Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TPS-потенциометър еднакво ли е с Потенциометър на дроселната

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    TPS-потенциометър еднакво ли е с Потенциометър на дроселната

    Колеги интересува ме дали TPS-потенциоемтъра и потенциометъра на дроселната клапа на моноинжекциона е едно и също нещо, тъй като видях в сайта на Хит-ко TPS-потенциометъра и изглежда точно като това, което ми казаха, че е проблемното при мен, а именно потенциометъра на дроселната клапа на моноинжекциона!В прикачения файл е снимка на ТПС-потенциометъра!
    Прикачени файлове

    #2
    http://en.wikipedia.org/wiki/Throttle_position_sensor т.е ДА
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      Благодаря!

      Мерси за бързия отговор! Предполагах, че е така, но понеже ме бяха заблудили, че потенциометъра не се сменя!

      Коментар


        #4
        не се сменя, защото после трудно се наглася. което не значи невъзможно, но трябва на някой много да му се играе. аз имам една точно такава платка, като на снимката, но не знам колко е действаща. преди да я свалиш си отбележи с ножче или отверка поне да бъдеш горе долу близко до старото й положение.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          ясно

          да и аз пак четох и явно е по-добре да взема целия моноинжекцион! но нещо не ми харесват цените, на който го открих 180лв.

          Коментар


            #6
            Човече какво направи ти с тая брава бе ? Колко ти излезнаха до сега ремонтите та и цял моноинжекцион мислиш да смениш при условие че другото е здраво и ти е нужен само ТПС ? Аз моя го смених и няма никакви ядове, всичко е ток и жици Сменяй само тпс(130 лева) и си карай няма да се плашиш!!!п.с.Искрено съжалявам за теб, следя темите ти, защото и аз съм със същия двигател и направо ме заболя корема за скоростната кутия и съединителя
            Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
            части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
            части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
            тел. 0883437022

            Коментар


              #7
              лошо

              е кво да правя веднъж като съм почнал! ама то и моноинжекциона втора ръка е колкото тпс-потенциометъра нов!

              Коментар


                #8
                Еми точно това е, че като вземеш втора ръка инжекцион и като се прецака пак тпс-а след 5000 километра и ще се изядеш от яд !
                Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                тел. 0883437022

                Коментар


                  #9
                  Проблема с TPS-a ти се "чепкаше" в една друга тема. 1. Какво налага подмяната му?2. Какво те кара да купуващ целия моноблок (инжекцион)?При покупката на моноблок взимаш тяло, дюза(инжектор), термо-датчик, дроселова клапа, TPS, двигател за празния ход (прикачен към моноблока).Необходимо ли ти е всичкото това? Все пак това е разход за части, които е възможно въобще да не ти се налага да използваш.
                  Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                  Коментар


                    #10
                    проблема

                    при диагностиката проблема, който показа компютъра беше "потенциометър на дроселовата клапа на моноинжекциона" и човека, който прави диагностиката ме посъветва да си намеря моноинжекцион, тъй като втора употреба били около 100лв и да го сменя целия, тъй като смяната на потенциометъра била "непрепоръчителна"

                    Коментар


                      #11
                      твоето моно трябва да е същото като на типо/темпра 1,4, а дори и 1,6 да сложиш пак ще стане. на 1,6 дросела е по голям, не знам какъв ще е ефекта върху разхода, но на вървене трябва да е положителен. а монота се намират на далече по малко пари от 100 /2 ръка/ аз лично преди година си купих от колега тук за 30 лв, като му отворих тпс-а платката беше чудесна, нямаше никакви следи по пистите
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        tipo/tempra

                        ако е сигурно това за типо темпра да действам! щом са по евтини!

                        Коментар


                          #13
                          ами провери, не знам дали са 100% еднакви, но предполагам не са правили нов инжекцион. освен това не казвам, че за типо/темпра са по евтини, а че може да се намерят на много по ниски пари от форума и не само отколкото майстора ти предлага за 100 лв. ако искаш ела до нас ще ти дам един от 1,4, но му е свален тпс и дросела, въпроса е да ги сравниш и да видиш дали е същия. има колеги които могат да кажат, ама се крият
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            аз и 100 бих дал ама да знам, че ще е в ред и ще оправя разхода, че разваления потенциометър влияе доста на разхода и вече съм с един резервоар за 300км P.S. намерих блока за 110лв от "Анкол"! Поставен е от един приятел! Докато обикалях да търся диагностика и попаднах на едно място, където ми направиха тест с газ анализатор:ето ги и стойностите 0.37%vol CO 9.25%vol CO2 130 ppm HC 7.1%vol O2 LAMBDA 1.465 на празен ход 0.51%vol CO 8.89%vol CO2 159 ppm HC 7.6%vol O2 LAMBDA 1.506 на 2 до 2.5 x1000 rpmВзеха ми 10лв. и казаха, че тези стойности са в нормата! Ако някой знае какви трябва да са да каже! Няма и да я водя на комп. диагностика тъй като щом това е в нормата значи моноинжекциона и потенциометъра си вършат работата и подават точното количество гориво и въздух, а явно и ламбда сондата е ок!

                            Коментар


                              #15
                              ivoshindarsky написа:
                              аз и 100 бих дал ама да знам, че ще е в ред и ще оправя разхода, че разваления потенциометър влияе доста на разхода и вече съм с един резервоар за 300км P.S. намерих блока за 110лв от "Анкол"! Поставен е от един приятел! Докато обикалях да търся диагностика и попаднах на едно място, където ми направиха тест с газ анализатор:ето ги и стойностите 0.37%vol CO 9.25%vol CO2 130 ppm HC 7.1%vol O2 LAMBDA 1.465 на празен ход 0.51%vol CO 8.89%vol CO2 159 ppm HC 7.6%vol O2 LAMBDA 1.506 на 2 до 2.5 x1000 rpmВзеха ми 10лв. и казаха, че тези стойности са в нормата! Ако някой знае какви трябва да са да каже! Няма и да я водя на комп. диагностика тъй като щом това е в нормата значи моноинжекциона и потенциометъра си вършат работата и подават точното количество гориво и въздух, а явно и ламбда сондата е ок!
                              az imam edno zapitvane karam bravo 1.6 16V 105k.c i ot dosta vreme imam problem s oborotite dosta ne6ta sam smenil no ne sa se opravili v sega6no vreme mi padat na prazen hod i kolata gasne postoianno,poso4iha mi potenciometara kato eventualna pri4ina 6te sam blagodaren ako nqkoi e imal podoben problem da me posavetva kak da se opravia.Във форума се пише на кирилица!Моля прочети правилата, при следващо нарушение ще бъдеш санкциониран.Модераторски екип на fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X