. На моето типо беше стандартна, дано и твоята е стандартна.
            D. Dimitrov

            Коментар

            Working...
            X