Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото харчи масло!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото харчи масло!

    Взех пунтака през миналия август ! як кеф първа кола купих си я сам! скоро след това обаче почнаха проблеми, харч на масло харчи около 400-500 на 1000км, мених гумички на клапаните, ефект нулев, като от сервиза дето ми ги менкаха казаха че старите са били спекли, въпроса ми направо за сегменти ли съм! пробвах и с по гъсто масло 15w-40 Selenia VS gas, като първото ми беше Selenia Gold, колата е Пунто 1,2 75 `97 с Агу BRC с ламбда емулатор и контрол слагана в италия!Темата се наблюдава от модераторският екип на форума поради изместването на въпроса, както и в следствие на обидите между потребителите. Моля, спазвайте добрият тон и правилата на клуба. Предстои разчистване на спам-а.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    да не те плаша но щом колата дойде от италия с газова уредба значи е навъртяла земята два пъти и половина а не колкото пише по километража...на 200.000 и колата върви идеално и никакъв харч на масло с полусинтетика представям си на тази какво й е...хората мислят че са спестили парите от газово като купят такава кола но не мислят че италянеца не прави подаръци току така..никой в този свят не го прави...просто да се подготвиш с една сумичка и да направиш едно ремонтче на мотора и той ще ти отблагодари с още пробег
    фиат браво 1.4 12в
    фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

    Коментар


      #3
      ми казаха ми : сегменти, гумички клапани отново, комплект гарнитури, биелни лагери, масло + труд около 500лв! как ви се струва!Лошото е че не дава чак толкоз като честите белези като за сегменти, не пуши толкоз,! Имам обаче друг проблем свещите зацапват с масло!
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        От такива коли тръгват митовете за трошетенето на ФИАТ-ите , НИКОГА ама НИКОГА кола внесена от Италия!!!
        FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

        Коментар


          #5
          отговор

          Моята не пуши изобщо,но го хвърля в течно състояние,направо през азпуха.Утре ще ходя да сменям гумички,да видим дали ще се оправи.Ако не събирам пари за ремонт на мотора,но не само сигменти.И след това много километри.Много пари ти изкат.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            [quote="ancho"]От такива коли тръгват митовете за трошетенето на ФИАТ-ите , НИКОГА ама НИКОГА кола внесена от Италия!!![/quot]майна ти си яко зле, Италия страна производител много ясно че от там има най много внос! Баси простака!Още една обида насочена към някой и следва предупреждение. Спазвай правилата на клуба и елементарните правила на поведение.Модераторски екип на fiat-bg.org
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              Re: отговор

              petio4528 написа:
              Моята не пуши изобщо,но го хвърля в течно състояние,направо през азпуха.Утре ще ходя да сменям гумички,да видим дали ще се оправи.Ако не събирам пари за ремонт на мотора,но не само сигменти.И след това много километри.Много пари ти изкат.
              на тебе колко?
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                Ебаси май не съм само аз? А забелязвали ли сте капачката на маслото понеже аз почнах да се съмнявам в нея мамицата и боклук с гаечен ключ я вадя и с чук я набивам а като запаля тя си подскача намясто? НЯКОИ ДА КАЖЕ С КАКВО ДА Я СМЕНЯ?
                Fiat punto 1,1
                Fiat bravo 1,6 16v
                Fiat bravo 2,0 20v
                Honda civic 1,5
                BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                Коментар


                  #9
                  [quote="Punto75MPI"]
                  ancho написа:
                  От такива коли тръгват митовете за трошетенето на ФИАТ-ите , НИКОГА ама НИКОГА кола внесена от Италия!!![/quot]майна ти си яко зле, Италия страна производител много ясно че от там има най много внос! Баси простака!
                  Ти си напълно ненормален кретен, ако знаеш малко какви са колите внесени от Италия друго щеше да пееш . Ако идеш до Италия и си вкараш кола от частник, ама да си я проверил че е хубава съм съгласен ама да идеш от автокъща да си вземеш кола внос от Италия си е пълно самоубииство. Да ти кажа ако незнаеш че колите внесени от Италия са бракувани, ама като те гледам колко си информиран едва ли знаеш тия неща. От вчера ми се натрупаха доста мнения за тея коли така че няма да продължавам. И не говоря само за ФИАТ а общо за колите вкарани от Италия. Подобно предупреждение и към теб колега. Още една обида и ще следва официално предупреждение. Модераторски екип на fiat-bg.org
                  FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

                  Коментар


                    #10
                    А ти приятелче ancho, би ли ни осветлил защо се бракуват? Защото май и ти не си много наясно... защото ако беше наясно, нямаше да говориш глупости.

                    Коментар


                      #11
                      acho аз пиша във форума за консултации а ти ми набиваш за колите внесени от Италия пълни глупости , половин България кара коли внос от там въпрос на късмет е!, Брат ми преди 4 години си взе Сеат Ибиза 1993 мнесена от италия за тия 4 години само термостат и смени! Като ти чета постовете виждам че не даваш помощ за колегите а само хленчиш ти си само еидн оффтопикчия
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        Знам защо се бракуват, какъв е канала и всичко. Само ще ти кажа че вчера си имах работа с едно Пежо 406 внос от Италия и работата е доста зле, отвсякъде. Преди 2години гледах Форд Транзит бус 2000год. някъде внос от Италия - ПЪЛЕН ГРОБ. Преди да го запаля джамбаза вика, мии той...нали так...те го гледаха...ще го купуват....майстор, нещо - запалихме го - той трака като луд, пребоядисван и т.н! За коли внесени от Италия не ми говори въобще!
                        FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

                        Коментар


                          #13
                          @Punto75MPI: Не е много здравословно за двигателя да му слагаш минерално масло след като предишното ти е било полусинтетика! VS GAS е минерално масло, не ти препоръчвам да го наливаш изобщо.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            днес установих че , маслото милиши малко на бензин, и някак си е много редко, като го меря сутрин почти веднага капва от щтеката за проверкар и съм чувал че не е нормално веднага да капе , а и губя по малко антифриз но нямам петна по маслото?
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              отговор

                              Сигурно губиш антифриз от радиатора на парното.Виж дали ти се изпотяват прозорците или дали ти тече под стелката на дясната седалка.
                              ex. punto elx 1.2i
                              Lancia Libra 1.6

                              Коментар

                              Working...
                              X