Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имобилайзер Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имобилайзер Пунто

    Пунтото което си купих е само с един ключ които не е оргинален а е правен в Италия от предишния собственик има си чип в него но се държи много странно при запалване светва си лампата на кода и си угасва ако угасия веднага и след това дам контакт лампата на кода остава светната но двигателя си работи ако пак бързо угася и запаля лампата си угасва нормално ако е минал и по дълъг период между паленията няма никакви проблеми. Да не би в тоя самоделен ключ да са сложили чипа от Червения ключ ?

    #2
    Възможно е чипа върху който са копирали информацията да не е този който трябва. За всеки вид имобилайзер има съответния модел чип който да се използва. Може от тук да се бърка ЕКУ-то.

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        Имам познат ключар ще ми копира кода на ключа че иначе ще си изгория а 100-150 лв за ECU от по стария модел без имобилайзера. А възможно ли е това да се дължи на това че чипа е по далеко от бобината на имобилайзера имал съм подобен случай на Сеат ту прочита кода ту не го чете като прилижиш чипа и няма проблеми

        Коментар


          #5
          Когато си купих колата си направих копие на кключа, като си сложих чип който е универсален и може да се копира на доста автомобили. Та със него един път разпознаваше чип-а, един път не. Копирах си чип който е за моя модел и няма проблем с него. Във Вантотрейд като закачиха компютъра и показа че съм имал проблеми с ключа.

          Коментар


            #6
            то да ми попадне едно ECu за стария модел без имобилайзер ще си реша всички проблеми накуп. Имам ключове от други фиати мойе би Браво , Брава или Пунто дали те могат да се препрограмират с механичната част лесно ще се реши проблема Между другото имам едно ECU за пунто 55 с имобилайзер ако някои може да го разкодира и да си го ползва - подарявам го

            Коментар

            Working...
            X