Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ръчната спирачка и лампа на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ръчната спирачка и лампа на таблото

    Когато го взех фиата (ФИАТ ПУНТО 1.9 JTD) всичко си беше нормално. Като дръпна ръчната лампичката светваше на таблото, но след 1 месец не светеше когато я дърпам и така 6-7 месеца не свети тази лампа дори да е опъната ръчната спирачка. И преди няколко дена ми светна лампата, че ръчната е дръпната? Това какво може да е? И друго има вече го карам към 1 година и педала почна да потъва повече .. да не би да свети че накладките са износени. АА и имам още един въпрос това Пунто 2000 година е има ли ABS има лампа на таблото никога не съм я виждал да свети и когато натисна рязко спирачката и гумите се суркат. Има ли ABS изобщо или има, но не е работещ? БЛАГОДАРЯ

    #2
    лампата на ръчната спирачка по-принцип е една и за нея и за спирачната течност. провери си спирачната течност и долей и ще спре да свети. Може и педала да се нормализира.
    Недвижими имоти - продава, купува, наема, отдава.....

    Радвайте се

    Коментар


      #3
      ами аз гледах спирачната течност нормално ниво има.а ако трябва да доливам има ли значение каква ще сложа.смисъл какво има вътре и какво ще сложа . да не би да се пресече или нещо друго да стане?

      Коментар


        #4
        Наливай DOT 3 споко на кашкавал няма да стане ,а и желателно малко промивка.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          "промивка" смисъл?

          Коментар


            #6
            Виж си накладките Да не почнат да жулят в диска.За това че не ти свети като е дръпната ръчната - може да е 1 жичка и да се е откачила - но къде е точно не мога ти кажа.Ако имаш абс трябва при палене да си направи чек и да светне лапма на таблото - ако не свети - или ти е изгоряла лапичката или нямаш.А дали имаш разгледай в този раздел темите дето се пита имам ли абс - дадени са снимки как изглежда абс-а и къде да го търсиш под предния капак
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              И при мен лампата светво лекичко, е така от нищо, вероятно някъде има лоша маса. Нивото ми е високо, а ръчната -пусната. Като превключа малко габарити-къси, и изгасва и не светва. Трябва да прегледам самото табло за лоши връзки и слаба маса, защото като пусна мигача, мига. Таблото мига.

              Коментар


                #8
                мм майче са накладките.педала доста потъва.а за АБС интересува ме дали има и е неработещ или изобщо няма.сега ще прегледам темите

                Коментар


                  #9
                  Градски, не се ебавай да доливаш спирачна течност, а направо си сложи едни нови накладки - струват около 44 лв., а на някои места ти ги продават и с монтаж. А дали има или не ABS - тук във форума неколкократно е обяснявано как на пръв поглед да разбереш има ли, ако не работи. Ако имаш и работи е ясно - като сриташ педала на спирачката - той трябва да ти върне ..., а се и усеща едно гррррр
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    АБС-а започва да работи над 10км/ч (за мареа предполагам че не по различно )отиди на някое безлюдно място изрежи малко колата и натисни яко спирачки , ако почне да ти рита педала значи работи ако не значи нещо не е наред(за по-сигурно отиваш на диагностика на АБС-а) . Ако има проблем в елетро или хидравличната част на АБС-а . Но дори и да не работи спирачките си бачкат .За спирачната течност на капачето на казанчето на спирачната течност трябва да си пише виж каква е "Brake Fluid DOT3/DOT4/DOT5/DOT5.1" и ако е на минимум доливаш до максимума , и гледай да не ги смесиш DOT3/DOT4 каквото си е написано само това за марка не знам каквато ти препоръчат в магазина . Лампата за ръчната е вързана с поплавъка за нивото на спирачнта течност , ако е паднало нивото доливай . Ако след доливане пак изчезне погледни за течове . Ако няма течове спирачната ти течност се събира в сервото . Ако нивото си е наред свали си кожата на ръчната и погледни дали буксата за ръчната е добре закрепена , ако не е ще ти премигва идикацията на таблото (както бяха написали колегите по-нагоре). За накладките има отделна идикация , но няма да е лошо да ги погледнеш . Мисля че има датчик само на предна лява но при пунтото не знам дали е така . Дано да съм бил от полза.
                    Marea Weekende TD100

                    Коментар


                      #11
                      Re: Проблем с ръчната спирачка и лампа на таблото

                      sparco0 написа:
                      Когато го взех фиата (ФИАТ ПУНТО 1.9 JTD) всичко си беше нормално. Като дръпна ръчната лампичката светваше на таблото, но след 1 месец не светеше когато я дърпам и така 6-7 месеца не свети тази лампа дори да е опъната ръчната спирачка. И преди няколко дена ми светна лампата, че ръчната е дръпната? Това какво може да е? И друго има вече го карам към 1 година и педала почна да потъва повече .. да не би да свети че накладките са износени. АА и имам още един въпрос това Пунто 2000 година е има ли ABS има лампа на таблото никога не съм я виждал да свети и когато натисна рязко спирачката и гумите се суркат. Има ли ABS изобщо или има, но не е работещ? БЛАГОДАРЯ
                      Спирачната течност не може да се изпарява ей тъй! Има си причина (износване, теч, блокирали регулатори)! Защо не дойдеш да хвърля едно око! Поне срещите посещавай - ще са ти от полза! Тука във форума всички са силни на клавиатурата!

                      Коментар


                        #12
                        Накладката на предно ляво колело има кабелче, което е захванато до плочката на накладката и ако това кабелче допре до диска- светва тази лампа- и това може да е причината- да се провери- ако има под 2 мм. феродо- значи може да светва тази сигнализация, както и ако кабелчето се е скъсало и допира някъде на маса.
                        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          Абе Кими, не забелязваш ли, че не пише за датчика в накладката, а за лампата на ръчната??? Междувпрочем - ще му светне, ама ако не е както при мен - отрязан кабел...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар

                          Working...
                          X