Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето какво ми се случи днес! Ужас!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ето какво ми се случи днес! Ужас!

    То не си е за хвалене, но ... ето какво ми се случи днес.София. На кръстовището на ОМВ преди Студентски град(там много обичат да вардат приятелите). Спират ме и започват да ми пишат акт, че говоря по мобилен телефон. Друг е въпроса, че телефона не беше в мен Явно искаха пари, а всичко ми беше наред. Та написаха си ми акта, написах и възраженията, но едва ли това има значение. Някой случвало ли му се е? Кажете ми как да постъпя, ако мога да направя още нещо? Колко точки ще ми отнемат за това? Глоба? Още съм шокиран ...Как да проверя колко контролни точки имам?... ще ми се да беше в мене телефона, поне да снимам
    Bravo(TM) HGT

    #2
    След като телефона не е бил в теб и не си говорил по него когато са те спрели, вземи си разпечатките за разговори на всички телефони които са на твое име и ги приложи като доказателство към акта. Съответно на акта трябва да пише дата и час кога е констатирано нарушението. Ако по това време нямаш отчетени разговори, можеш спокойно да спориш че не си извършил нарушеие. Няма да е зле да потърсиш компетентен адвокат, който може би ще намери грешка при попълването на акта и той ще бъде отменен автоматично ( ако има пропуск от страна на полицая който го е попълвал ). А имаш ли свидетел ?Успех, колега !!!
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Споко, почти никога не написват акта както трябва, не са спазени необходимите по закон реквизити и лесно пада, но сега не знам дали е вярно, че ако е до 50лв не можеш да го обжалваш. Аз актове не плащам, обикновено ми отпадат по давност, но сега се пазя малко повече с това взимане на талона и не нарушавам. Иначе са ми само за глупости от рода на един познат шофьор на цистерна миналата седмица му написали акт, че е настъпил с едната гума осовата линия на светофара, можете ли да си представите, що за идиоти са тия слънчогледи, а всяка вечер по града е пълно с пияни шофьори и полицай понякога.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        С разпечатките нищо няма да направи. Лошото е, че моя съвет няма да го успокои. Той е: пий една студена вода и разчитай другия път да те спрат по читави. Мой приятел имаше подобна ситуация. И той си извади разпечатки. Имаше телефон на М-тел и Глобул. Още нямаше Вивател. Отиде на дело, и юристката на КАТ го закопала. Изтъкнала пред съдията факт-а, че Примите и Б-кънект-а също позволяват телефония, и се закупуват без да се сключват договори, и по тази логика той можело да бил говорил през такава СИМ а и през телефона на спътника му.

        Коментар


          #5
          Какво може да докаже с разпечатки при положение, че ако някой го е набрал него това няма да го има в разпечатката? Или има нещо и за входящите?

          Коментар


            #6
            В базите данни на операторите има всичко. Примерно от кой телефон е говорено, така че могат да се намерят и b-conect и Prima, ако са включвани в даден телефон. А чрез свидетели може да се докаже че си нямал други телефони, и къде си го забравил този ден. Може би е трябвало да действаш на момента и да помолиш някой минувач да огледа колата и да потвърди, че няма мобилен телефон вътре.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              Е как така те спряха и започнаха да ти пишат акт,без да имаш телефон?Аз пък ако бях на твое място щях да помоля някой да се обади на МВР и да докладва за случилото се,като преди това щях да поискам имената на полицайте и номерата им.Като им ги поискаш се стряскат много,защото не знаят какъв си и какво може да последва.Иначе казано на репликата "-сержант ХХХ" да попиташ "сержант кой?" Смотани полицай!
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                В базите данни на операторите има всичко. Примерно от кой телефон е говорено, така че могат да се намерят и b-conect и Prima, ако са включвани в даден телефон. А чрез свидетели може да се докаже че си нямал други телефони, и къде си го забравил този ден. Може би е трябвало да действаш на момента и да помолиш някой минувач да огледа колата и да потвърди, че няма мобилен телефон вътре.
                Колега, мога да ти извадя във всеки един момент, над 10 телефона, като нито един не е купуван на мое име. То че излиза в кой телефон коя карта е поставена, излиза. Ама друго имам в предвид. Като от виц-а "Ходи доказвай, че нямаш сестра". Как ще докажеш, че ти нямаш друг телефон. Аз и в момента използвам телефон, който въпреки че е купен на лизинг, не е мой. По никакъв начин не можеш да докажеш. А ако си пътувал пък с още някой могат да кажат, че си ползвал негов апарат примерно. Обжалвай. Ако съдията ти влезне в положението, всичко зависи от него. Ама те тия актове май не се обжалват. Глобата за телефон е 50 лв май

                Коментар


                  #9
                  Чл.183 (4) Наказва се с глоба 50 лв. водач, който: 6. използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участието на ръцете му;Чл.189 (ЗДвП). (5) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.Друг е въпроса как така ти написаха акт за нещо, което не си извършил? Силно се съмнявам, че ти написаха акта ей така, без изобщо да имаш телефон в колата... Не е трябвало изобщо да подписваш акта.

                  Коментар


                    #10
                    Това е Абсурдистан. Тук всичко в възможно.

                    Коментар


                      #11
                      Свестен адвокат може и фиш за 10 лв. да ти отмени. Само да има една грешка при попълването от страна на полицая, и се оттърваш. Затова написах да се консултира със свестен адвокат преди да тръгне да обжалва.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        Интересно ми е кой ще приеме жалбата. Много се нервя на такива мнения. Защо само му давате съвети които са тъпанарски и после той да се надява. В закона си е написано, че до 50 лв е необжалваемо. Какъв фиш за 10 лв ще ти отмени ?

                        Коментар


                          #13
                          Да обжалваш, означава да искаш да ти намалят глобата или да ти я отменят, като признаят, че не си извършил нарушение, което в случая явно няма да може да докаже. Аз казвам , че ако полицаят е допуснал грешка при попълването на акта, то наложеното наказание с този акт може да бъде отхвърлено от съда и акта да бъде отменен. Това ми обясни адвокат, който се занимава предимно с такива случаи.
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            Добре де, обжалваш примерно акт за скорост. 100 и кусор лева глоба. Полицая е неграмотен, написал си е името с правописна грешка, ок. Обжалваш акт-а пада. Ама как ще обжалваш фиш или акт до 50 лв, при положение, че в закона пише че са НЕОБЖАЛВАЕМИ.

                            Коментар

                            Working...
                            X