Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неможах да изкача последните 20 метра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неможах да изкача последните 20 метра

    Та колеги по принцип по това време на годината не ходя по планините но ми се наложи миналата седмица. Трябваше да отида до вилата на родителите ми, която се намира в Стара Планина - село Батулия. Там имам около 2,5км. катерене. Пътя покрит в сняг - казвам си добре. Да ама не. От долу яка кал, размекнало се от слънцето. Както и да е с поднасяне на места, с боксуване по малко почти успях да се кача, докато не стигнах до най-гадното място точно преди нашия двор. Е тези 20 метра нямаха изкачване - сняг + кал. А на този баир си пробоксувам и лятно време. Но защо всъщност ви разказвам това? Ами до там беше стигнала само още една панда4х4 но от старите модели - доста коли бяха останали по-надолу. Един RAV само беше изкачил заветния хълм но с вериги на задните колела. На мойта скромна количка вериги от зад не рискувам да слагам, защото разтоянието м/у гумата и подкалниците е много малко(имам в предвид в хоризонталния участък). Металната кора, с която е защитен мотора ме спасява вече няколко пъти. :D Та ако някой иска да се сдобива с подобен автомобил, мога смело да заява че си заслужава. Не е вседеход но някои от големите му отстъпват, колкото и да не им харесва на колегите от off-road форума.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE
Working...
X