Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешно въпрос за Аларма MAX 800

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешно въпрос за Аларма MAX 800

    Алармата е монтирана във В.Търново от перфектни разбирачи.Та чудя се аз защо мигат габаритите вместо авариини светлини при задействане на системата а то кво се оказа.Служителите на въпросната фирма която ще спомена по късно са си решили дилемата много лесно като заголват кабелчето на габаритна светлина на ляв фар и свързват там кабела от алармата който подава сигнала.Тук обаче изниква въпроса какво става и като се включат габаритите и защо алармата откача и не ме пусна да изляза от автомобила.Къде да свържа този кабел за сигнала за да мигат авариийни светлини на автомобил Браво 1,4?Дали не трябва да е на бутона за авариините и на кое краче обаче?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Re: Спешно въпрос за Аларма MAX 800

    Tornado написа:
    Алармата е монтирана във В.Търново от перфектни разбирачи.Та чудя се аз защо мигат габаритите вместо авариини светлини при задействане на системата а то кво се оказа.Служителите на въпросната фирма която ще спомена по късно са си решили дилемата много лесно като заголват кабелчето на габаритна светлина на ляв фар и свързват там кабела от алармата който подава сигнала.Тук обаче изниква въпроса какво става и като се включат габаритите и защо алармата откача и не ме пусна да изляза от автомобила.Къде да свържа този кабел за сигнала за да мигат авариийни светлини на автомобил Браво 1,4?Дали не трябва да е на бутона за авариините и на кое краче обаче?
    Хич не я знам тази аларма, но когато свързваш към мигачите се ползват два диода, за да не се наруши работата им.

    Коментар


      #3
      А както беше свързана за левия габарит не се ли нарушава работата?Айде няма ли мозъци у форума?Аз затова избягвам сервизите щото винаги правят по лесното.Понеже не им се занимава да търсят схеми как да вържат алармата към пътепоказателите решават да я вържат за габаритите.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Хайде де колеги никой не знае де се връзва сигнала от алармата за пътепоказателите.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          А както беше свързана за левия габарит не се ли нарушава работата?Айде няма ли мозъци у форума?Аз затова избягвам сервизите щото винаги правят по лесното.Понеже не им се занимава да търсят схеми как да вържат алармата към пътепоказателите решават да я вържат за габаритите.
          Ами не се нарушава, защото няма вариант да ти трябват двата поотделно, както е при мигачите.Иначе схемата е елементарна - двата диода се вързват към общата жица от алармата, а другите им крайща съответно към ляв и десен мигач.

          Коментар


            #6
            Ето описание на кабелите и кои къде да го търсиш. Извода от алармата се свързва към описаните през два диода, така че обратно през тях да не връща ток при пуснати мигачи.
            Прикачени файлове
            LANCIA Dedra 1.6 835A1.000

            Коментар


              #7
              Засега няма да мига заради диодите които не казвате кви да бъдат.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                Засега няма да мига заради диодите които не казвате кви да бъдат.
                Ами диоди - нормални. Колкото по-малки на размер, толкова по-добре.И да "носят" поне 5А ток на бройка.Предполагам би трябвало да има във всеки магазин за електроника.Аз ползвам примерно - P600M - тия ми попаднаха и вършат работа.http://www.jaycar.com.au/images_uploaded/P600A.PDF

                Коментар


                  #9
                  Това за диодите го разбрах вече как ще стане остава да премахна дразнещото заключване и отключване на вратите след запалване и гасене.Кажете каква е комбинацията от натискане на бутоните за премахнване на тази досадна функция.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар

                  Working...
                  X