Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам ли ABS или нямам туй е вапроса ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам ли ABS или нямам туй е вапроса ?

    Здравийте колеги, горд собственик съм на Брава 1.6 97 година . Въпроса ми е как да разбера дали изобщо имам ABS и просто не ми работи или нямам. Преместих темата ти в подходящ раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Здрасти колега и добре дошъл.Доста съмнения около наличието на ABS се коментират в последно време - ползвай търсачката и съм сигурен, че ще намериш отговора.Ето ти за начало няколко теми - тази или тази ...Да ти кажа под секрет - със същата търсачка ги намерих и аз, не че си ги записвам Успех!
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Re: Имам ли ABS или нямам туй е вапроса ?

      bobsan написа:
      Здравийте колеги, горд собственик съм на Брава 1.6 97 година . Въпроса ми е как да разбера дали изобщо имам ABS и просто не ми работи или нямам.
      Най-лесно: засилваш се, праскаш спирачките здраво и ако НЕ направиш шейна (плъзгане)значи имаш АБС.Ако има неизправност , то няма да ти откажат спирачките (на ХМ-а е така) просто АБС му се включва веднага и става много зле.
      FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

      Коментар


        #4
        не съм съгласен - при неизправност ABS се спира от съответния ЕКУ и изобщо не работи, точно за да не стане много зле. По-добре е колата да спира без АБС отколкото поради лоша негова работа да ти върне педала и да не спираш изобщо дори и на чист хасфалт. Неработещ АБС се сигнализира на водача със светване на лампата на таблото. Която лампа пък свети при контакт, и изгасва след 3-4-5 секунди. Ако е комбиниран и с EBD, свети и лампата на ръчната спирачка/ниско ниво на течността, дори и нивото да е ок, и ръчната - пусната. Изгасва заедно с тази за АБС

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          не съм съгласен - при неизправност ABS се спира от съответния ЕКУ и изобщо не работи, точно за да не стане много зле. По-добре е колата да спира без АБС отколкото поради лоша негова работа да ти върне педала и да не спираш изобщо дори и на чист хасфалт. Неработещ АБС се сигнализира на водача със светване на лампата на таблото. Която лампа пък свети при контакт, и изгасва след 3-4-5 секунди. Ако е комбиниран и с EBD, свети и лампата на ръчната спирачка/ниско ниво на течността, дори и нивото да е ок, и ръчната - пусната. Изгасва заедно с тази за АБС
          Mи на Ситроен ХМ 2.1i на таблото му свети АБС и дори и при най-лекото натискане на педала АБС-а се включва, не пречи на спирането, но има лек изненадващ ефект, който е неприятен.
          FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

          Коментар


            #6
            В сервис мануала на браво/а изрично е написано че ако свети лампата на абс, системата гарантирано е изключена и не работи. А самата тя решава кога да се изключи, при наличие на определени дефекти - липса на сигнали към и от датчиците и др. Освен ако тотално не съм сбъркал и съм си го внушил, но знам че четох някъде подобно нещо, та на това е основан поста ми. Възможно е французите да са решили лампата да светва при други причини. кой знае.

            Коментар

            Working...
            X