Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимни гуми - Lassa vs Debica

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зимни гуми - Lassa vs Debica

    Ще си купувам зимни гуми и се чудя каква марка да избера - Lassa или Debica. И за двете казват, че се правят в заводи на Good Year. Първите в Турция, вторите - в Полша. Разликата в цените е пренебрежима, но за качествата им чувам противоречиви мнения. Ще съм ви благодарен, ако споделите опита си.Весели празници, щастлива и безаварийна Нова година на всички фиатаджии.
    Пунто 75 1.2 MPI '94

    #2
    Ласа са на Бриджстоун. Каквото и да вземеш, почти няма да усетиш разлика. Като чета разни сравнения в Аутобилд, разликите общо взето са малки. Между другото, доста хора са доволни от зимната Дебика. Аз пък карам с Ласа. По принцип гумата не кара колата и едва ли ще те "спаси" в кофти ситуация. Караш през зимата още по-внимателно и това е
    ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

    Коментар


      #3
      Аз си взех KLEBER KRISALP HP (118 лв. с ДДС за 175/65/14 ) и съм много доволен.Това са третите ми гуми от тази марка, досега съм взимал летни зимни и за мокра настилка и мога да кажа , че зимните и мокрите са супер. Зимните в момента са на 4 място в световната класация, а чух че на пролет ще внесат и новата лятна гума на Kleber, която е предизвикала истински фурор в европа това лято. Моите познати които живеят в полите на Витоша масово си накупуваха GISLAVED ( 98 лв. с ДДС ) и казват, че никога до сега не са карали с по-добри зимни гуми!А отностно Lassa-та не знам иначе Debica-та виждам че е на добра цена и много хора карат с такива гуми.
      Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

      Коментар


        #4
        миналата година на аудито взех ласа, тази година на бравата на баша ми взех също ласа, на мойта брава купих гославед норд фрост 3. От ласата бях супер доволен, обаче от както се возя с гославедките направо все едно се качих на друга кола-возията е супер, а що се отнася до снега - на малкото който падна до сега колата е като залепена за пътя. Така че колега ако можеш да си вземеш гиславед/малко са по-скъпи от ласата/не се замисляй. Иначе и ласата са не лош вариант.

        Коментар


          #5
          Колегата Мариобг си купи зимни Ласа и много ги хвали.....свържи се с него, той ще ти обясни.

          Коментар

          Working...
          X