Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Марея-не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Марея-не пали

    Класическа ситуация.Снощи навъртях около 20км.Паркирах я.Днес вечерта сядам, въртя ни дума, ни вопъл ни стон.Колата е Фиат Марея-комби.Двигател 1.6 бензин.Всички уреди на клота функционират нормално с изключение на двигателя.Помпата се чува как подкачва.Искра към свещите има-проверих с друга свещ.Свещите са ми точно на 10 000км.Братя помагайте, що за дявол ми омагьоса колата.
    "Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
    Фиат Мареа 1,6 16V Weekend ELX

    #2
    Имобилайзер имаш ли??? Ако да - гасне ли неговата лампа???
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Защо не пробва да откачиш клеймите на акумулатора за десетина минутки и после да опиташ.Принципно щом хвърля искра от свещите няма причина да не пали,ако има гориво!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        jenshen73 написа:
        Имобилайзер имаш ли??? Ако да - гасне ли неговата лампа???
        Всички уреди отчитат нормално, дори и имобилайзера-той изгасва като дам на контакт.
        "Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
        Фиат Мареа 1,6 16V Weekend ELX

        Коментар


          #5
          dudulia написа:
          Защо не пробва да откачиш клеймите на акумулатора за десетина минутки и после да опиташ.
          Това ще го пробвам.По принцип защо се откача акумулатора?
          "Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
          Фиат Мареа 1,6 16V Weekend ELX

          Коментар


            #6
            На някои модели се откача за да се ресетне ЕКУ,но не и в твоят случай!Просто понякога електрониката се бъгва и това помага.Не е казано,че ще помогне,но нищо не пречи да опиташ.Само не знам как ще отреагира после радиото ти и дали няма да поиска код.Моето не ми иска,а защо не иска ,не знам.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              dudulia написа:
              На някои модели се откача за да се ресетне ЕКУ,но не и в твоят случай!Просто понякога електрониката се бъгва и това помага.Не е казано,че ще помогне,но нищо не пречи да опиташ.Само не знам как ще отреагира после радиото ти и дали няма да поиска код.Моето не ми иска,а защо не иска ,не знам.
              а ако поискаме а нямаме такъв код как да се сдобием с него?
              Fiat Marea Weekend 1.8 `99 ELX

              http://www.flirt4e.com/test.php?tid=360849411

              Коментар


                #8
                Човек се сдобива с него,като си купува колата.Написан е на една карта,която се дава при покупка на колата.Алтернативният вариант е да се разкодира радиото,доколкото ми е известно.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Значи, пълна мистерия. На 2-ри сутринта колата запали без никакъв проблем.Оставих я да позагрее и я изгасих.После пак я запуснах и тя запали без никакъв проблем.Днес ходих напред назад-да се подразбира 3-та и 4-та скорост на 5 000 оборота.Никакви приблеми.Шантава работа.Нищо не разбирам.Дали нещо ПС-то на колата не се бъзика?
                  "Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
                  Фиат Мареа 1,6 16V Weekend ELX

                  Коментар


                    #10
                    Задавена е била, 100%
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар

                    Working...
                    X