Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Bravo 1.2 16v загуба на мощност и нестабилни обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Bravo 1.2 16v загуба на мощност и нестабилни обороти

    Значи проблема е следния .Когато колата е студена и я запаля държи нормални обороти 1100-1200 ,но почне ли да загрява и оборотите започват да се вдигат стигат до 2000 и не падат.Също така ,като загрее колата и няма мощност при подавана на гас не вдига до 3000 оборота и след това започва да дъвчи и да не може да върви.Ако може някой да ми каже причините за това .Благодаря ви преджарително

    #2
    Силно ми намирисва на бензинова помпа.Поне при мен в двигателния отсек има съединение на бензинопровода, което се разкача лесно. Може да закачиш манометърче и да видиш налягането или да направиш теста с бутилката от 1 литър.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      закачах я на стенд и на мен ми казаха ,че ламда сондата ми не работи.Вкарва много гориво и колата се дръсти при подаването на повече гас

      Коментар


        #4
        може ли това да е причината

        Коментар


          #5
          Щом си я закачил на стенд и това е излезнало като грешка,то е съвсем нормално да бъде така.Между другото свети ли ти една жълта лампичка като дюза?
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            ами не такава лампичка не ми е светила,а тя какво показва

            Коментар


              #7
              Показва неизправност в двигателя.Много често търговците махат тези лампички!Не си спомням като се даде контакт дали светваше.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар

              Working...
              X