Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как и къде да вържа задните колони на Брава-та?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    как и къде да вържа задните колони на Брава-та?

    има ли кабели които стигат до там... и ако няма къде се връзват с касетофона? трябва ли усилвател или може и без? и какви колони, колко силни мога да му сложа без усилвател?въобще... моля ви да ми обясните че хич ме няма там...мерси...!
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    Много общо питаш Кажи по-конкретно, какъв ти е касетофона (оригиналния ли си е и ако да, дали е модела за 4 колони)? Как слушаш музика, обичаш ли силна и държиш ли на качество на звука?
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      ами касетофона е оригиналния, но незнам като модел какво да ти кажа, мисля че е AD182L но не съм сигурен... касетофон е и отпред пише AutoSTORE (на другите нали пише други неща...) в момента има 4 колони (2 на вратите и 2 отгоре на таблото), аз искам отзад да сложа още 2 на местата които са направени там... музиката обичам с по-добро качество не държа толкова на яко силно... все пак ако искам и да мога да усиля де но като цяло качествово...
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Mazgarev написа:
        ами касетофона е оригиналния, но незнам като модел какво да ти кажа, мисля че е AD182L но не съм сигурен... касетофон е и отпред пише AutoSTORE (на другите нали пише други неща...) в момента има 4 колони (2 на вратите и 2 отгоре на таблото), аз искам отзад да сложа още 2 на местата които са направени там... музиката обичам с по-добро качество не държа толкова на яко силно... все пак ако искам и да мога да усиля де но като цяло качествово...
        Aко държиш на добро качество - със сигурност ще си смениш поне говорителите /и шестте/ и ти препоръчвам направо и някакъв друг плейър+усилвател. Инвестицията наистина не е малка, но разликата е огромна. Колкото до още два говорителя - спокойно могат да се вържат предните четири два по два последователно - и в предните два канала на касетофона, а в задните два - задните говорители. Ако нямаш кабели - трябва сам да ги прокараш през праговете - не е трудно. Разбира се, за това има и фирми, които го вършат добре, но срещу заплащане . В случай, че касетофонът е двуканален - най-доброто решение са два трилентови говорителя на задната кора. Минимална инвестиция с максимална разлика в качеството ще постигнеш, ако смениш говорителите на вратите с трилентови, евентуално и тези отгоре - също.
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          а добре де... няма ли да е също добре ако сложа само още едни отзад и с това да се задоволя...?защото пари много много не ми се дават... сега края на годината трябва да се плащат и всички такси и данъци направо не ми се мисли...та иначе как да разбера дали има кабели? там под седалката нали има някакви... дали при тях някъде нямя нещо? въобще... обяснете ми как се връзват и къде... ако имате снимки още по-добре...)) ... мерси предварително!
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            а и за този модел AD182L можете ли да ми кажете за колко колони еи по колко вата?
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #7
              Mazgarev написа:
              а и за този модел AD182L
              едно ръководство но на полски ....
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                Почти всички имат кабели до багажника. Кабелите са скрити във тоя плат дето поктива калниците, като отвориш багажника поглеждаш в дясно към капачката на стоповете от там наляво и нагоре, абе точно където има място за говорители някаде там трябва да търсиш, дръпни малко тапицерията над калника и ще видиш кабели ако имаш де. Надявам се ме разбра ама няма по какъв начин по точно да ти опиша. И ако вземеш говорители точно за мястото няма да усетиш някаква разлика защото по каталог говорителите за там са малки по размер и съответно по мощност. Затова наи добре е да си смениш тези във вратите с по нови поне има избор. Успех

                Коментар


                  #9
                  мерси!... разбрах те... ще погледна дали имам кабели там...а толкова големи ако са високоговорителите няма ли по 15W ? и то всъщтност касетофончето издържа ли повече?
                  FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                  Коментар


                    #10
                    За колоните незнам ама моите май са към 110 но това да не те заблуждава това е максимална мощност на говорителите. Ако радиото е до 15 няма проблем после даже може да го смениш без да сменяш говорителите.

                    Коментар


                      #11
                      Аз мисля, че касетофона е само два канала и ако вържеш две колони последователно, увеличаваш съпротивлението двойно, ако ги вържеш паралелно намаляваш двойно. И в двата случая има опасност да изгориш крайното стъпало. Моя касетофон е същия обаче си имам задни колони (не знам защо) и са ми вързани обаче не свирят.
                      Bravo 1.6 16V '97

                      Коментар


                        #12
                        странна работа...? а като мериш кабелите има ли между тях напрежение и променя ли се? в смисъл има ли сигнал?на теб предните на вратите и на таблото си ти свирят така ли?
                        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                        Коментар


                          #13
                          При последователно връзване няма опасност да се изгори стъпалото. Ако колонките са 4 омови при последователно връзване имаме 8 ома. При усилвател оразмерен за 4 ома просто ще имаме на половина по-малка изходна мощност. Няма проблем за усилвателя. Проблем ще има при паралелно връзване на 2 4-омови колонки. Тогава импеданса ще е 2 ома и тежко му на усилвателя.[/quote]добре а ти какво ме съветваш да направя? ако има кабели отзад да пробвам да ги вържа, така ли?
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            на теб предните на вратите и на таблото си ти свирят така ли?
                            Да ти кажа честно тези във вратите със сигурност ми свирят, ама за тези в таблото не знам. Утре ще ги проверя и ще ти кажа.
                            Bravo 1.6 16V '97

                            Коментар


                              #15
                              Имам елементарна книжка за касетофона на италиянски... Ето малко технически данни За модел касетофон AD182M:2x15W или 4x5W в зависимост от свързванетои колони:2 броя mid-woofer елипси 130х180мм в предните врати - 30W2 броя tweeter (пищялки) в таблото - 40WЗа модел касетофон AD182H2:4x15Wи колони:2 броя mid-woofer елипси 130х180мм в предните врати - 30W2 броя tweeter (пищялки) в таблото - 40W2 броя full-range колони диаметър 130мм отзад 30WВ този ред на мисли... колоните, които са в таблото са само за високи честоти! Разглобявал съм ги, така е Тези в предните врати са за ниски и средни. Аз лично съм с касетофон AD182M и се чудя дали, ако закача колони на жиците, които са изведени отзад ще излезе звук, или трябва да превключвам жици зад касетофона... Между другото такива колони 130мм вървят между 20 до към 130лв. Прилични модели на Pioneer и Sony има за по 50-60лв.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X