Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлики между 1.6 и 1.8 двигатели

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разлики между 1.6 и 1.8 двигатели

    Освен очевидната разлика от 200 кубика кой е по здравия мотор кой иска повече разходи от гледна точка на обслужване ? По каталог разликата в разхода е 1 литър или по малко даже а ми казаха че 1.6 имал някакви бобини който доста често горяли а 1.8 бил без такива екстри. Това така ли е ?

    #2
    Като за начало се абстрахирай от това кой какво ти казва. Хубава дума за фиат рядко ще чуеш. Двата двигателя са добри. С добра динамика и голяма издръжливост. Двигателя с бобините е 1.8. Няма причина да горят често....
    Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
    Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
    FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
    Powered by Total & Fobos LPG

    Коментар


      #3
      Еми колега след като съм се регнал задавам конкретни въпроси за исбор на двигател явно съм се абстрахирал от общото мнение за "FIAT" ширещо из българия. Да попитам също така за един проблем според мен който забелязах при някои двигатели. При натискане на газта двигателят първо сваля оборотите малко ( примерно ако е на 1000 ще слезе на 900 ) а след това ги вдига. Това сериозен проблем ли е или се оправя ?

      Коментар


        #4
        zavel написа:
        Еми колега след като съм се регнал задавам конкретни въпроси за исбор на двигател явно съм се абстрахирал от общото мнение за "FIAT" ширещо из българия. Да попитам също така за един проблем според мен който забелязах при някои двигатели. При натискане на газта двигателят първо сваля оборотите малко ( примерно ако е на 1000 ще слезе на 900 ) а след това ги вдига. Това сериозен проблем ли е или се оправя ?
        това е проблем, а дали е сериозен само след диагностика ще се каже.под сериозен разбирам - скъпо оправяне едит:предполагам говориш за 1.6 или 1.8

        Коментар


          #5
          На 1.6 двигателя съм го забелязал 1.8 още не съм срещал.Иначе какъв разход дава 1.8 на градско ?

          Коментар


            #6
            zavel написа:
            На 1.6 двигателя съм го забелязал 1.8 още не съм срещал.Иначе какъв разход дава 1.8 на градско ?
            Колега,по-реален е въпроса колко е разхода извънградско?Градското е много субективно.Зависи от града,скороста,задръстванията и мерната единица.Понякога е по-правилно да се измерва литър на час,отколкото на километър,защото ако минеш 2км за 1 час едва ли разхода ще те радва.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Разход в града около 12, но без да чакам в задръствания. Извънградско 6.5л/100км (7 при 120км/ч)
              Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
              Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
              FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
              Powered by Total & Fobos LPG

              Коментар


                #8
                Разликата м/у 1.8 и 1.6 е и в компютрите. Единия е Бош, а другия Хитачи. При мен на 1.8 разхода е следния:11...12 градско зимата, но аз карам с малко повече газ.7...8 извънградско при 100...120км

                Коментар


                  #9
                  1115 написа:
                  Разликата м/у 1.8 и 1.6 е и в компютрите. Единия е Бош, а другия Хитачи. При мен на 1.8 разхода е следния:11...12 градско зимата, но аз карам с малко повече газ.7...8 извънградско при 100...120км
                  Не са ли Магнети Марели и Хитачи? Поне на моята кола на ЕКУ-то пише Магнети Марели.
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #10
                    Макар, че няма да съм напълно обективен, препоръчвам 1.8 мотора. По мнения на специалисти, точно този мотор е най-добре балансиран и работи в макс. отимални условия. Намесата на Хитачи в електрониката е безспорен плюс. Моето лично мнение е, че липсата на Бош компоненти (освен един), прави този мотор най-надежден. Чисто механически, двата двигателя са идентични. P.S. Между другото, от бензиновите мотори, 1.8 е най-търсеният на пазара и най-рядко срещаният.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Разликата в разхода по книжка беше от порядъка на 0,2 литра - ако едното го дават 9,6 другото е 9,8 или нещо такова а на извънградско май беше еднакъв. За точните цифри на разхода ще пиша пак след като се прибера от работа - като проверя. По лесен за обслужване е по-малкия, но все пак и аз съм пристрастен. Проблема със замислянето при подаване на газ е от чувствителност към ниско октаново число на горивото и се решава с по-хубав бензин или добавка към по евтиния.
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        Алоу,къде го видяхте тоя Бош на 1.6 16 да попитам?Този мотор е с Вебер-Марели интегрирано управление.Много от датчиците са дори подобни на 2.0 8 и 16 клапановите.Обаче като архитектура този 1.6 е някаква отврат,особено с този всмукателен колектор който оплита мотора.Аз също бих ти препоръчал да си вземеш 1.8 16.Тука имам двама приятели единият е с 1.6 другият с 1.8,разликата във вървенето е доста,а при горенето се връзва на около литър на градско и на по-малко от половин литър на извънградско.В крайна сметка ти си решаваш.
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #13
                          1,8 има променливи фази на газоразпределение, което при ~10-годишните коли създава проблеми. Електрониката наистина е добре направена. С читави свещи май проблеми с бобините няма. (да чукна на дърво). Иначе динамиката е учудващо по-добра от тази на 1,6, въпреки че разликата е само 10 конски сили. За разхода не знам, карам я на газ. Обслужването е малко по-скъпо. В смисъл ремонти на стартер, алтернатор, външните ролки, и.т.н са по-скъпи като части и труд.

                          Коментар


                            #14
                            Как се осъществява променливото газоразпределение? Защо има проблеми при коли ~10г.?
                            Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                            Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                            FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                            Powered by Total & Fobos LPG

                            Коментар


                              #15
                              MadHead написа:
                              Как се осъществява променливото газоразпределение? ...?
                              И на мен това ми е много интересно.

                              Коментар

                              Working...
                              X