Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви трябва да са оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви трябва да са оборотите

    не мога да и свикна още на колата от скоро я имам.Пунто 6 скоростно 1993. Всеки от познатите казва различно за оборотите 2500 били нормални,или пък на 3000 трябва да сменям скоростта .Иначе пунтака си го бива 1,1 е но се изтрелва много бързо и набира бързо,обаче тия обороти са ми странни.
    Колата е най-важната след здравето

    #2
    Аз минавам на по-горна предавка на 3500 оборота.
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    Коментар


      #3
      Зависи от много неща колега Примерно, ако си съм по нанадолно и 1500 са достатъчни.Ако си пълен и е нанагорно 3500-4000 И все пак нормалното е между 2500 и 3500
      VTS 16V

      Коментар


        #4
        Кога ти е максималния въртящ момент? Около него е нормално.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #5
          ми примерно на моя е 114 Нм при 4000 об
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            " 113(5800 об/мин) "Аз ако сменям около 5800 няма да мога да я изхраня Поне аз тъй мисля

            Коментар


              #7
              MrElectro написа:
              " 113(5800 об/мин) "Аз ако сменям около 5800 няма да мога да я изхраня Поне аз тъй мисля
              Бъркаш максимална мощност с максимален въртящ момент
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                Възможно е Редакция : Прав си ... 154 при (4400 об/мин) , което пак си е доста ...Сега сменям на 2000-2500 оборота и съм доволен П.С.: Този сайт струва ли ви се напълно верен ? http://brava.hit.bg/teh.html

                Коментар


                  #9
                  MrElectro написа:
                  П.С.: Този сайт струва ли ви се напълно верен ? http://brava.hit.bg/teh.html
                  Да, верен е! Поне за 1.6 16V 103 к.с., всичко е същото както по книжката от колата ми!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, имам Брава 96г. но и на мен като я запаля и нее загряла ми държи 2000-2100 оборота след като загрее става около 800-900 оборота, един приятел ми каза че е нормално защото така по бързо загрявала и подкачвала масло, незнам дали е така но оборотите играят и като загрее, има и друго днес ми вдигна температурата до средата между червеното и нормалните 90 градуса ей така без да я юркам, имам и проблем мисла с термометара защото стрелката ми подскача леко от време на време, иначе мисла за първи път така вдига градусите щото следа датчика, защото стрелката леко играе и я следа, взех си колата от италия казаха че е обслужена, незнам дали е така, млад шофьор съм и несъм компетентен а и несъм кой знае колко богат да обикалям сервизите, та моляви ако можете дами помогнете по тези мой въпроси ще съм ви много благодарен, също и ако ми препоръчате сервиз ще бъде супер, Предварително БЛАГОДАРЯ !!!
                    FIAT BRAVA 1.6 16V EL

                    Коментар


                      #11

                      Коментар


                        #12
                        kalafara, прочетох ти поста в ТРИ теми досега. Не прави така.
                        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                        Коментар


                          #13
                          Тва дето съм го писал като втори пост нещо съм се объркал. Поправка - сменям предавка м/у 2000 и 2500 оборота.
                          Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                          MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                          Engine Stamp: 176B9.000
                          Version Code: 176BV
                          Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                          Коментар

                          Working...
                          X