Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Убедете ме да не слагам метан....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Убедете ме да не слагам метан....

    Изчел съм тук всичко за метана....и понеже не смогвам на бензин реших да слагам газ (метан).Не съм лривърженик на газта и затова тук ви давам шанс да ме разубедите..... :D ...щото аз не се сещам за минуси освен първоначалната инвестиция и това че колата ми ще заприлича на електрокар.... :D :D :D
    Fiat Brava 1.6 16V '98

    #2
    Ами то няма минуси - даже се продават олекотени бутилки вече... След като имаш наблизо метан-станция и възнамеряваш да караш колата поне още 5-6 000 км. - това си е направо печалба!
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Вдигнаха метана пак Yellow_Flash_Colorz_PDT_03

      Коментар


        #4
        мен най вече ме притесниява момента с безопасноста..... кое е по рисковано метана или другата газ?
        Fiat Brava 1.6 16V '98

        Коментар


          #5
          Alexius написа:
          Вдигнаха метана пак Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
          ...абе на метан се минават 200 км за 7 лева.....аз сега давам 40 лева...... как ти звучи?
          Fiat Brava 1.6 16V '98

          Коментар


            #6
            SSPURSS написа:
            Alexius написа:
            Вдигнаха метана пак Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
            ...абе на метан се минават 200 км за 7 лева.....аз сега давам 40 лева...... как ти звучи?
            Хехехех - евала! Взе ми цифрите от устата:D
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #7
              Що да те разубеждавам? Слагай по-твърди пружини на задницата , задели 1400-1500 лв някъде... теглото е килограм/литър, ще ти трябват към 80 л бутилки , с други думи 2Х40 л...Шефа минава с 6 лв 100 км ,а кара Волво 760 с разход 20 градско :D
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар


                #8
                много е кофти въпроса с ботилките ,но ако бренебгегнеш ползването на багажника ще спестиш доста парички

                Коментар


                  #9
                  Чу се че след нова година ще му праснат акциз и цената щяла да стане като на LPG.(Ако помните и в началото литър пропан - бутан беше 30 ст ама като го оакцизиха стана левче).
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    Абе нищо не се знае, от нова година пада акциза на пропан-бутана ЗА БИТА, щели да го оцветяват, макар че не ми е ясно как точно ще стане, но явно много хора ще преливат от битови бутилки в колата
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #11
                      zgabrovski написа:
                      Чу се че след нова година ще му праснат акциз и цената щяла да стане като на LPG.(Ако помните и в началото литър пропан - бутан беше 30 ст ама като го оакцизиха стана левче).
                      Е това ако стане значи наистина сме занзибарска страна. Акциза като данък е въведен за да се регулира потреблението на луксозни или вредни в някакъв смисъл стоки и услуги, като алкохол, тютюневи изделия, еротични материали, хазарт и т.н. А метана е природен газ и всички директиви на Евросъюза казват, че природният газ трябва да се използва максимално, защото е екологично най-чистото гориво.
                      2.4 JTD

                      Коментар


                        #12
                        минуси:-загуба на багажника - все пак багажника на бравото не е безкараен - дори е сравнително малък;-загуба на товароносимост - ще си караш бравото с + 250 кг, а това ще съкрати и живота на елементите по ходовата част, което означава увеличение на екплоатационните разходи;-загуба на динамичност + 250 кг е + 25% от теглото със сигурност ще направи бравото друга кола;Плюсове:+по-малко разходи за гориво;+по екологично.
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          250 кг?!?!? Нещо не ми се връзва хич...
                          Alles in Ordnung

                          Коментар


                            #14
                            Zaphod написа:
                            250 кг?!?!? Нещо не ми се връзва хич...
                            един приятел с метан неволно ме е подвел за килограмите - наистина са по-малко, но това не променя по същество написаните от мен по-горе неща.
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар


                              #15
                              Не съм лривърженик на газта и затова тук ви давам шанс да ме разубедите.....
                              Аз лично не мога, няма как, липсвт солидни аргументи освен малко по-слабата динамика , което е компромис който е оправдан от финансова страна!

                              Коментар

                              Working...
                              X