Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто-1 1,2 75кс - въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто-1 1,2 75кс - въпроси

    Такам... започна се :DНяколко въпросчета относно новата количка на жената:1)мотора 1242куб.см (75к.с) има ли "защита" от късане на ремък2)на точно определени обороти (1550) се чува стържене откъм ангренажния механизъм (чувам го откъм горната ролка на разпр. вал, но може и да е от водната помпа или обтяжната ролка), не съм сигурен - какво може да е, ремъка и ролката уж са сменяни преди 5000км от моя човек Звучи като разпределителен вал "на сухо" - свирене/стържене, но се чува само на определени обороти (1550), а не на всички режими както е при сух вал. Не прилича и на лагер, щото и там проблемите са на всички режими. Странна работа. Свалих капака, мислех нещо да не стръже, но се чува още по-силно без капак, явно капака шумоизолира Ремъка изглеждаше като за 5000км, няма вибрации при движението му, натегнат е нормално (на око като го гледах). Идеи?!?3)в ключалката на багажника не влиза ключа има ли друг начин за отварянето му освен от лостчето до предната лява седалка? Какво правим ако се скъса това жило и въобще жило ли е или някаква електромеханика?

    #2
    на въпрос 1 - до колото знам такава защита при Пунтото има само 1.1 мотора...на въпрос 3 - отваря се с жило... може ли предния собственик да е семнил само задната брава и задната врата да се отваря с друг ключ... друго - отвътре на вратата бравата се държи на 2 болтчета. на мен ми бяха паднали и двете от блъскане / щото са ми изтървали амортисьорчетата / и не се отключваше с ключ, а само с ръчката до шоф. врата.
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      За въпрос 2 мисля че вярно си се насочил, но трябва да елиминираш един по един вероятните нарушители на спокийствието ти. По въпрос 3 най добре си свали машинката разглоби патрона и го почисто и смажи тогава вече ще знаеш дали е друг ключ или просто вътре са се натрупали боклуци, мойта ключалка не се отключваше поради натрупания боклук.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        по т. 1 - нямапо т. 2 - прилича ми на резониране на самия ремък, сигурен ли си че е от там, да не е от клапаните? Или от някъде другаде?по т. 3 - Напунтот дето карах, имаше ключалка отзад, която си се отваря с ключа, без да се натиска като на Типо. Само завърташ докрая ключа. Да не би от там да се бъркаш. Жило е. Не се къса лесно.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар

        Working...
        X