Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колос МС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колос МС

    Сервиза е Колос МС в люлин. Отидох да погледнат ходовата част, защото задно дясно колело стоеше нездравословно разкрачено. Приемчика още като го видя каза: "Лагер". Питам - на главина? Той: "НЕ! На носачите. До 10-15 мин ще я погледнем цялата" По принцип сервиза е за корейски автомобили, но нямало проблем да оправят и мойта. Казах ОК и зачаках. След 1 час най-после ми дойде реда. Казаха, че има същия проблем и отзад отляво, не само отдясно, отпред отляво "втулки там" и предни накладки. Накладките преди 2-3000 км ги гледаха на две места и твърдо казаха хората - те са наполовина, има доста още да караш с тях. Очевидното обаче - кривите дискове - нямаше кой да забележи. Всичко това дотук си е живо заяждане от моя страна. Четете натам.В понеделник звъня да запиша час и попадам на другия приемчик. Казвам за какво се обаждам и той ми заявява: "Аха, лагер на главина". Казвам "Не" и обяснявам за носача. Отговора е: "Хм, че то там други лагери няма. Ама добре - докарайте я, ще видим." Карам я на другия ден и попадам пак на първия който клати глава в стил "Нема страшно". На предишната кола съм сменял лагери на главина и знам - хем вие при завой с висока скорост, хем на място като разклатиш с ръка колелото се усеща луфт. Такива симптоми нямаше. Колата щеше да е готова до обяд. Като казах за двете страни стана до вечерта - това ОК. Отива вечерта баща ми да я вземе. Излиза единия приемчик с колата: "Само да я пробвам и готово". Връща се и: "Ръчната нещо е хлабава, затягаме я и готово". Следва половин час!!! затягане на ръчната и... абе нещо тука, добре че стана тука... капе спирачна течност, ще я правиме утре, ще сваляме резервоара.... Това след като са сменени и разни спирачни тръбички отзад. Следва: "Утре до обяд е готова". На другия ден (сряда, преди 4 поредни почивни дни, чака ме път и т.н.) в 5 следобяд колата не е готова и едиия приемчик ми обяснява по телефона, че имало "проблеми с помпата" и "не мога да гарантирам", че колата ще е готова до края на деня. В този момент вече си имах и семеен скандал (по телефона) Накрая си получих колата с доста омекнал педал на спирачките (обезвъздушаване????), натегната до (без)край ръчна спирачка, която обаче хваща само на задно дясно колело и омаслено задно ляво колело, полудяла стрелка за бензина, не знам доколко свалянето на резервоара може да повлияе, но не беше така преди, и накрая фактура за 50 лв повече от предварително обявената цена, в която пише за лагери на главина. Последно какви лагери са сменяни - не знам, поне задно дясно вече не стои така наклонено. Гледахме жилото на ръчната за задна дясна - вижда се обтягане като дърпам ръчната, давайте идеи - вътре в барабана ли да търся проблема?
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    #2
    Здравейте на всички Както ще видите сигурно, това ми е първия пост в този форум, като по принцип не съм от хората които ще седнат да се регистрират някъде в интернет за да изкажат мнението си .... НО ..... този път реших да го направя, защото съм бясна на този въпросен сервиз (Колос-МС в ж.к.Люлин) . Съветът ми към Вас е ако имате възможност НЕ посещавайте този сервиз, отидете някъде другаде, където няма да Ви вземат парите а да не Ви оправят колата.Случаят ми е следният:Май месец тази година, колата ми имаше проблем с бензиновата помпа. Тъй като този сервиз се води фирмен и т.н. , реших че трябва там да заведа колата. Уж ми оправиха колата за около 300 лева., но аз си я познавам и усещах че проблемът не е отстранен на 100%. Да тя палеше, вървеше, но усещах че помпата си има някакъв проблем, чуваха се някакви странни звуци от нея (жена съм и както ще се досетите не разбирам особено много от коли). Така до преди няколко седмици ....краят на Ноември месец , в един прекрасен ден колата просто не запали, не подкачаше гориво помпата чрез имобилайзера. Така реших отново колата ми да отиде в този сервиз(та нали е фирмен) (но голяма глупост от моя страна). Отива там и след една седмица, след две обаждания от моя страна, ми казват че е отстранен проблема. Отивам там, давам 400 лева за ремонт , взимам си колата, да пали, да върви, но пак си чувам аз странния звук. Както и да е , викам явно така трябва.Отивам събота да си прибера близки хора от летището, като ги чакам от 2 години, пътуваме си по магистралата и се радваме един на друг, до момента в който колата изключва и почва стабилно да мирише на запалени кабели. Отбиваме колата и до там. Преди 3 дни взета кола от сервиза, щеше да изгори някъде на пътя......Дойде познат изтегли ме до вкъщи и всичко се позабрави от емоциите от гостите от чужбина. По думи на познати които повече разбират от коли, в сравнение с мен, проблемът явно е някъде кабели, късо, гърмене на бушони.Но явно в сервиза не са открили проблема, или просто са замазали историята отгоре отгоре. Днес се замислих, че трябва да разкажа историята си и да Ви посъветвам да НЕ ходите в този уж ФИРМЕН сервиз. Ще се постарая тази история да обиколи колкото се може повече форуми, за да може да бъде прочетена от повече хора. Извинявайте за романа който написах, но съм БЯСНА. Пожелавам на всички да не Ви се налага изобщо да ходите по сервизи Особено в този.Приятен ден пожелавам, и Весели празници

    Коментар

    Working...
    X