Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не се отваря 5-та врата с ключа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не се отваря 5-та врата с ключа

    Не се отваря 5-та врата с ключа, изобщо не мога да го завъртя на никъде. Ключа е дубликат, по вратите работи, но сега зимата като че ли напълно отказа да отключва багажника. С ръчката се отваря багажника. Нещо бравата ли се е прецакала, да пръскам с нещо вътре? 100% не е замръзнала в Бургас е топло. Някакви идеи?
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    Напръскай обилно с WD-40 и вкарай и изкарай ключа 20-30 пъти, след което се опитай да отключиш като движението на ключа е обратно на часовниковата стрелка.Ако след това не се оправи трябва да се демонтира ключалката и да се ремонтира.Миро
    Alfa Romeo ,146, 1.9JTD, '99

    Коментар


      #3
      И моята е така от доста време,но дори нямам намерение да я оправям.И така си се отваря отвътре.Апък ако спре и отвътре д ас еотваря...ще му мислим. :P

      Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

      Коментар


        #4
        С времето се събират мръсотии в патрона и той блокира най добре е да го извадиш, почистваш, смазваш и си готов. А колегата mitenceto89 може да си изпати ако чака да спре и от лоста да се отваря, тогава как ще я отвори за ремонт?
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          ...ще му мислим тогава. Yellow_Flash_Colorz_PDT_02

          Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

          Коментар


            #6
            И при мен е така на мареата.Ключа въобще неможе да се завърти.
            кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

            Коментар


              #7
              и аз се присъединявам към клуба на блокиралите задни ключалки при мен много трудно влиза ключа ... и ако влезне не може да се завърти, за сега се надявам лосчето от вътре да си работи нормално докато се пооправи времето и някои топъл и слънчев ден го разглобя и почистя
              Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

              Коментар


                #8
                Не питай старило, ами питай патило. Аз отдавна излязох от клуба на блокиралите ключалки и затова пиша това което съм патил, не е толкова трудно действайте и не се плашете.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  WD-40 върши чудеса, евала на тоя дето го е измислил Сега се отваря от всеки опит с ключа и ключа се завърта вече съвсем леко, не е нужно да го напъвам като преди.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Аз за това като купих моята минах всички ключалки, панти, заключващи и блокиращи механизми с WD-40 - всичко, което може да заяде от клеясване беше минато и проверено. Аман от такива европейски поддържани коли - предната ми кола беше внос от Германия - всички ключалки бяха пред блокаж - просто тариката никога не е ползвал ключа, а само дистанцията и бяха клеясали от прахоляк вътре...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Преди 20 дни си разглобих всичко по задното затваряне за втори път откакто карам колата/50000 км/Всичко се разглобява почиства смазва и после си работи перфектно.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Лазглобяване на 5 врата на Мареа комби

                        Ръкохватката на задната врата на Марейката нещо остана в отворено положение. Не ще да се отпуска обратно . Постоянно свети лампата на таблото за отворена задна врата.а и не мога да си монтирам алармата , централното постоянно се връща в изходно положение , явно заради задната врата ..Трябва да разглобя задната врата , някой да има идея как се разглобява задната ключалка на Мареа 1.8 1997г. комби.
                        Фиат Мареа 1.8 16V бензин

                        Коментар


                          #13
                          Re: Лазглобяване на 5 врата на Мареа комби

                          local1970 написа:
                          Ръкохватката на задната врата на Марейката нещо остана в отворено положение. Не ще да се отпуска обратно . Постоянно свети лампата на таблото за отворена задна врата.а и не мога да си монтирам алармата , централното постоянно се връща в изходно положение , явно заради задната врата ..Трябва да разглобя задната врата , някой да има идея как се разглобява задната ключалка на Мареа 1.8 1997г. комби.
                          Помощ.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=464257#464257
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Е тогава и аз съм в клуб-а!Или поне докато си купя това "лекарство"!
                            THE DRUMMER!!!

                            Коментар

                            Working...
                            X