Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бургас-Велико Търново

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бургас-Велико Търново

    Колеги в събота ми предстои пътуване до Велико Търново,искам да попитам кой маршрут е най-удачен впредвид сезона.Ще помоля колегите от региона да споделят каква е обстановката,има ли много сняг?
    RIP Bravo 100 16V
    Audi A4 2.5 TDI

    #2
    Пътищата около Велико Търново са сухи! Може да минеш през Прохода на Републиката тн. Хаинбоаз, но незнам дали е отворен. Другия вариятн е през Омуртаг.

    Коментар


      #3
      Бургас - Карнобат - Петолъчката - Котел - Омуртаг - Велико Търново - най-добрия маршрут.Няма сериозно движение, няма много завои, няма нагорнища и надолнища, нов асфалт навсякъде.

      Коментар


        #4
        мерси много колеги,дано да се случи хубаво време поне да разгледам града
        RIP Bravo 100 16V
        Audi A4 2.5 TDI

        Коментар


          #5
          Да използвам и аз темата на колегата - от Сливен до В. Търново пак ли през Петолъчката е най-удачно.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Аз залагам на Бъргас-Гурково-В.Търново т.е през прохода на републиката това е най лекия маршрут за пътуване ако разбира се по прохода няма някакви сериозни ремонтни дейности.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Между двата маршрута има 15-20 км. разлика,което не е никакъв проблем,важното е да не се губи много време в мотане по пътищата.Мен лично тоя проход малко ме плаши,а и за пръв път ще минавам по него(евентуално)май ще мина през Котел то там е и по-интересен самия път
              RIP Bravo 100 16V
              Audi A4 2.5 TDI

              Коментар


                #8
                Все пак през прохода на републиката минават бая тирове - бих казал доста повече от колкото през Котел-Омуртаг.Като минаваш през Котел-Омуртаг - карай внимателно, последно като минавах (лятото) като започнат по острите завои и няма никакви знаци за ограничение на скоростта - е, от тогава до сега може да са наслагали. То ти ще ги осетиш тези завои и просто си карай с една идея по-бавно.Аз за първи път го минавах лятото една нощ (т.е. рано сутрин, но тъмица) на път за морето и не ми светеха никакви лампи по таблото и реално не знаех с колко се движа (имах си проблемче по колата) като само по звука на двигателя и съответната предавка се ориентирах и като цяло беше много лек пътя, той и сега си е така де т.е. и аз ти го препоръчвам него.Отностно колегата от Сливен - мисля че има пътища които директно от Сливен те извеждат на този път за Омуртаг, та не е нужно да ходиш до петолъчката, но те в какво състояние са не знам, по-добре някой от района да ти каже от къде е по-добре.
                Audi 1.8S златен талон

                Коментар


                  #9
                  От Сливен и двата директни пътя не са за препоръчване през зимата.Най-прекия път е от Сливен през с.Бяла - гр.Елена - Велико Търново, но обикновено през зимата е задължително минаването с вериги. Има много завои, пътят не навсякъде е хубав.Другия път е през с.Ичера - Котел - Омуртаг и т.н., но там вече доста се обикаля.От Котел може да не се мине през Омуртаг, а през с.Кипилово (излиза се на гореописания път за Елена), но участъкът Котел - Кипилово (около 20 км) се изминава за не по-малко от час. Не си личи че някога там е имало асфалт. (а едно време по него минаваше автобуса Бургас-Русе). Аз не бях минавал десетина години по този път и веднъж се набутах да тръгна по него. Горчиво съжалявах...

                  Коментар


                    #10
                    Никому не препоръчвам минаване през Хаинбоаз - откъм Южна България пътят бива, но малко след началото на спускането... Кошмар. А във Вонеща вода явно скоро е имало бомбардиовки.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #11
                      Lane Staley написа:
                      Никому не препоръчвам минаване през Хаинбоаз - откъм Южна България пътят бива, но малко след началото на спускането... Кошмар. А във Вонеща вода явно скоро е имало бомбардиовки.
                      Напълно подкрепям колегата Аз на отиване минах от там ужас (на места карах на 1-ва)иначе на обратно минах през Котел там повече завои,но пътя е екстра.
                      RIP Bravo 100 16V
                      Audi A4 2.5 TDI

                      Коментар


                        #12
                        защо не прочетох тази тема по-рано.... минах през Хаинбоаз... УУУУУЖЖЖЖЖЖЖААААААСССССССС...... ДУПКИ..... ТРАПОВЕЕЕЕЕЕ.....около Вонеща вода някой преди мен беше пробил картер и му беше изтекло маслото по пътя....добре че от 01.04. ще го затворят... пак...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          donnna написа:
                          защо не прочетох тази тема по-рано.... минах през Хаинбоаз... УУУУУЖЖЖЖЖЖЖААААААСССССССС...... ДУПКИ..... ТРАПОВЕЕЕЕЕЕ.....около Вонеща вода някой преди мен беше пробил картер и му беше изтекло маслото по пътя....добре че от 01.04. ще го затворят... пак...
                          Съчуствам ти... Аз затова описах кошмара - за да предпазя друг от подобно преживяване. Важно е, че си минал без произшествия и щети.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            Пътувах сега по пътя Гурково-В.Търново! Ужас е меко казано, направо е трагедия Предлагам след регистрацията на клуба да излезем официално в медиите за трагичните пътища в БГ!

                            Коментар

                            Working...
                            X